Община Варна информира за възможни затруднения в движението и в обслужването на линиите от градския транспорт между 16 часа и 30 минути и 18 часа. Причината е шествие на почитателите на футболния отбор Черно море.
Феновете се събират от 15:30 на входа на Морската градина и час по-късно тръгват по пешеходната част на бул. „Сливница“ до градинката на Търговската гимназия, бул. "Княз Борис I" до Икономическия университет, след което ще продължат наляво по бул. "Цар Освободител" до пл. "Съединение" в едното платно и по бул. "Осми Приморски полк" до кръстовището с ул. "Н. Й. Вапцаров" в платното към курортните комплекси.
Шествието е във връзка с успешното завършване на сезона за варненския клуб и мача с отбора на Крумовград от последния кръг на първенството. Той започва в 18 и 30 на стадион „Тича“.
"Моряците" си гарантираха сребърните медали в първенството и през новия сезон ще играят в европейския турнир "Лигата на конференциите".
Журналистът Илия Стефановски от Радио "Кочани" разказа пред БНР: "На концерта е имало около 1500 човека. Най-младата загинала жена е на възраст 18 години. На концерта е имало и деца на възраст 14 години, които обаче са били със своите родители. Кочани е малък град, 25 000 жители, всички се познават. Почти всички имат близки, които са пострадали"...
Броят на жертвите на пожара, избухнал в нощен клуб в Северна Македония, нарасна до 59 души. „Според информацията, с която разполагаме, загиналите са 59, като 35 от тях са идентифицирани“, заяви министърът на вътрешните работи Панче Тошковски на мястото на инцидента в Кочани и добави, че са издадени заповеди за арест на четирима души във връзка с..
По разпореждане на премиера Росен Желязков самолетът „Спартан“ на българските военновъздушни сили отпътува за Република Северна Македония. Самолетът ще транспортира от Скопие към български болнични заведения петима тежко пострадали при пожара в увеселително заведение в град Кочани. В самолета пътуват български медицински екипи, съставени от..
Правителството на Северна Македония днес ще вземе решение да обяви 7-дневен траур заради трагедията в Кочани на днешното си заседание, което ще се проведе от 16.00 часа, предаде БГНЕС. Ще бъде взето решение и за спешна и извънредна проверка на всички нощни заведения, дискотеки и ресторанти, които организират партита. Броят на жертвите на пожара,..
Ще бъде облачно, с валежи от дъжд, на места ще бъдат значителни по количество. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток, който до края на деня ще се усили от север-североизток. Температурите ще продължат да се понижават, минималните ще са между 5° и 10°, максималните ще са между 10° и 15°. За Варна минимална 10°, максимална 13°. Вълнение на..
Военноморската болница във Варна има готовност да приеме пострадали от пожара в Кочани, Северна Македония в Клиниката по изгаряния. По информация от проф. д-р Ивайло Въжаров-началник на здравното заведение става дума за осигуряване на две реанимационни легла и но още пет за по-леки случаи. Засега няма информация дали и кога ще се..
Двама души загинаха, а девет са ранени в катастрофа на главен път Е-70, в близост до разклона за село Езерче, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция (ОД) на МВР в Разград. Сигналът за тежкия инцидент е получен около 22:10 ч. на 15 март на тел.112. На място екипите на полицията установили, че на 200 м преди разклона за Езерче „Фиат Добло“,..