Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ивайло Петров, студент на годината: Гледам доста нависоко

Варненецът Ивайло Петров изпраща една изключително успешна година – с много поставени пред себе си и след това спечелени предизвикателства. Той е на 23 г., пети курс специалност „Киберсигурност“ във варненския Технически университет. Преди дни беше награден с почетното отличие на Община Варна – „Годишни поименни награди за студенти“ в направление „Технически науки“. Но това е само един от елементите на венеца му с отличия дотук. Работи като мениджър "информационни технологии" в международeн технологичен консорциум.

За мен 2022-ра година беше наистина силна. Започна с националната награда "Студент на годината" в категория "Технически науки" за 2021 г., тя се връща за предходната година. През декември освен почетното отличие на Община Варна, заъврших успешно академията на Huawei по глобалната им програма свързана с икт-технологиите. Става дума за 5G и изкуствен интелект. Този месец съм носител и на годишните награди за високи постижения на моя унивесритет - Технически университет-Варна. Те са в спортната дейност.
А как успявате да балансирането между ученето и спорта?
Спорта изключително много помага в ефективното учене. Той е градивната частица, която помагада запазвам себе си в моментите, в които трябва да се разсея от учебния материал и от работата. Аз съм изключително активен човек всеки ден изминавам по 10 хил. крачки от три години вече, активно спортувам пет вида спорт - волейбол, плуване, фитнес, бягане и шах.
Кой ви е най-любимият?
Може би волейбола и фитнеса.
Титлите и медалите очевидно са част от вашето ежедневие, те обаче цел ли са или са плодовете на труда, който полагате?
По-скоро са плод на целия труди усилия, които полагам в абсолютно всичко, с което се захвана. И в даден момент трудът се отблагодарява награда, медал или нещо, което в бъдеще би ми помогнало като съответното умение.
А тази целеустременост като качество как я изградихте?
Тук най-много ми е помогнало моето семейство и спорта, който съм тренирал от ранна възраст. Като малък още съм тренирал шах, а също и плуване.Това са спортове, които наистина градят характера. Особено в шаха - трябва голяма концентрация и разбира се трябва да си доста устремен към крайната цел - да матираш противника.
Целите ви за 2023-та какви са?
О, доста големи са! Но няма да издавам, защото се надявам да се сбъднат и всички ние да разберем за тях. Но, наистина имам още доста мечти, които преследвам. Запътил съм се към доста големи висоти и се надявам да се получат!
В каква посока са да ни разкриете.
Мога да кажа, че и в спортна, състезателна, но и в учебна дейност.
След тази успешна година какво си пожеклавате за следващата и на нашата аудитория?
Естествено, на първо място си пожелавам здраве, защото преди всичко, ако няма здраве не можем да постигнем нищо друго. Пожелавам си всички хора около мен да са здрави. Освен това на вашите слушатели пожелавам наистина много здраве, щастие, успехи през Новата година и разбира се да не спират да слушат Българското национално радио и Радио Варна.



По публикацията работи: Мариела Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Ученичка от НУИ "Добри Христов" във Варна стана младши студент в Грац, Австрия

София Иванова е ученичка в Националното училище по изкуствата "Добри Христов" във Варна. Св ири на флейта и се занимава с класическо пеене. И през тази година София продължава с успешните си изяви, като заслужи две награди "Златна Лира"  в Пловдив по време на ежегодния международен конкурс за музикално, танцово и изобразително изкуство "Орфееви..

публикувано на 17.02.25 в 08:35
доц. Огнян Боюклиев

Огнян Боюклиев, БАН: Ниското качество на храните е по-голям проблем от високата им цена

Ниското качество на храните в България е по-голям проблем от тяхната висока цена. Това мнение изрази в предаването „Позиция“ на Радио Варна доц. Огнян Боюклиев от Института за икономически изследвания към БАН. Според него, бойкотът на хранителните супермаркети е знак за сериозен проблем в системата. Решението на проблема обаче не е в подобни..

публикувано на 15.02.25 в 13:58

Винен експерт: Родни вина се предлагат и в Мишлен ресторанти, избирайте българското!

Българите преоткриват  позабравените сортове тамянка и димят , особено през пролетта и лятото хората си ги търсят. Навлезе и модерното пенливо вино  П ет-нат (съкращение от Pétillant-naturel (естествено пенливо), което вече се прави на много места у нас. Български производители започнаха да правят много качествени пенливи вина по оригиналната..

публикувано на 14.02.25 в 08:08

Икономист: Бойкотът във варианта, в който се предлага днес, няма да има никакъв ефект

Бойкотът на търговските вериги заради високите цени на хранителните стоки, обявен за днес в цялата страна, няма да има никакъв ефект, ако изключим неговото медийно отразяване. Това коментира в предаването "Пост Фактум" на Радио Варна доц. д-р Михал Стоянов - ръководител на катедрата по "Икономика и управление на търговията и услугите" в Икономически..

публикувано на 13.02.25 в 18:12
Иван Кабуров

Зеленчукопроизодител: Държавата спешно да ограничи сивия сектор в покупко-продажбата на плодове и зеленчуци, да има контрол

Големият проблем не е точно това, че веригата продава на определена цена и стоката достига до нея на четвърта ръка. Проблемът е, че между земеделския производител и веригата има едно звено, което купува с кухи фирми, не плаща ДДС, не плаща данъци, не попада в контрола на държавата. С едни бусове се разкарва една продукция, ако не е рентабилно в..

публикувано на 13.02.25 в 11:48

Масово хора от по-малки градове купуват жилища във Варна с готови пари

65% от жилищата във Варна се купуват с цел инвестиция, като половината от тях се препродават по-скъпо.Такъв е и процентът на купувачите, влагащи лични средства. Това каза Явор Николов, брокер - специалист в сферата на недвижимите имоти, и преподавател в Икономически университет - Варна.  63% от купувачите на имоти във Варна заплащат в брой..

публикувано на 13.02.25 в 08:05

Клубът на варненските краеведи очаква своите нови членове

23-ма историци, археолози, културолози, етнографи, хора на перото, архитекти и изследователи на богатото регионално минало на Варна и областта се включиха в новосформирания клуб "Варненски краевед".  Краеведският клуб ще организира своята дейност на територията на Народното читалище "Варненски будители - 1926" по график, като в библиотеката на..

публикувано на 12.02.25 в 08:30