Училищната общност на Профилираната гимназия по туризъм и предприемачество „Райко Цончев“ в Добрич организират поредната си благотворителна кампания. За своя кауза тази година те са избрали „Дом за онкоболни“ във Варна. През пролетната ваканция ученици, учители и родители посещават дома за първи път и помагат в пролетното му почистване и облагородяване на зелените площи наоколо. Втората част от тяхната кампания е организираният за 22 април книжен базар, на който ще се продават книги, предоставени отново от училищната общност. Събраните пари ще бъдат дарени на „Дома за онкоболни“ за осигуряването на допълнителна психологична подкрепа за членовете му.
Всяка година ръководството на Профилираната гимназия „Райко Цончев“ в Добрич предоставя на своите ученици възможността сами да изберат в каква благотворителна кампания да насочат усилията си. Както всеки път, и сега децата изненадват учителите с идеята си, споделя директорът на училището Надежда Иванова.
В разговора става ясно, че най-голяма нужда в момента хората в Дома за онкоболни имат от средства за психологична подкрепа и специалисти, които да ги завръщат от маргиналното състояние, в което изпадат, след като чуят диагнозата рак и които да ги връщат към онези нишки, които ги свързват с живота, допълва Надежда Иванова.
Деветокласничката Камелия Койчева е част от тази група. Споделя, че удоволствието да бъдеш полезен и да виждаш, че си донесъл радост някому е незаменимо усещане.
Следващата инициатива на учениците е книжният базар, който ще се проведе на 22 април пред сградата на училището. Децата са положили огромен труд в събирането на книгите, в сортирането им по категории, а цените ще бъдат символични, допълва Надежда Иванова.
Символ на тазгодишния благотворителен бал на училището децата са избрали да бъде розата като цветето на женствеността и надеждата. Целта им е да изработят от хартия около 1000 рози, които да продадат на благотворителен търг. От гимназия „Райко Цончев“ призовават жителите на Добрич да се включат в техните инициативи и по този начин заедно да дарим надежда. Всички знаем, че училището е призвано не само да образова, но и да задава морални и етически ориентири и именно чрез своите каузи децата показват и на нас възрастните как да творим добро и как да даряваме по мъничко обич за всекиго.
Повече за инициативата разказва кореспондентът ни в Добрич Мая Щърбанова:Община Варна обяви конкурс за старши юрисконсулт към дирекция „Правно-нормативно обслужване“. Минималните и специфични изисквания към кандидатите за заемане на длъжността са: степен на завършено образование – магистър в професионална област право. Необходим е още 1 година професионален опит или придобит ранг IV младши. Конкурсът за заемане на..
Бих казала, че днешният ден е много приятен, въпреки народните вярвания, че Зимният Симеон е един от най-лошите дни. Какво толкова може да се обърка? Да не чуете алармата. Да закъснеете за работа. Да разясните на шефа защо все на вас се случват подобни неща. Първото кафе да е като деня – горчиво и пълно с неосъществени планове. В порива си да..
Част от велопаркингите, които бяха изградени във Варна по проект „MOBISEC - мобилни инициативи за устойчиви европейски общности" на Черноморската Регионална Агенция за Развитие на Енергията, са демонтирани, установи проверка на Радио Варна. Става дума за четири от тях, разположени до Двореца на културата и спорта, Икономически университет,..
Институтът за развитие на публичната среда проведе днес кръгла маса, по време на която бяха обсъдени предложенията за промени в Изборния кодекс. Пет партии в парламента направиха предложения за промени в изборното законодателство, които включват създаване на преброителни центрове, отпадане на хартиеното гласуване, въвеждане на оптични сканиращи..
Предстои да се проведе най-старият конкурс за домашно вино във Варна, за 27-ми пореден път през тази година. На 16 февруари ще бъдат отличени победителите в различните категории. Но още от вчера кандидатите за участие дават своето вино под формата на мостри за оценка. Това каза за Радио Варна организаторът на конкурса през последните..
На 3 февруари, ден след Сререние Господне (2 февруари), Православната църква почита Свети Симеон Богоприимец и Анна пророчица. Според легендата Симеон бил един от 70-те преводачи на старозаветния текст на Библията от еврейски на гръцки, които египетският цар Птоломей ІІ Филаделф (285-246 г. пр. Хр.) назначил. Според фолклорната традиция днес е зимният..
В нарастващата конкуренция и динамична образователна среда за висшите училища става все по-наложително да търсят нови подходи за собственото им популяризиране. Един от тях е организационната култура. С нея съответния университет се "визуализира" в академичните среди в страната и чужбина, а също и в обкръжаващата среда – сред потребители на..