Не обичам на музиката да се гледа като на бизнес. За мен тя е начин на живот. Обичам я толкова много, че не бих гледал на нея като на нещо, което е свързано с бизнеса. Това как ще си изкарвам парите никога не е стояло между мен и музиката. Никога не съм й изневерявал и поради това и тя не ми изневери. Това подчерта в интервю за Радио Варна музикантът Васил Гюров.
Той допълни, че 80-те години за него са най-ценни заради музиката, излизала тогава в България. "70-те и 80-те бяха изпълнени с много ценни групи и изпълнители. Сега слушам предимно музика от тези години. Тогава бяхме и много млади... Всички спомени, свързани с тогава, са приятни, и то най-вече заради това, че правехме много музика", каза още Гюров.
Като на шега са създавали хитовете, които и днес се слушат много, тогава, спомня си музикантът. "Ние не си давахме сметка какво създаваме. Когато човек е млад, има повече енергия и време за себе си. Радвам се, че това време го оползотворихме с правене на музика", добави Гюров.
Поглеждайки назад в годините, той си спомня, че концертите са били мястото за проверка дали едно парче е добро или не. "Силата на "Ревю" в момента е, че парчетата ни са изцяло авторски и са минали проверката на времето. Те се харесват. Обичам, когато млади хора на по 20 години днес знаят песните ни наизуст", сподели Гюров.
Васил Гюров е български певец, бас китарист, основател на групите "Кале" и "Ревю". От 1978 до 1982 г. учи в Софийската математическа гимназия, където заедно с Милен Николов (китара), Владимир Караиванов (барабани) и Сашо Михайлов (йоника) правят първи опити за създаване на група. В края на 1985 г., заедно с Димитър Воев и Кирил Манчев, създават група „Кале“. Първата им изява е през 1987 г. на Първия софийски рок фестивал, но след третата песен са свалени от сцената. Година по-късно "Кале" се разпада, а Гюров основава "Ревю". На следващата година излиза албумът им "Милена + Ревю", а песните "Ала Бала", "Директор на водопад" и "Чичо" стават хитове. През 1990 г. "Ревю" се разпадат, а Гюров заминава за Германия. Той се завръща в България през 1992 г. и прави няколко концерта с "Нова Генерация", която се разпада след смъртта на Димитър Воев. Васил и Иван Латинов създават група „Африка“. През 1996 г. групата подготвя албум, но той остава недовършен. Две години по-късно участва в група „Камион“. През 2001 г. "Ревю" е възстановена, а песента „Закуска“ е избрана за песен на годината в класацията на телевизия "ММ". Издаден е и албумът "10". Гюров се занимава с активизъм за опазване на околната среда като член на "Зелено движение".
След гъстите почти целодневни мъгли през последните дни във Варна и преваляванията от дъжд, в четвъртък имахме за малко слънчево време. И вместо да вадим от гардероба вече летните дрехи, от следващата седмица ще трябва да извадим по-дебелите якета и да слагаме отново шапка. През първите дни на април на места ще превали и сняг сочи прогнозата на..
Интервю с Alex Callier (HOOVERPHONIC) На 10 април белгийската инди банда HOOVERPHONIC ще отбележи в България 25-годишнината от издаването на емблематичния „The Magnificent Tree“. Групата идва в София по покана „BGTSC“. Мястото е клуб „Joy Station“. HOOVERPHONIC идват със струнен квартет, за да претворят на живо „The Magnificent Tree“. SLOW..
„Сега ми трябва глътка светлина“ – така се нарича новата стихосбирка на добричката поетеса Петранка Божкова. Книгата включва 59 стихотворения, разпределени в пет тематични цикъла. Поетичните изповеди разкриват широк спектър от чувства, тревожни въпроси, съмнения, радости и надежди. Петранка Божкова е филолог по образование и дългогодишен кореспондент..
Заплахата пред ДПС е Делян Пеевски, Ахмед Доган вече е минало. Доган трябва да бъде вече обект на исторически изследвания. Това коментира политическият анализатор Иво Инджов в контекста на очакващото се решение фракцията на Ахмед Доган да оттегли подкрепата си към кабинета "Желязков" и появилите се спекулации за разцепление на ДПС-ДПС. Митът за Сокола..
Анджела Родел е родена в Съединените американски щати. Следва езикознание в университета Йейл. Актриса, музикант, преводач. Живее и работи в България. Превежда романа на Георги Господинов "Времеубежище", който беше отличен с наградата "Букър". "Преводач съм от 20 години. Учила съм много от други автори, преводачи-колеги. Приемам наградата като хубаво..
Галин Ненов се занимава с бийтбокс от 17 години. Познат под псевдонима KillaBee, той е двукратен национален шампион на България. През годините е участвал в различни проекти - от народна музика, през хип-хоп и дръм енд бейс, до джаз. През последните няколко години участва на фестивалите Varna Jazz Days, RADAR, Varna July Fest, а миналата година..
Образователната ни система е трагична. Учебниците в повечето случаи са безобразни. Историята у нас се преподава така, както се е правело в Западна Европа през 19 век. Това каза за Радио Варна преводачът Георги Ангелов, водещ на телевизионното предаване История.BG. Георги Ангелов е категоричен, че в западната част от континента по предмета "История"..