Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ВиК-Варна отчете печалба от над 2 млн. лева за 2022-ра

ВиК - Варна няма просрочени задължения и дружеството е приключило миналата година с печалба от 2,3 милиона лева. Това каза управителят на ВиК - Веселин Русев след общото събрание на дружеството. 

Русев посочи, че в края на миналата година дружеството е имало 350 000 клиенти, от които 31 000 фирми. Общото събрание е одобрило заем от 24,6 милиона лева от ВиК холдинг, предназначен за финансиране на нетната стойност по сключените договори с изпълнителите на проекта за реконструкция и доизграждане на магистралните водопроводи Варна-Златни пясъци, както и за изграждане на канализационни колектори по булевард "Княз Борис I". 

Русев каза още, че вече е приключила подмяната на 160 метра от стъклопластовата тръба с метална от водопровода, който аварира вече четири пъти. Ще бъде направена профилактика на тръбите. В момента се изчаква бетоновият блок, който поддържа тръбата, да набере якост, за което са необходими 28 дни.

Чуйте още в звуковия файл:







Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

152 години от гибелта на Васил Левски отбелязваме на 18 февруари

В родния град на Апостола на свободата Карлово ще бъде отслужена Света литургия и панихида в памет на Левски, ще бъде открита тематична изложба и ще бъде връчена ежегодната награда на карловския комитет „Васил Левски“. От 18.00 ч. започва възпоменателната церемония на площад „Васил Левски“, а след това - традиционният спектакъл на ученици..

публикувано на 18.02.25 в 06:50
Снимката е илюстративна

Без ток са все още села във Варненско

В община Аксаково част от село Доброглед остава без ток, поради повредени трансформатори. Припомняме, че снощи цялото село беше без ток , към момента електрозахранването е частично с възстановено. Това съобщи за Радио Варна дежурният в Областна администрация. Без ток от снощи са и три села в община Долни чифлик - Голица, Солник и Булаир са без..

публикувано на 18.02.25 в 06:30

В Североизточна България снежната покривка е от 20 до 25 см, в Добричко 10 см - пътищата са отворени

През нощта валежите и по Северното Черноморие преминаха в слаб сняг. Слаб дъжд вали само в Бургас и на Емине. В Североизточна България снежната покривка е от 20 до 25 см, само в Добрич 10 см. За Варна атмосферно налягане 1023 хПа – по-високо от нормалното за месеца, слабо ще се колебае около тази стойност; относителна влажност на въздуха 94..

публикувано на 18.02.25 в 06:18

Пътят Варна - Бургас е затворен

Пътят Варна – Бургас е затворен по искане на Областно пътно управление /ОПУ/ - Бургас, съобщи за Радио Варна дежурният в ОПУ-Варна.  За всички МПС е затворен участътък от пътен възел Старо Оряхово до Бургас.   Тежкотоварните автомобили изчакват на място.  Настилката между Обзор и Слънчев бряг се обработва и почиства. Обходният път е през..

публикувано на 18.02.25 в 06:16

Планови спирания на тока днес

Без ток днес ще са следните адреси в обхвата на дейност на електроразпределителното дружество за регион Варна: ·   На  18.02.2025  г. В периода  9:00  ч. до  17:00  ч. Поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в районите на: с. Осеново –..

публикувано на 18.02.25 в 06:15
Зимна прелест

Валежи от дъжд и сняг и във вторник

Днес ще е облачно в Североизточна България с валежи от сняг и там снежната покривка ще се увеличава. По Черноморието валежите ще са от дъжд и сняг. Ще духа слаб до умерен, на места по Черноморието временно силен североизточен вятър. Дневните температури ще останат близки до сутрешните - от минус 4° до минус 1°, по Черноморието от 2 до 5, за Варна..

публикувано на 18.02.25 в 06:11
Снимката е илюстративна.

Аварирал тир затвори пътя Варна - Добрич на Аксаковска панорама

Усложнява се пътната обстановка във Варненско. Пътят Варна - Добрич е затворен поради аварирал ТИР в района на Аксаковска панорама. Специализирана техника работи на терена на произшествието, за да бъде извлечен тежкият камион. Очаква се до час пътят да бъде отворен за движение, съобщават от Областна администрация.  Към 21 часа пътят е още затворен..

публикувано на 17.02.25 в 20:28