Заловиха серийни крадци, обирали домове във Варна, съобщават от полицията. Вера в кв. "Аспарухово" са задържани 45 и 50-годишни варненци. Мъжете са от активния криминален контингент на града, извършващи домови кражби Нарушителите на закона са с множество криминални регистрации. По информация до момента, в хода на проведената операцията е установено, че час преди задържането им, двамата мъже са обрали поредния апартамент, а потърпевш е румънски гражданин. При извършените обиски на нарушителите и управлявания от тях лек автомобил, са намерени и иззети множество инструменти, пригодени за отключване на секретни брави, както и над 1200 лева, около 100 евро и 800 румънски леи. По случая е образувано досъдебно производство и е докладвано на дежурен прокурор.
За времето на специализираната операция са проверени 1810 човека, образувани са осем досъдебни производства, започнати са 2 бързи производства, инспектирани са 1340 МПС, задържани са 49 човека по ЗМВР, съставени са 319 АУАН, проверени са: 18 пункта за черни и цветни метали, 46 заложни къщи, 27 автоморги и автосервиза, 52 проверки по питейни заведения, 68 търговски обекта и са разкрити 15 престъпления.
Безименна улица в столичния район „Лозенец“ вече ще носи името на Тодор Колев, реши Столичният общински съвет на днешното си заседание. Доклад с предложение и мотиви за наименуването е внесен в Съвета от Константин Павлов, кмет на столичния район „Лозенец“. Тодор Колев е български актьор, певец, драматург и телевизионен водещ. Той е..
С 43 гласа "за" Общинският съвет във Варна одобри предложението "Градски транспорт" да сключи договор за банков кредит в размер на 8 милиона лева. Целта на кредита е рефинансиране на банков заем от друга банкова институция с остатъчна главница към 31 декември 2024 г. в размер на 2 036 000 лв. и плащане на задължение. Срокът на погасяване е 42 месеца...
Икономическият министър обсъди с министъра на развитието на Гърция и заместник-министъра на икономиката и финансите активизиране на двустранните отношения България и Гърция споделят обща визия за икономически растеж и развитие. Нашите търговски отношения са стабилни, но имат потенциал за развитие, особено в сферите на високите..
Гишетата на банковите офиси във Варна днес останаха полупразни. В един от клоновете на голяма банкова институция за половин час влязоха едва двама души: " Аз съм по служебна работа, така че беше неизбежно посещението на банката. Не бих подкрепила бойкота, защото банките трябва да работят. Хиляди услуги предлагат от телефона и..
Руският президент Владимир Путин заяви, че първите руско-американски преговори „дават известна надежда“ за разрешаване на „проблеми“ като конфликта в Украйна, предаде АФП. „Първите контакти с новата администрация на САЩ дават известна надежда. Съществува взаимно желание да се работи за възстановяване на отношенията“, заяви Путин на заседание..
С пълно единодушие Варненският общински съвет подкрепи искането Община Варна да подпомогне финансово мач с участието на легендите от САЩ’94. Градът ни ще бъде домакин на първото събитие след София, на което почти всички футболни герои от американското лято ще се съберат с благотворителна цел, стана ясно на днешното заседание на Общинския..
Около 20 процента спад на земеделската земя, между 15 и 20 на сто поскъпване на жилищните имоти в района на Балчик. Такава е равносметката за изминалата година на брокерска агенция в Белия град. Търсят се апартаменти, вили, къщи, готови за обитаване. При парцелите няма покачване на цените. Купувачите са основно българи, те са от цялата..