Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

6800 лв. е наградният фонд за маратона

Автор:

Победителите в 82-ото издание на международния плувен маратон Галата – Варна ще си разпределят награден фонд от 6800 лв.

Организатори на маратона са ВМС на Република България, община Варна и ПСК „Черно море“.

Победителите – мъж и жена получават парични награди от по: I място – 1000 лв.; ІІ място – 700 лв.; ІІІ място – 500 лв.; ІV място – 400 лв.; V място – 300 лв.; VІ място – 200 лв.

С парични награди се отличават и най-добре представили се: варненец, мъж и жена – по  100 лв. 200 лв. е бонусът за плувец с увреждания, толкова получава и плувецът, регистрирал най-много участия в маратона.

13 златни медала за варненските гимнастици

Резултати от класирането на състезателите по спортна гимнастика на ДЛОП – финали 28.06 –  03 . 07. 2022г. – гр. София Спечелени купи за отборно класиране Първо място  завоюваха  възрастите – мъже, жени, младежи, юноши старша възраст, девойки младша възраст Второ място за възрастите –  кадетки, девойки старша възраст Трето място – жени,..

публикувано на 04.07.22 в 16:06

Посрещнаха тържествено във Варна европейската шампионка Елвира Краснобаева

Елвира Краснобаева По тържествен начин днес беше посрещната във Варна европейската шампионка по художествена гимнастика на клуб „Грация“ Елвира Краснобаева. Тя се завърна със злато на обръч, сребро на топка и бронз в отборната надпревара от Европейското първенство за девойки в Израел. Кметът на Варна Иван Портних беше сред гостите, като..

публикувано на 04.07.22 в 13:39

Посрещнаха Елвира Краснобаева във Варна празнично и в присъствието на кмета

Националката по художествена гимнастика и европейска шампионка Елвира Краснобаева днес беше посрещната в родния си клуб „Грация“ официално и с голямо тържество. Тя се завърна от ЕП в Израел със злато на обръч и сребро на топка, като грабна и бронз в отборната надпревара. Нейна лична треньорка е Светлана Юриевна, която също присъства на празника...

публикувано на 04.07.22 в 13:33

Завърши юбилейният 40-ти бридж фестивал

С награждаването на призьорите в открития отборен турнир завърши програмата на 40-я международен бридж фестивал „Албена 2022“. Високата си класа отново показаха румънските национали и техният отбор „Контра“ в състав Флорин Филип, Мариус Йонита, Мариус Аджика и Флорин Сафта, който завоюва убедително шампионската титла. Вицешампиони станаха варненските..

публикувано на 04.07.22 в 09:53

Нова загуба от Гърция

Женският ни национален до 20 години загуби последната си контрола преди европейското първенство в Дивизия А в Шопрон, Унгария. Момичетата, водени от Лъчезар Коцев и Гергана Славчева отново отстъпиха на Гърция, този път с 45:72. След сравнително равностойна първа четвърт домакините поведоха с 19:15. И както снощи, домакините се откъснаха във втората..

публикувано на 04.07.22 в 09:52

Националите са в Сараево, Глушков обеща тимът да играе и в София

Националният отбор за мъже пристигна в Сараево, където днес , в 21 ч. българско време ще изиграе последния си двубой от Първия етап на квалификациите за Световното първенство през 2023 г. България е с актив 1-4 до момента, а босненците имат баланс 2-3, с какъвто е и Чехия. Лидер е Литва с 5-0. Литовците приемат у дома Чехия също утре. Българският тим..

публикувано на 04.07.22 в 09:51

Известни са победителите в 14-тия тенис турнир за купата на курорта Св. св. Константин и Елена

14-тият тенис турнир за аматьори с международно участие "Св. св. Константин и Елена къп" 2022 излъчи тазгодишните победители в състезанията двойки-жени, двойки-мъже и сингъл-мъже. Участниците бяха от цяла България, от Венецуела, Йордания, Ливан и Русия. За турнира дойдоха едни от най-силните представители на аматьорския тенис, като мачовете..

публикувано на 04.07.22 в 09:48