Влакът Варна- Добрич закъснява до този момент със 100 минути, поради инцидент. Наши слушатели информираха, че композицията е блъснала човек на жп линията, поради което влакът е спрян на Повеляново. До момента никой не ги е информирал, дали ще бъдат извозени с алтернативен транспорт.
Влакът от Варна за Добрич е блъснал мъж с неустановена все още самоличност, който е загинал на място.Инцидентът е станал в 12.59 часа между гарите Белослав и Повеляново- съобщиха от полицията. Мъжът е вървял твърде близо до линията, но не се хвърлил под влака. По предварителни данни става дума за бездомен човек, но той не е разпознат. На мястото се извършва оглед, разследването продължава.
Според информация на сайта на БДЖ крайградски пътнически влак №28207 (Добрич 15:15 - Варна 17:07) престоява в гара Добрич поради изчакване на дизелова мотриса."Градски транспорт" очаква доставка на осем нови електробуса. Това съобщи за Радио Варна главният инженер на общинския превозвач инж. Пламен Панайотов. Осем бавнозарядни станции ще пристигнат за новите превозни средства по европроект, допълни Панайотов. Те ще бъдат монтирани в депото на "Градски транспорт". Според нов проект трябва да бъдат..
След 10-15 дни аварийният автомобил, създаден от инженери на "Градски транспорт" във Варна, ще бъде регистриран в КАТ и след това - пуснат в експлоатация. Вчера превозното средство, създадено от бракувани части от стара техника на общинското дружество, е преминало успешно техническа комисия, съобщи за Радио Варна инженерът, по чиято идея е създаден..
На този етап Централната избирателна комисия няма да публикува сканирани протоколи от повторно проверените 2204 секции от експерти, назначени от Конституционния съд. Това разясни заместник-председателя на ЦИК Росица Матева, след като Ивайло Благоев от Монтана, който е бил секретар на секционна комисия на изборите от 27 октомври миналата година,..
Днес се провежда мащабна кръводарителска кампания в сградата на районна администрация "Аспарухово", ет. 2, гр. Варна от 09:00 до 17:00 ч. Чуйте още от репортажа на Ваня Славова в сутрешното предаване на Радио Варна "Новият ден": Кой може да кръводарява? Всеки здрав човек на възраст от 18 до 65 години, който тежи повече от 50..
Двама криминално проявени нанесоха побой на мъж, разхождал се по Крайбрежната алея, за да вземат телефона му. Извършителите на 18 и 35 години бързо са заловени от полицията. Ден по-рано, навършилият скоро пълнолетие младеж, откраднал парна машина, прахосмукачка, кашон с алкохол и лични документи, от детски кът в ресторант. Вещите обект на престъпление са..
Преустановено е паркирането на автомобили в междублоковото пространство между ул. „Македония“ №116, 122, 124, ул. „Н. Державин“ и бул. „Цар Освободител“ №77. Вчера екипи на общинската дирекция „Управление на сигурността и контрол по обществения ред“ поставиха антипаркинг колчета в района. Причината за ограничаването на достъпа до паркинга е опасност от..
Докато говори по телефона, шофьорът губи концентрацията върху пътя и върху автомобила и това е равнозначно на състоянието на човек седнал да шофира след употреба на алкохол с 0,8 промила в кръвта. Това каза за Радио Варна Богдан Милчев, председател на УС на Института за пътна безопасност, като се позова на нови проучвания направени в САЩ..