Започва подмяна на несветещите лампи в Морската градина във Варна. В бюджета за 2024 г. има предвидени над 200 000 лв. за ремонт на осветлението в града, припомни кметът Благомир Коцев по време на оперативка на администрацията и нареди незабавно започне подмяна на неработещите осветителни тела в Морската градина и централната част на града.
От Дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“ допълниха, че съвместно с фирмите по поддръжка и районните администрации са набелязани най-критичните точки, откъдето да започне отстраняването на дефектите, в това число и нанесените от вандали щети по мрежата и съоръженията. На много стълбове ще бъдат подменени кабелните кутии, за да се ограничат кражбите на кабели, казаха още експертите.
До края на тази седмица ще има пълна информация за състоянието на кабелната мрежа на различни кабелни оператори, които ползват общински съоръжения. Опасните кабели ще се отстраняват своевременно, увериха експертите.
Кметът Коцев нареди завишен контрол на служителите от звеното по екологичен контрол, за да не се допуска образуването на микросметища около цветните и други контейнери. Обсъди се и подобряване на организацията по почистване на пътните платна след катастрофи, за да не стават предмети, брони, пластмасови отпадъци и др. върху платната, съобщават от общинския пресцентър.
Директорът на ОП „Паркинги и синя зона“ съобщи, че с въвеждането в експлоатация на „зелената зона“ няма да се закупуват нови автомобили за звеното и няма да се назначават нови инспектори за контрол на зоната, тъй като системата ще бъде автоматизирана.
По отношение на рибарско пристанище „Карантината“ той допълни, че ще бъдат поставени нови котви и е поръчана нова сходна за понтона. Припомняме, че по съоръжението бяха нанесени сериозни щети по време на урагана през месец ноември. Впоследствие всички 116 лодкостоянки ще бъдат въведени в експлоатация, обясни Иванов.
На сутрешната работна беше докладвано още, че се работи по отстраняването на проблемите с приемането, разпределението и отчета на получените сигнали от оперативните дежурни служители. Кметът Коцев нареди процесът да бъде оптимизиран и по сигналите да се реагира своевременно, като бързо се отговаря на гражданите.
Турист от Нова Зеландия беше глобен с 500 евро за гмуркане в известния фонтан „Треви“ в центъра на Рим, който беше отворен отново за туристи в края на 2024 г., макар и с някои ограничения. Както съобщава CNN Travel, в неделя вечерта новозеландецът и двамата му сънародници били спрени от полицията, когато се опитали да проникнат на площада близо до..
До края на тази година ще бъде извършен одит на дружеството „Градски транспорт“ ЕАД, като той ще бъде не само финансов, но и на процесите в самото предприятие. Това съобщи в предаването „Позиция“ на Радио Варна председателят на Варненския общински съвет инж. Христо Димитров. Той уточни, че общинските съветници за дали съгласие за нов кредит от..
Наясно сме с казуса от село Тополи, където 48 семейства, настанени във ведомствени жилища на бивше варненско предприятие, могат да останат без подслон. Става въпрос за имот, който впоследствие е продаден и към момента е частна собственост, a хората трябва да напуснат жилищата до края на април. По случая наш екип посети семействата на място в селото, а..
Пчелари излязоха на протест в Добрич, с който да изразят несъгласието си от изграждането на фотоволтаични и вятърни електроцентрали върху земеделска земя. Те се обединяват около искането за налагането на мораториум и поискаха законодателни промени в енергийната политика на страната. Протестът на пчеларите в Добрич беше подкрепен от техни колеги от..
Колко е дълга най-дългата мартеница? Това се заеха да разберат от Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните във Ветрино и Българския Младежки червен кръст в общината, подкрепени от БМЧК-Варна. Белият и червеният конец тръгнаха от ДГ „Васил Левски“ с. Ветрино. Малчуганите предадоха щафетата на каките и..
За улеснение на трафика за Националния празник се променя организацията на движение през тунелите „Топли дол“ и „Правешки ханове“ на автомагистрала „Хемус“. С оглед осигуряване на безопасността на движението в ОДМВР-София е създадена организация за осъществяване на засилен контрол за ограничаване на предпоставките за настъпване на тежки ПТП и..
Ниш приветства хиляди хора за поредния голям протест срещу режима на Вучич. Студентите, заедно с гимназисти и граждани от цялата страна, снощи се отправиха към града пеша и с велосипеди. Голям брой граждани се събраха по улиците, за да приветстват студентите. Студентите прекараха нощта в импровизирани общежития, подготвени от техните преподаватели...