Григор Димитров се класира за финала в Марсилия

Григор Димитров
Снимка: open13.fr

Григор Димитров се класира за финала в турнира по тенис на твърди кортове в Марсилия (Франция) с награден фонд 724 хиляди евро. Първата ракета на България победи трудно след обрат с 6:7 (3), 6:4, 7:6 (5) руснака Карен Хачанов.

Хасковлията допусна пробив още в първия гейм на срещата, но успя да изравни за 5:5 и да се добре до тайбрек. В него руснакът спечели последните четири точки, за да поведе в резултата. Във втория сет Димитров спечели подаването на своя съперник за 1:0, но Хачанов изравни за 3:3, след което българският тенисист отново направи пробив. Равенството в двубоя дойде при 6:4. В третата част Димитров и Хачанов печелеха подаванията си. Отново се стигна до тайбрек, в който руснакът поведе с 4:2, но българинът направи обрат и победи след 7:5 след точно три часа.

На финала първата ракета на България ще се изправи срещу Юго Умбер. Французинът победи с 6:4, 6:4 миналогодишния шампион Хуберт Хуркач и ще има за цел да триумфира с пети шампионски трофей от турнирите на АТП в своята кариера. 25-годишният Умбер заема 21-во място в световната ранглиста. Френският тенисист постигна по един пробив във всеки сет от двубоя срещу поляка Хуркач.

Димитров и Юмбер са се срещали два пъти до момента, като българинът има две победи. През януари Димитров триумфира с титлата на турнира на твърда настилка от сериите АТР 250 в Бризбън (Австралия). Днес той ще играе за 19-и път на финал на АТП в кариерата си. Българинът има вече 10 победи от 11 мача от началото на 2024-а.

Невероятен успех за българския баскетбол

Мъжкият национален отбор на България постигна една от най-големите си и престижни победи в последноте години. Пред пълните до краен предел трибуни в „Арена Ботевград“ тимът ни срази световния шампион Германия с 67:62 във втория си мач от квалификациите за Евробаскет 2025. Двата отбора изиграха много оспорван двубой, а победителят бе определен в..

публикувано на 25.02.24 в 21:00

Важен успех на Ч.море срещу ЦСКА София

Черно море записа сладка победа срещу тима на ЦСКА в мач от 22-рия кръг на efbet Лига. „Моряците“ на Илиан Илиев успяха да излъжат съперника с гол в 88-ата минута на двубоя. След центриране о корнер, Атанас Илиев продължи с глава на задна греда, където Живко Атанасов реализира за 1:0. И двата тима завършиха мача в намален състав, след като първо..

публикувано на 24.02.24 в 19:38

Лудогорец напуска Европа

Лудогорец отпадна от европейските клубни турнири. "Орлите" загубиха от Сервет с 0:1 в Разград и приключват участието си в Европа.Грешка на Клод Гонсалвеш позволи на гостите да се поздравят с успеха.

публикувано на 22.02.24 в 22:05

Дилян Чернополски: Исках да спечеля две титли

Дилян Чернополски е един от най-добрите български състезатели по лека атлетика в дисциплината 60 метра с препятствия. Доказа го на държавното първенство при юношите. Той се завърна със златен медал.Дидо постави и нов национален рекорд на това първенство. Негови тренсьори в спортен клуб „Евър“ са Цонка Господинова и Крум Крумов. Нека го чуем...

публикувано на 22.02.24 в 11:15

Държавно първенство по гребен ергометър във Варна

В събота, 24.02.24г от 8.00 чaса ще започне Държавно първенство по гребен ергометър. Домакин е СГК "Черно Море" гр. Варна.Състезанието ще се проведе в многофункционалната спортна зала "Владислав Варненчик". Състезанието ще бъде на гребни тренажори (първият цикъл в годината заложен в календара на Федерацията по Академично Гребане). Участие ще вземат..

публикувано на 21.02.24 в 13:10

Нина Дякова: Изпуснахме още две титли

Завърши най-силното състезание по спортна стрелба у нас-Държавното първенство за юноши/девойки мъже и жени. Варненският клуб „Стрелба“ спечели шампионска титла и още доста медали. Златото стана притежание на Кирил Ушанли, а главната треньорка Нина Дякова дава още подробности за първенството и спечелените отличия.

публикувано на 21.02.24 в 11:50

Финалите ще бъдат в Бургас

Черноморец ще е домакин на турнира за Ефбет Купа на България през сезон 2023/2024. Надпреварата ще се проведе в „Арена Бургас“, като бе прието решение това да стане в периода 15-17 март. На 15 март (петък) ще се изиграят мачовете от четвъртфиналите, полуфиналите са предвидени за 16 март (събота), а новият носител на трофея ще бъде определен на..

публикувано на 21.02.24 в 10:48