Три безплатни урока по адаптиран сърф за деца със специални образователни потребности (СОП) организира и тази година сърф училище "Акаша".
Първият е днес, а останалите два на 20 август и 9 септември на плаж „Аспарухово“ във Варна.
Форматът на събитията е подходящ за деца и младежи със специални нужди. Събитията предоставят на участниците, техните семейства и възпитатели, възможността да се докоснат до морските водни спортове - сърф, уиндсърф, гмуркане, плуване, SUP и каяк, адаптирани за възможностите на всеки, съобщават организаторите.
Спортовете и заниманията в морето имат благоприятно оздравително влияние върху децата. Сърфирането помага за повишаване на самочувствието, намаляване на напрежението, повишаване на двигателната дейност и баланса, както и подобрява умението за комуникация и себеизразяване. За безопасността и доброто прекарване на всички във водата ще се погрижат опитните инструктори от сърф училище Акаша.
Броят на участниците със специални нужди е ограничен до 30 души.
Записването се извършва предварително на следния линк:
и заявки се приемат до 1 ден преди съответното събитие или до запълване на местата за участници.
Инициативата YES, СърФ! се ражда в сърф училище Акаша преди 8 години, с провеждането на първия летен лагер за деца с увреждания, съвместно с Parakids. От тогава училището трупа безценен опит в работата с хора със специални потребности, води индивидуални обучения през летния сезон, развива прототипи на адаптирана уиндсърф и сърф екипировка, организира безплатни събития за хора със специални нужди и води обучения на инструктори за адаптирани занимания в морска среда.
Във Варна училището провежда събития за трета поредна година и си партнира с местни общности и организации, за да може да развива обучителна дейност и в града.
Вече 35 години Комфорт ООД утвърждава авторитета си на строителна компания, работеща по най-високи световни стандарти и реализираща обекти без комромис по отношение на качеството на строителния продукт. Фирмата се отличава с непрекъснатия си стремеж за усъвършенстване като целенасочено търси предизвикателствата на иновативни и сложни в..
Отново не бе избран председател на Народното събрание. На балотаж останаха Силви Кирилов от "Има такъв народ" и Рая Назарян от ГЕРБ-СДС. Кирилов получи 101 гласа "за", а Рая Назарян беше подкрепена от 68 депутати. Първия кръг гласуване протече както следва: Номинираната от БСП-Обединена левица за председател на 51-вото Народно събрание доц. Наталия..
Как можете да общувате по-добре с приятелите и родителите си, да подобрите комуникацията с околните и да се справяте в конфликтни ситуации? Обучителни тренинги по тези и други теми се провеждат в младежкото пространство ХамелеON във Варна, което се намира на ул. „Радко Димитриев“ 7А. Тренингите се водят от психолога Цветелина Николова и са..
15-годишният ученик Кристиан Ивковски неотдавна спечели голямата награда от фондация "Георги Пейчинов" за постигнати високи резултати във физиката. Той бе отличен и с първа награда за средните училища в конкурса "Физиката през вековете", организиран от Съюза на учителите по физика и химия в рамките на годината на физиката. Кристиан учи в..
Наскоро от Националния център по обществено здраве и анализи оповестиха едни доста тревожни данни, според които България е на трето място в Европа по относителен дял на децата с наднормено тегло, а 1/3 от първокласниците са със затлъстяване. Според експертите българчетата не спортуват достатъчно и прекарват твърде дълго време пред екран...
Дамският клуб „Майчина грижа“ в Добрич организира тази вечер своя традиционен благотворителен бал. Целта е събирането на средства за финансово подпомагане на стипендиантите на клуба, които са даровити деца в неравностойно материално положение или с един родител. Жените от клуба осигуряват стипендии за около 30 деца всяка година. Благотворителният..
На днешната дата се отбелязва Международния ден на известната корейска туршия кимчи. Кимчи е известно корейско ястие с ферментирало зеле и зеленчуци. Приготвянето на кимчи и споделянето на зимнина, както и цялостната празнична атмосфера и вълнение е наречено "кимджанг". От 2013 г. "кимджанг" е практика, включена в Списъка на ЮНЕСКО за..