Варна подписа два договора, за да се рекламира на немския пазар. Средствата, които Община Варна ще получи, са близо 800 000 лева, като делът на вложените собствени средства е минимален - 33 120 лева. Договорите с Министерството на туризма по Програмата за финансиране на маркетингови дейности на туристически услуги в черноморските общини в Република България бяха подписани в понеделник в София от заместник-кмета Павел Попов.
Немският туристически пазар е атрактивен за Варна и благодарение на тези два договора Варна ще проведе две мащабни маркетингови кампании за привличане на немски туристи, посочват от администрацията.
Проектите „Варна – дестинация на четири сезона – неразкритите съкровища“ и „Варна – магията на морето“ се изпълняват в партньорство с концесионера на Летище Варна и две туроператорски фирми, каквото е условието по програмата.
В изключително кратки срокове след началото на новия мандат успяхме да включим Варна в тази безспорно полезна процедура. Навременна бе реакцията и на новия Общински съвет, който одобри кандидатстването, коментира заместник-кметът. По-информирани туристи не просто биха повишили заетостта на хотелските легла, а биха превърнали Варна в център на комплексно преживяване с разностранен положителен ефект върху местната икономика, каза още заместник-кметът.
Средствата, които община Варна ще получи по двата проекта, са близо 800 000 лева, като делът на вложените собствени средства е минимален - 33 120 лева. Благодарение на безвъзмездната финансова помощ по мярката, привлекателността на Варна като туристическа дестинация ще получи широка реклама на немския пазар.
По думите на Попов, премахването на посредниците от маркетинговата верига ще направи рекламата на конкурентните предимства на Варна по-ефективна и ще има по-висока добавена стойност към местната икономика.
Черно море и Спартак Варна не успяха да се победят и завършиха 1:1 в среща от 24-ия кръг на Първа лига. Домакините остават на трето място в класирането с 46 точки, а спартаклии са вече седми с 36, колкото имат и ЦСКА. Резултатът откри Дани Мартин в 43 минута. Гостите от Спартак останаха с човек по-малко, след като в 37 минута Деян Лозев получи..
Водата край плажа в Аспарухово, както и в целия район на пристанище Варна, за която беше подаден сигнал, че е в неестествен кафяв цвят, не е замърсена. Цветът е променен вследствие природен феномен. Това заяви Венета Славова - инспектор по държавен екологичен контрол на корабоплаването в Изпълнителна агенция "Морска администрация" във Варна. Тя..
Десетки мотористи от Варна се включиха в празничното мотошествие, организирано от Василена Радичкова и нейни съмишленички, които споделят страстта към моторите. Поводът е празникът на жената - 8 март. На жените, преминаващи покрай катедралния храм "Свето Успение Богородично", мотористите раздаваха цветя с пожелание за здраве, любов и късмет...
Според варненския депутат от ПП/ДБ д-р Ивайло Митковски, отново има дисбаланс в разпределението на средствата в бюджета за здравеопазване. По думите му, близо половината от допълнителните 1.3 милиарда лева за тази година, отиват за болнично здравеопазване, а не за превенция и профилактика, каквато е практиката за страните от ЕС. "Също така в бюджета на..
Тодоровден е християнски празник в памет на двама християнски светци, живели през ІV век – св. Теодор Стратилат и св. Теодор Тѝрон. Празникът е с плаваща дата, свързана с датата на Великден, и се отбелязва съботния ден от първата седмица на Великия пост, наричана по тази причина Тодорова неделя. Тодоровден е и един от популярните народни празници в..
Днес е Битката за Варна - футболното дерби между двата варненски отбора - Черно море и Спартак Варна. Напрежението и емоциите в дни като днешния са много, а сблъсъкът между двата отбора винаги нажежава страстите в града - на и извън терена. Така е било в миналото, така ще бъде и занапред. Фактите - такива, каквито са, предостави за Радио Варна..
В 17.30 часа днес "Черно море" ще излезе срещу "Спартак Варна" на С тадион "Тича" в 65-ото дерби между двата отбора в "А" група. Срещата между двата тима ще се ръководи от варненска съдийска бригада - Драгомир Драганов и асистенти Христо Хаджийски и Красимир Атанасов. Четвърти съдия в дербито на Варна и отговарящ за системата VAR ще е Мартин Великов, с..