Национали обраха наградите на народните борби в Етрополе

Автор:

Национали обраха наградите на народните борби в Етрополе, организирани от клубовете на „Миньора и минното дело при Елаците Мед“, както и от „Спорт и здраве“.

Надпреварата събра над 200 състезатели в 35 различни категории на местния стадион „Чавдар“. Схватките бяха на три тепиха и оценявани от 9 съдии.1

Най-много емоции предложиха борбите при мъжете, които бяха разделени в 7 категории.

В една от най-оспорваните срещи етрополецът Йоан Димитров, втори на шампионата на България, се наложи над Алекса Ерски, победител в „Игри на волята“. За този успех националът в класическата борба заслужи и жива награда – теле.

Другите 3 живи приза също отнесоха борците в представителния ни тим. Микяй Наим, носител на пояса „Дан Колов“ преодоля конкуренцията при 60-килограмовите и си тръгна с агне, Мирослав Киров, втори в Европа от 2021-а, ликува при 80-килограмовите и заслужи коч, а в супертежка категория над 100 кг Георги Иванов, европейски шампион до 23 г., също отнесе агне.

Останалите победители при мъжете получиха медали, книги, тениски и парични награди.6 Стоян и Петър Балови Георги Мърков

При по-малките - деца, момчета, кадети и юноши също имаше много приятни емоции. Малчуганите се бореха с душа и сърце да докажат, че са най-добрите. Победителите получиха медали, двата тома на алманаха „Властелините на тепиха“, тениски с постиженията на етрополските борци 4 Мирослав Кирови парични бонуси.

Водещ на събитието бе Димитър Кумчев, дългогодишен национал и многократен победител на народни борби.

А схватките изгледаха много от именитите ни борци. В трибуните бяха славните етрополски борци Стоян и Петър Балови, Валентин Гецов, Георги Мърков, Рахмат Сукра, Серафим Бързаков, Михаил Ганев, Радослав Великов, Юлияна Янева, Евелина Николова, Биляна Дудова, Елица Янкова, Елис Гури...

Стартът на празника даде инж. Владимир Александров, председател на „Клуб на миньора и минното дело“, който обяви, че за етрополци е дълг да поддържат и развиват традициите на този най-български спорт. И както подобава на всеки истински празник, и този бе съпътстван с много музика, мажоретки и настроение.

Медалистите от турнира в Бяла по плажен хандбал

Дарина Карипиди/ Ева Петрова и Димитър Димитров/ Димитър Механджийски са шампионите на турнира по плажен волейбол „Бяла Оупън 2024“. 4-то място при жените за двойката от Варна - Елица Христова и Татяна Абдулганеева. 3 място - Ивета Станчулова и Емилета Рачева 2 място Ирена Мишонова и Деси Николова 1 място - Дарина Карипиди/..

публикувано на 21.07.24 в 21:17

КПС "Варан" докара финала до трети мач

Отборът по водна топка КПС Варна докара финалната серия до 3-ти мач. Те спечелиха с 6-5 във втората среща с Черно море и се чака решителен трети двубой за определяне на шампиона при мъжете. В днешния двубой КПС Варна спечели с 6-5.

публикувано на 21.07.24 в 21:11

Фантастичен Цолов с първа победа

Фантастично представяне на Никола Цолов във Формула 3.  Той записа първа победа в основно състезание, след като триумфира в дългата надпревара на пистата „Хунгароринг“ в Унгария. Съотборникът му Лорън ван Хьопен още в началото се опита да затвори българина, но не се получи. Битката беше между двамата.

публикувано на 21.07.24 в 12:34

Тежка загуба за "Локомотив"-София

Тимът на Локомотив (София) отстъпи срещу Левски с 1:6 в мач от първия кръг на efbet Лига. ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЛЕВСКИ 1:6 1:0 Анте Аралица (6) 1:1 Александър Колев (12) 1:2 Алдаир (22) 1:3 Джавад Ел Джемили (45) 1:4 Джавад Ел Джемили (45+3) 1:5 Карлос Охене (90) 1:6 Мустафа Сангаре (90+7)

публикувано на 21.07.24 в 11:19

"Спартак"-Варна взе Даниел Иванов

ПФК Спартак /Варна/ привлече Даниел Иванов, талантлив 22-годишен играч, който играе на позициите дясно крило и нападател. Даниел се отличава с бързина и техника, които ще бъдат ценно допълнение към играта ни. Даниел има записани мачове в националния отбор до 17 години. Той става шампион с ЦСКА U19 и е признат за най-добър млад футболист на ЦСКА за..

публикувано на 21.07.24 в 11:17

Йоана Георгиева четвърта в полуфинала, класира се за Финал Б

Мартин Нанчев ще се бори за разпределението на медалите на 500 м едноместно кану при юношите. Той финишира на второ място в полуфиналната серия, в която бе изпреварен само от световния шампион на 1000 метра Матеус Нунес (Бразилия). Сред първите три лодки, отиващи на Финал А, влезе и Кондрад Бекер (Германия). Това е втори финал на шампионата на..

публикувано на 21.07.24 в 11:16

Резултати от първия кръг във Втора лига.

20 юли 2024 г., събота, 18:30 ч / I кръг: Спортист 2009 (Своге) - Пирин 22 (Благоевград) 0:1 (0:1) в кк Албена, комплекс "Албена" - терен 1: Фратрия (Бенковски, обл.Варна) - Добруджа 1919 (Добрич) 1:1 (0:0) Спартак (Плевен) - Дунав от Русе (Русе) 2:5 (1:5) Несебър (Несебър) - ФК ЦСКА 1948 II (София)..

публикувано на 21.07.24 в 11:15