Близо 267 млн. лева са постъпленията в НАП Варна към 17 март 2023 година, което е с 46 млн. лв. или 21 % повече спрямо същия период на миналата година, съобщават от Агенцията.
По- високата събираемост е резултат от екипната работа и ясна стратегия на данъчните в морската столица, която пряко кореспондира с повишаване на данъчната култура от страна на задължените лица.
До средата на март приходите за централния бюджет надвишават 134 млн. лв., което е увеличение с 24 %, в сравнение с първите два месеца и половина на предходната година. Събраният данък върху доходите на физически лица е над 39 млн. лв., корпоративен данък – над 3 млн. лв. и повече от 80 млн. лв. ДДС. Постъпленията от ДДС в бюджета бележат ръст с 34 %, което се равнява на 20,2 млн. лв. повече в сравнение със същия период на предходната година.
Приходите от осигурителни вноски към 17 март надвишават 132 млн. лв., което е с над 20 млн. лв. или 18 % повече спрямо първите два месеца и половина на миналата година.
От НАП Варна напомнят, че през 2022 г. приходите в бюджета са над 1 398 милиона лева, което е със 123 милиона лева повече, в сравнение с 2021 година.
Запазва се тенденцията от минали години за трайна положителна промяна в поведението на длъжниците. Наблюдава се ръст на доброволното деклариране и плащане на задълженията.
И днес ще е облачно, в часовете до обяд на места мъгливо. Следобед главно над Североизточна България ще има слаби валежи от дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще са предимно между 5° и 10°, за Варна около 8°. Вълнение на морето 2-3 бала. Температура на морската вода 5°-6°
Първите два завоя на пътя от кв. „Аспарухово“ към кв. „Галата“ ще бъдат разширени с по един метър, за по-плавно и безопасно движение на автомобилите. За това се договориха кметът на Варна Благомир Коцев и представители на строителната фирма, съобщава общинският пресцентър. Целият участък на пътното платно е с габарит от 7 метра, обясниха от..
Актрисата Цветана Манева обсъди с кмета на Варна Благомир Коцев провеждането на театралния фестивал "Варненско лято" тази година, финансирането и програмата на събитието. Манева съобщи, че в програмата тази година са включени два нови спектакъла - на Явор Гърдев и на Силвиу Пуркарете. На срещата двете страни обсъдиха надграждането и..
Наближава 62-рото издание на традиционното третомартенско събитие на Радио Варна - Щафетната обиколка. Желаещите да участват могат да се запишат до 20-30 минути преди откриването на обиколката, поясни главният двигател на събитието - спортният журналист Румен Генов. 62-рото издание на обиколката ще започне официално от 12 часа на 3 март, а..
С развитието на съвременните технологии, хората с редки болести имат по-добро качество на живот и достигат до по-висока възраст, в сравнение със ситуацията преди 15 години. В Експертния център за редки ендокринни болести в Университетската болница "Света Марина" във Варна има регистрирани 450 пациенти, предимно деца. Това съобщи проф. Виолета Йотова..
Зоната за кратковременно паркиране т. нар. „синя зона“, която функционира в централната градска част на Варна, ще бъде безплатна за жителите и гостите на Варна в деня на националния празник – 3 март. Община Варна призовава водачите на автомобили да спазват правилата за спиране и паркиране в обхвата на "синя зона" и извън него. Нарушителите ще бъдат..
За пореден път на националния празник 3 март мотоклубовете във Варна ще се обединят в мотошествието „В името на България“. Поредна година за напомняне, че България и нейният народ са още живи, коментира Красимир Симеонов от варненския мотоклуб „Стормбрингърс Брадърхууд“. Сборният пункт по традиция е площадът пред Катедралата. "За 15 година. Доста време..