Белодробната болница във Варна отново е изправена пред опасността да й бъде спрян токът. Натрупан дълг в размер на над 77 000 лева, голяма част от който е в просрочие от март 2021 г., налага преустановяване на снабдяването с електрическа енергия на сградата на Специализираната болница за активно лечение на пневмо-фтизиатрични заболявания във Варна, съобщиха от ЕНЕРГО ПРО днес.
От електроразпределителното дружество уточняват, че дългът за ток непрекъснато нараства поради липса на плащания през последната година. Крайната мярка със спиране на електрозахранването е планирана за 21 ноември.
Болницата е в патова ситуация, тъй като сметките й са блокирани, и дори не можем да си купим нафта, коментира директорът й доц. Христо Ганчев. По думите му Община Варна, която е принципал на лечебното заведение, си затваря очите. Той припомни, че все още чакат 500 000 лева за заплати, които не за изплащани 10 месеца. Ганчев отправи критики към местната администрация, че пари от бюджета за цветя, в размер на 5 млн. лева, има, а за туберкулозата - не.
В момента в Тубдиспансера във Варна се лекуват 18 души. В болницата работят общо 28 души, които не са получавали заплатите си от 10 месеца, подчерта той и допълни, че разходите с настъпването на стъдените месеци се увеличават още повече.
Чуйте разговора на Сияна Спиридонова с доц. Христо Ганчев, директор на Белодробната болница.
Под 6% от всички кандидатствали читалища са получили финансиране по програмата в тяхна подкрепа. По този повод над 400 читалищни дейци от цялата страна са подписали отворено писмо, изпратено до министъра на културата и членовете на комисията по култура в Народното събрание. Сред подписалите писмото е и варненското читалище „Васил..
Лена Бориславова вече е обвиняема за документно престъпление, съобщава БНР. От Софийската районна прокуратурата съобщиха, че разследването срещу депутата от "Продължаваме Промяната" - "Демократична България" е приключило и че материалите по него са били предявени на Бориславова. Тя е обвинена, че съзнателно е ползвала неистински документи, на..
В централната част на града продължават проверките и премахването на поставените без издадено разрешение рекламно-информационни елементи (РИЕ). От районната администрация на „Одесос“ са изпратени писма до ръководствата на различни учреждения с предписание за демонтаж на нерегламентираните реклами и табели, както и покани за започване на процедури за..
4137 седмокласници ще могат да продължат обучението си в 162 паралелки през учебната 2025/2026 година. Засилва се интересът към професионалното обучение в гимназиалния етап във Варна и областта. Близо 65% е делът на професионалните паралелки в региона. С 5% е надхвърлена целевата стойност, зададена от държавата. Близо 57% от паралелките през следващата..
Със заповед на директора на Регионалната здравна инспекция в Добрич от утре се отменя грипната епидемия в областта. Тя беше обявена на 24 януари заради повишението на заболяемостта в региона и удължена до днес включително. Грипната епидемия в област Добрич се отменя след анализ на епидемичната ситуация по отношение на разпространението на грип и..
Икономическа полиция съвместно с екип на Регионалната здравна инспекция във Варна извършиха проверка в лазерно-козметичен център в централната част на града. В обекта се установява, че се прилагат намеси с ботулинов токсин и се осъществяват други медицински процедури и дейности, попадащи в обхвата на утвърдените медицински манипулации, съобщиха от..
Фалшиви съобщения от името на адвокатски дружества се изпращат масово към имейли в страната. Целта е заразяване на компютрите на получателите с вирус. От Главна дирекция "Борба с организираната престъпност" предупреждават хората, ако получат подобни писма, да не ги отварят. Комисар Светлин Лазаров от Дирекция "Киберпрестъпност" в ГДБОП обясни, че във..