По направените предложения за изменения за наредбата за платено паркиране в Балчик са внесени няколко граждански становища.
Внесени са две подписки съответно с над 800 и близо 500 подписа на граждани и туристи, инициирани от Мартин Кръстев и Антония Костова.
Други становища на засегнати засягат главната улица „Черно море“, която реално е е в натоварената приморска част на града, но не влиза в обхвата и жителите и не могат да се възползват от опцията локално паркиране и трябва да бъдат таксувани като хора, чиито имоти не попадат в зоната. Затова се предлага съседна улица „Генерал Заимов“ да остане безплатна за живущите в района. Постъпили са предложения за увеличаване на паркоместата за хора с увреждания. Сред останалите искания, които се повтарят – цената да остане в сегашните си параметри от 1 лев на час, да важи за лятото, да не влизат в обхвата на платеното паркиране алея „Ехо“ и паркинг Болницата, да отпадне локалното паркиране в зоната и местните жители да паркират безплатно.
Припомнямe и основните моменти за промени в наредбата за платено паркиране на моторни превозни средства.
Часовият диапазон през цялата година се изменя на 8:00-20:00 часа, а от октомври - април включително синята зона ще важи само в почивни и празнични дни. В момента платеното паркиране е за цялатагодина във времето 10-22 часа.
Стикерът за локално паркиране (30 лева/годишно) ще се издава по постоянен адрес с цел предотвратяване възможността за злоупотреби. Дава се възможност на собственици на жилищни имоти, с постоянен или настоящ адрес извън община Балчик, да се ползват от това право.
Разширението на зоната е със 137 паркоместа, които стават общо 358. Към настоящите зони се добавят: ул. "Генерал Заимов", ул. "Константин Кисимов", алея "Ехо", паркинг "МБАЛ".
Финансовият анализ при сегашната цена от 1 лев за час и 10 лева дневен абонамент показва, че дружеството – оператор "Кибела 2014" ЕАД генерира голяма загуба. Затова се налага повишаване съответно на 2 лв. и 20 лева, така дружеството ще може да се самоиздържа и да реализира минимална печалба, се посочва в мотивите.
185-годишнината от рождението на Варненския и Преславски митрополит Симеон беше отбелязана днес. Варненския и Великопреславски митрополит Йоан отслужи на гроба му в старите гробища архиерейска заупокойна света литургия и панихида, както и трисагий. Даниела Стойнова с репортаж от събитието.
Над 900 делегати на БСП от цялата страна се събраха днес в Националния дворец на културата (НДК) за участие в 51-ия конгрес на партията. Делегатите трябва да решат дали да бъде отменен прекия избор на председател. Този избор най-вероятно ще се проведе във втория ден на форума. В битката за поста са 14 кандидати, трима от общо 17 се оттеглиха от..
Хранителните вериги отдавна са строшили пазарните принципи, тъй като имат господстващ пазарен дял в търговията на дребно на хранителни продукти. Това каза в обзорното предаване на Радио Варна„Позиция“, лидерът на "Изправи се, БГ!" Мая Манолова. Според нея, ако за цялата страна, търговският дял на големите хранителни магазини е 65%, то в..
Втори ден на Конференцията по сигурността в Мюнхен, която събра световния политически елит. Очаквано преговорите за мир в Украйна се превърнаха в най-важната тема на форума. Очаква се на днешния втори ден на Конференцията да говори украинският президент Володимир Зеленски. Участие ще вземе и германският канцлер Олаф Шолц. Зеленски обяви, че мирни..
Днес и утре БСП провежда своя 51-ви партиен конгрес. Очаква се временният председател Атанас Зафиров да направи отчет за изминалия период. Делегатите трябва да гласуват и промени в Устава на партията, с които да се върне старото положение - председателят да се избира от Конгреса, а не чрез пряк вот. Предвижда се и дискусия дали да бъде..
Днес с умерен, преди обяд по северното Черноморие и временно силен вятър от север и североизток ще започне да нахлува студен въздух. Ще бъде предимно облачно, след обяд със слаби валежи от дъжд, които към края на деня в Лудогорието ще преминат и в слаб сняг. Максималните температури ще са в широк интервал- от 2°-7° в Североизточна България и по..
Обезопасиха изоставеното съоръжение в близост до Делфинариума в Морската градина. За да се предотврати всяка възможност за инциденти и пропадания, бяха засипани и заравнени с машина отворите, които се разкриха на повърхността на могилата над някогашното военно съоръжение, съобщават от общинската администрация. Преди да бъде засипан с пръст, обектът..