Нестеров на четвъртфинал в Кувейт

Пьот Нестеров записа една победа на турнира.
Снимка: Sofia Open/LAP.bg

Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове на открито в Ал Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди долара.  Поставеният под номер 7 състезател на ЧМ Елит отстрани британеца Алистър Грей със 7:6(3), 7:5 за 2:11 часа игра. Нестеров постигна 14-а победа в последните си 15 мача във веригата на Световната федерация ITF в Кувейт, където спечели два турнира от същия ранг отново в Ал Захра в края на октомври и в началото на ноември. За място на полуфиналите Националът на България за Купа "Дейвис"  очаква третия поставен Реми Бертола (Швейцария).

След победата на Черно море срещу Ботев Враца

След победата на Черно море срещу Ботев /Враца/ на "Тича" с 2-1.

публикувано на 02.03.24 в 14:46

Черно море – Ботев Враца 2:1

Черно море победи Ботев Враца с 2:1 в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. На стадион „Тича“ „моряците“ бяха по-стойностният тим на терена и заслужено спечелиха трите точки. Атанас Илиев откри резултата за варненци от дузпа в 41-вата минута за нарушение срещу Илиан Илиев – младши. В 71-вата минута Меси Биатумусока си вкара автогол, а крайният..

публикувано на 02.03.24 в 14:43

Откриха ветроходния сезон във Варна

С регатата "Трети март" във Варна се слага начало на новия ветроходен сезон у нас. Тази година календарът на федерацията по ветроходство е много богат, а във Варна ще има доста регати.

публикувано на 01.03.24 в 14:10

Дадоха старта на регата "Трети март"

Днес откриха 68-ата ветроходна регата "Трети март". Надпреварата се провежда във варненския залив, като е за клас "ЯЛ-6". Домакин на проявата е варненският клуб "Черно море Бриз". Участват повече от 70 състезатели. Общо 13 екипажа ще си оспорват призовите места. Това означава с три екипажа повече от миналата година. Има представители от Видин,..

публикувано на 01.03.24 в 12:18

Полуфиналните двойки за купата на България

Полуфиналите за купата на България. Жребият беше изтеглен вчера след последния мач от 1/4 финалите. 10 април: ЛУДОГОРЕЦ - ХЕБЪР ПАЗАРДЖИК ЦСКА - БОТЕВ ПЛОВДИВ 24 април: ХЕБЪР ПАЗАРДЖИК - ЛУДОГОРЕЦ БОТЕВ ПЛОВДИВ - ЦСКА

публикувано на 01.03.24 в 09:50

Варна ДКС с два мача за 24 часа

Волейболистките на Варна ДКС ще изиграят два мача в рамките само на 24 часа. Това стана факт след като ръководството на клуба от морската столица реши да изтегли гостуването си на ЦСКА - от 13-кръг на Демакс лига за петък, от 15 часа. В събота пък от 14.30 варненки ще се изправят в зала “Панайот Пондалов“ срещу Славия, в среща от 12-ия кръг на..

публикувано на 01.03.24 в 09:40