Заради отдаването на площи на „Пристанище Варна-Изток” за заведения държавното предприятие генерално губи потенциална печалба, вместо да реализира такава. Такава теза изказа в ефира на обзорното предаване „Позиция” Стела Николова от „Демократична България”:
Въпросът е защо държавата допуска това и докога ще продължава това? Предполагам, че по този въпрос е помислено в анонсирания мастер план, защото не може да предложим на концесионера да поеме терминал „Изток”, като го задължим да запази договорите със заведенията. Това, което варненци получиха там, не беше експоцентър, не бяха културни сгради и спортни съоръжения. Получихме само кръчми и лунапарк. Това не кореспондира с визията на нито едно пристанище по света. Не кореспондира и с представата на хората, които едва ли са удовлетворени от така усвоеното пространство, което на всичко отгоре е държавно.
Стела Николова заяви още, че би се изненадала да има голям интерес към концесия на пристанища „Запад” и „Изток”, какъвто беше анонсиран от заместник-министъра на транспорта Владимир Върбанов, тъй като прословутото удълбочаване за 400 милиона лева не е стигнало до там. „Големи кораби не могат да стигнат до терминал „Варна Запад”, каза тя. Бившият депутат заяви, че е трябвало да се помисли как ще бъде извършено удълбочаване там. „Да, този терминал има своята икономическа логика и заради заводите в Девня, които имат нужда от пристанището. Какво ще получи този концесионер и какво ще получи държавата от тази концесия, как ще запазим работните места там?”- попита Стела Николова.
Визията за развитието на Пристанище Варна трябва да е с поглед не за един мандат- обобщи адвокат Николова.
Над три милиона лева в капиталовата програма на община Варна са заложени за изграждане на така наречения изкуствен остров на брега в курорта "Св. Св. Константин и Елена", каза още бившият депутат. Тя попита защо за това никому ненужно съоръжение има средства, а за реконструкция на ул. „Девня” администрацията се оплаква, че търси пари? Припомням, че Министерството на вътрешните работи предаде на Специализираната прокуратура данни от проверка на строителството и държавното финансиране. Съоръжението се изгражда с близо 6 милиона лева от държавния бюджет, отпуснати малко преди края на управлението на третото правителство на Бойко Борисов.
(цялото интервю може да чуете в прикачения звуков файл)Жителите по селата също очакват приемането на републиканския бюджет, респективно общински, за да набележат задачите за новата година и плануват разходите си по тях. А дотогава не разчитат само на публичните средства, но и на дарения, спонсори, доброволен труд. „Това ще ми бъде последният мандат. Искам да оставя селото в приличен вид“ – казва по..
Немедицински специалисти нямат право да извършват естетични процедури. Това категорично мнение в предаването "Новият ден" изрази доц. д-р Даниел Янков от Клиниката по пластична хирургия към Военномедицинска академия-Варна, във връзка с пострадалите след поставяне на ботокс, настанени в "Пирогов". Лекарите, които според съществуващото..
Интервю с Adrian Thessenvitz (AD INFINITUM) Швейцарската симфонична метъл банда AD INFINITUM ще направи първи концерт в България. Групата е част от турнето на ELUVEITIE и INFECTED RAIN. Датата за България е 9 февруари, мястото – софийският клуб „Joy Station“. Организатори са „BGTSC“. В предишно предаване представихме новия албум на групата..
От 2014 година насам има почти 80 законопроекта за изменение и допълнение на изборното законодателство, голяма част от които са внесени няколко месеца преди изборите. Това сочи анализ на Института за развитие на публичната среда, каза Лилиан Никифорова. Тя добави, че тази практика трябва да бъде прекратена, тъй като по думите ѝ няколко парламента са..
Музиката се създава от творците, не се създава от машина или компютър. Това подчерта в интервю за Радио Варна Георги Христов. Той допълни, че купуването на бийтове и използването им в песните не е изкуство, коментирайки темата за навлизането на изкуствения интелект в музикалната индустрия. "Повечето новосъздадени песни са просто изкуствен интелект...
PIZZZA е една от най-обичаните групи на българската ъндърграунд сцена, а 26-годишната ѝ история я прави и една от най-дълголетните. Съставът ѝ към момента включва Кобо (китара), Кайо (бас), Рамбо (барабани), Витко (тромбон) и Явката (тромпет), а Каската, който до скоро беше фронтмен, вече не е част от бандата. За съжаление се наложи да се разделим..
Студент на Варненския свободен университет /ВСУ/ представя оригинален шрифт на Международното триенале на типографията в Полша. Шрифтът е наречен VFU (Visionary Font Ultra) и е изработен от студента от трети курс в специалност "Графичен дизайн" Володимир Федотов . Той е един от тримата представители на България, избрани за участие в..