Започна благотворителен търг в полза на 42-годишния Павел Станчев, който води битка с коварно заболяване - рак на костите. Старт на търга е даден на създадената страница в социалната мрежа „Да помогнем на ПАВЕЛ”, където всеки, който желае да помогне, може да отправи предложение под тениски с автографи, дарени от отборите на „Черно море”, „Спартак Варна”, „Левски”, националния вратар Иван Дюлгеров и други. Срокът за наддаване е до 24 часа на 17 май (петък).
42-годишният Павел Станчев продължава борбата си с коварна болест – рак на костите. За операция и лъчелечение в Турция са необходими непосилните за семейството 100 хиляди евро. До момента е събрана едва около 15% от сумата. През ноември миналата година огромна вълна от съпричастност допринесе за събиране на средства, с които Павел да започне лечение. Сега са необходими още, за да го завърши.
В живота на всеки човек има моменти, в които получава новини, от които му се подкосяват краката. За секунди всичко се преобръща, връхлитат те най-лоши мисли. Това се е случило, за жалост, и на варненското семейство Станчеви - Лидия, Павел и 8-годишната им дъщеря. Техният кошмар започва в началото на миналата година, когато Павел получава болки в кръста:
"Четири месеца ходихме от болница на болница, но там първо много трудно разбраха въобще какво му има и след като разбраха, че има Сарком на Юинг, така се води неговото заболяване, казаха, че не могат да ни помогнат в България", казва съпругата Лидия, с която се чуваме по Вайбър, защото са на процедури с Павел в Турция. Заболяването Сарком на Юинг е рак на костите и състоянието на 42-годишния мъж се влошава значително с времето, туморът расте и левият му крак се обездвижва. Започва да ходи с патерици. Така до септември, когато заминава за Истанбул, и там получава надежда:
"Тук вече, като започнаха да му правят химиотерапиите, започна да спада туморът, да отпуска самия крак, той вече си ходи нормално, храни се нормално, той беше отслабнал 30 килограма", допълни съпругата на Павел.
Междувременно семейството започва кампания, за да осигури скъпоструващото лечение в Турция. Събират 180 хиляди лева. Туморът обаче става резистентен към приложената вече терапия и лекуващите я сменят за нова и по-скъпа: "Сега това лечение е много добре, това е последната такава химиотерапия, трябваше да бъдат шест и тази е шестата и след нея ще му направят ПЕТ скенер и би трябвало вече да може да се направи операция", допълни Лидия.
Със събраните пари са извършени химиотерапиите и сега са необходими нови около 100 хиляди евро за операция и лъчелечение след това.
Операцията може би ще бъде към средата на юни. На 3 юни ще му направят ПЕТ скенер и на базата на това, което той ще покаже, ще кажат точно кога ще е операцията, но ще е около 10 юни максимум.
Семейство Станчеви не падат духом, крепи ги тяхната сплотеност и обич. Опитват се да предпазят дъщеря си от тревогите, но тя разбира, че има проблем: "Тя само знае, че тати го боли крачето", каза още Лидия.
Лидия и Павел очакват края на този кошмар и се надяват, че близки и непознати с добри сърца отново ще им помогнат, за да преодолеят и последното препятствие по пътя към излекуването:
Молим хората, който с каквото може да ни помогне. За нас всеки лев е важен. Голяма е сумата, но знам че хората са много съпричастни и когато сме много, можем да си помогнем, казва с надежда Лидия Станчева. Отворена е дарителска сметка. Пари може да се преведат и през фондацията на Павел Андреев, помогнала на мнозина нуждаещи се от средства за лечение и рехабилитация.
Дарителска сметка IBAN: BG32STSA93000030278840 BIC: STSABGSF Банка ДСК Павел Атанасов Станчев.
Младежка фондация АМОРФА е основана на 25 януари 2009 г. във Варна с мисията да създава най-различните, автентични и интересни дейности на млади хора за млади хора и града. Вече 16 години програмите на фондацията са мост за варненските младежи към образованието, творчеството, креативността и свързването в общност. А 2024 г. беше една от..
Православната църква почита паметта на Свети Григорий Богослов. Той е един от тримата кападокийски отци на Църквата заедно със Свети Василий Велики и брат му Свети Григорий Нисийски. Свети Григорий Богослов е известен със задълбочените си богословски трудове и изключителните си речи за християнската вяра. Григорий Богослов е..
И тази година Университетските Ботанически градини публикуваха своя INDEX SEMINUM (от латински „списък със семена“). Ежегодно се осъществява обмен с над 120 ботанически градини и институции по света, като международните правила изключват частни лица да поръчват семена. Съгласно Международната конвенцията за биологично разнообразие, влязла в сила..
Изолация, финансов контрол, заплашване, физическа и емоционална злоупотреба. Това са различни форми на домашното насилие научиха ученици от езиковата гимназия в Добрич по време на гостуването си в Окръжния съд. По темата за домашното насилие те разговаряха със съдия Павлина Паскалева – какви мерки за защита може да постанови съдът според Закона за..
Всяка година хиляди българи заминават за чужбина, където се установяват и започват работа. Освен в едната посока, все по-често терминалите по летищата се пълнят и със завръщащи се у нас след дълги години зад граница. Именно тези хора най-често се обръщат с молба за съдействие към Здравноосигурителната ни каса за да им бъдат прехвърлени здравните..
С нов камион за снегопочистване и косене разполага вече Община Вълчи дол. Обществената поръчка бе обявена през ноември и в началото на новата година бе избран доставчикът на машината. Тя е рециклирана, но с високотехнологичен инвентар за всички нужни зимни дейности, съобщават от общиснкия пресцентър. Транспортното средство е оборудвано със..
Днес българската морска общност отбелязва 132 години от рождението на капитан I ранг Георги Славянов. Георги Славянов има големи заслуги за развитието на ВМС и подводното плаване. Той е и един от началниците на ВВМУ. Командир е на първата българска подводница UB18. Дава тласък на пристанищните корабостроителници в Русе и Варна за строеж и..