Участниците в регата „Кор Кароли“ потеглиха рано тази сутрин по най-дългия етап от Св.Влас към Балчик. Тежък ден предстои на всички,като никой не знае кога ще се съберат всички лодки в марината в Балчик. Снощи имаше награждаване за първия етап, за купите на „Некст консулт“. Перфектно тържество с много емоции и игри за участнициге. В крайна сметка първите в отделните класове получиха наградите си. В клас „ORC A“ първи е екипажът на „Петра“ с шкипер Павел Дуков от „Понтос“-Варна. Те взеха награда иза първото си място в „IRC 1“.
В клас „ORC B“ поведе екипажът на „Уасаби“ от „Черноморец“-Бургас с шкипер Валентин Николов.В „ORC С“ най-добре след първия преход се представиха ветроходците от „Норд Бургас“ с шкипер Георги Калоянов, „Черноморец“-Бургас. В „ORC Р“ награда за първото място получи екипажът на „Минт Милк“ от ЯК „Кап. Г.Георгиев Порт Варна“, шкипер Калин Георгиев“.
Лидери в „IRC 2“ са представителите на „Деа“ от „Порт“-Бургас с шкипер Йордан Банков.
Екипажът на „Меч“ с шкипер Ивайло Ангов от „Ч.море Бриз“-Варна грабна приза за първото място в клас „IRC 3“. В надпреварата на „Конрад 25 R“ начело отново е „Меч“.
Много силен борец пристигна във Варна и вече е част от отбора на „Спартак“. Става дума за Рамазан Рамазанов, който е брат на олимпийския шампион от Париж Магомед Рамазанов. Само преди два дни Рамазан стана на 30 години. Има достатъчно опит, а голямата му цел е участие и медал на следващата Олимпиада. Чуйте какво сподели той още.
Мъжкият национален отбор на България запази шансове за Евробаскет 2025. Нашите спечелиха последното си домакинство от квалификациите, побеждавайки Швеция с 81:77 в невероятна драма в „Арена Ботевград“. Двата отбора изиграха много оспорван двубой, а победителят бе определен след продължение. Този успех обаче не е достатъмен на националите, защото Швеция..
Футболен камп на Динамо Загреб, ще се проведе от 1-ви до 3-ти март на терена в Технически университет Варна. Хърватският тим е редовен участник в Шампионска лига през последните няколко години. Треньор на отбора в момента е световният шампион и носител на Златната топка италианец Фабио Канаваро, а от нея са излезли имена като Лука Модрич, Йоско..
Валентина Димитрова и Благой Тодев блестяха в единичната смесена щафета на Световното първенство по биатлон в Ленцерхайде (Швейцария) и завършиха на 11-о място. Секунди ги оставиха извън топ -10.
Ден преди старта на Европейската купа по кикбокс в Пловдив Българска Конфедерация по кикбокс и муай тай проведе редовното си годишно общо събрание. Централата отчете като отлична своята дейност, след като регистрира нови 5 клуба, с които членовете станаха над 100. През 2019 година клубовете по кикбокс в страната бяха 51, а през настоящата 2025 година..
47 училища от Варна и 2 от областта са подали заявка за участие в "Ученическа купа Варна 2025". Състезанията започват на 22 февруари, събота, от 9 часа, с волейбол за V–VII клас в залата на СУ „Елин Пелин“. Всяка година в проявата, организирана от Община Варна, се включват около 2500 ученици. Турнирите целят да стимулират двигателната активност..
На 22 февруари Варна ще е домакин на поредната гала по бойни спортове „Сенши“. Един доста опитен боец от Варна обаче ще дебютира точно на тази сцена. Павел Милев е преминел през различни видове бойни спортов, но за първи път ще бъде на „Сенши“ в родния си град. Твърди, че опитът го кара да е спокоен, но няма как да не се вълнува. Днес ви срещаме с..