Отец Георги Стоименов, председател на църковното настоятелство на храма "Св. Архангел Михаил" във Варна, от дете е привлечен от силата, водеща към храма. Първият му спомен за това е от детска възраст, когато по време на семейна екскурзия моли родителите си да изчакат да отвори Рилският манастир, който тогава е музей, за да го разгледа.
Роден е в Сибир - град Сургут, Тюменска област. В България се установяват, когато става на 4 години. Живеят в Разград, а заради астмата на майка му се местят в Трявна. След седми клас решава да поеме по пътя на духовното образование и избира да учи с Пловдивската семинария. След това записва в Богословския факултет на Великотърновския университет. Като студент навлиза и в ресторантьорския бранш, а за няколко години се издига до управленско ниво. Преди да стане свещеник управлява три ресторанта.
Ръкоположен е за свещеник във Върбица. По-късно става енорийски свещеник и в Провадия в храма "Св. Благовещение". Радва се, че светата обител с помощта на дарители, участвали с труд и средства, успява да бъде обновена.
Извършен е цялостен външен и вътрешен ремонт.
Съкровеното желание на отец Георги сега е да бъде издадена книга за историята на храма "Св. Архангел Михаил", който в продължение на дълги години е център на българщината. Там се е женил Капитан Петко Войвода, там е кръщаван и Антон Страшимиров.
Отец Георги казва, че усеща закрилата на Св. Георги, но и на всички други светци и на Бог. Чудеса се случват всеки ден, стига да имаме очи да ги видим, казва той.
На имения си ден ще има служба, а след това ще отбележи празника със семейството си.
Чуйте повече от разговора на Даниела Стойнова с отец Георги Стоименов:
До 16 януари е отворена за обществено обсъждане и консултации Наредбата за специализациите на медицинските специалисти. В България от години се говори за недостатъчен брой специалисти ( това са лекарите със специалност – педиатри, неонатолози, хирурзи, ортопеди и пр. и пр. ), както и за недостатъчен брой лекари. Дефицитът на лекари се..
Интервю с Влад Уласевич (JINJER) JINJER отдавна надскочиха локаната сцена. С барабаниста на групата Влад Уласевич се чухме по повод предстоящия диск на украинската банда „Duél“, който ще стане факт в началото на февруари. Предварително бях уведомен да не задавам въпроси за войната. За това и темата не е засегната в интервюто. За него Влад..
Радио Варна отдава почит на Краси Куртев от група "Акага", който си отиде на 30 декември 2024 г. Днес, петък, 10 януари, след всяка емисия новини от 7 до 19 часа ще слушаме песни на бандата, чийто вокалист и съосновател беше той. Поклонението пред Краси Куртев ще бъде на 11 януари, събота, от 13 часа в Катедралния храм "Св. Неделя" в София...
В София сякаш се разведели, изгря някакво слънце, преговорният процес за съставяне на кабинет се размрази. Беше рано да обявим преждевременно преговорите за приключили, в тези пазарлъци често се блъфира, а ГЕРБ са царе в това, коментира политологът Милен Желев в предаването на Радио Варна "Post Factum". Той си послужи с "метеорологична" метафора, за..
За две минути във Варна може да се намери вейп с наркотично вещество в него както от ученици, така и от възрастни. Това се случва най-често чрез познати през телефона, могат да се намерят през дилъри, а също и през много момчета и момичета, които продават на улицата. Това казаха за Радио Варна Лилия Маринова и Янита Василева от Градския..
Втората част на разследването на Фондация „Антикорупционен фонд“ (АКФ), посветено на аферата "Чирен", разкрива политически назначения, уютни постове за роднини на висши държавни чиновници и конфликти на интереси в редиците на държавното дружество "Булгартрансгаз". Разследването беше публикувано вчера, а в идеото, озаглавено „Газ, роднина,..
Имен ден празнува днес певицата Йоанна Драгнева. В предаването на Радио Варна "Новият ден" тя разказа, че носи името на своя дядо Йонко Татаров, създател на специалността "Поп и джаз оркестър" в Националната музикална академия. Самата Йоанна е завършила Средно музикално училище "Любомир Пипков" с профил „Ударни инструменти“, а след това следва в..