Досегашният кмет Иван Портних печели 26,6 % от гласовете на варненци. Той отива на балотаж с Благомир Коцев, който печели подкрепата на 21,5 на сто от гласувалите според 94 % обработени протоколи (397 протокола от общо 409), обяви на брифинг днес председателят на ОИК-Варна Велин Жеков.
Трети остава кандидатът на "Възраждане" Коста Стоянов с 18,8 %.
В районите Аспарухово и Владиславово от първи тур са преизбрани досегашните кметове Ивайло Маринов и Николай Костадинов. В останалите три района ще има балотажи.
В населените места от община Варна преизбрани са кметовете на селата Казашко, Звездица и Каменар. В Константиново и Тополи ще има балотажи.
С близо 90 % подкрепа на местния вот изборите от първи тур в най-малкото населено място в община Варна - Казашко, печели Гергана Петкова.
Станислава Георгиева ще управлява кметство Звездица през следващите 4 години, получавайки гласовете на 72 % от гласувалите. Кметство Каменар ще ръководи Светослав Райков с 64,52 % гласове на избирателите.
В Константиново на балотаж отиват Марияна Полихронова и Димитър Владимиров, а в Тополи изборът ще е между Благовест Георгиев и Демир Георгиев.
Пъстър ще бъде бъдещият Общински съвет на Варна. Засега са избрани съветници от 12 листи, а ГЕРБ и ПП-ДБ са с изравнени проценти за общински съветници.
Пътищата от републиканската пътна мрежа се обработват против заледяване, предвид очакваните ниски температури през нощта. Прогнозите са отрицателни градуси от минус 13 до минус 8, която създава предпоставки за поледици в участъците. Работата по трасетата продължава, в момента 630 машини обработват републиканската пътна мрежа, като 293 са в областите с..
Акцент в управленската програма на правителството са инвестиции в няколко ключови сектора – инфраструктура, образование, здравеопазване, иновационни сфери, както и ускорена модернизация на армията с участието на българската оръжейна индустрия, предаде БНР. Приоритет е и интеграцията на България в европейската икономическа и финансова система. За да..
Одобриха промени в наредбата, регулираща условията и реда за поставяне на преместваеми обекти в града, на заседание на Постоянната комисия „Туризъм, търговия и рекламна дейност“ към Общинския съвет – Варна. Измененията са предложени от зам.-председателя на ОбС Николай Костадинов и председателя на комисията Галина Иванчева, съобщават от пресслужбата на..
България е единствената страна от ЕС, която все още не е предприела стъпки за удължаване на временната закрила на украинските бежанци. За над 74 хил. бежанци от войната - предимно от районите на Източна и Южна Украйна, това е единствената възможност да продължат живота си у нас - да продължат да работят, да подновят документите си в банки и къде да..
Комисията по култура и духовно развитие към Общински съвет – Варна даде съгласието си за актуализация на входните такси за варненски музеи и галерии. Новите цени се предлагат от директорите на културните институции, но се съгласуват от Общинския съвет. Увеличението ще засегне музейните експозиции и обекти от структурата на Регионалния исторически..
Ясно е журито, което ще определя носителите на награда "Варна" за ярки постижения в областта на културата. Това са Красимир Машев, Димитър Трайчев, Мария Томова, Зоя Черешарова, Делян Жечев и Пламен Гутинов - миналогодишните носители на награда "Варна". Председател на журито е Димитър Чутурков. Това реши днес на свое заседания Постоянната комисия..
Дежурни служители ще бъдат определени във всяко кметство във Варна, които да приемат сигнали, свързани със зимната обстановка. Това каза кметът на Варна Благомир Коцев. Той посочи, че ситуацията във Варна е спокойна. Обработват се всички основни булеварди, както и някои малки улици. Техниката е мобилизирана и е на терен. Подготвени за действие са и трите..