Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Подменят авариращ водопровод в района на Терапията, през август предстои асфалтиране

Снимката е илюстративна
Снимка: ВиК Шумен

През август се очаква от Община Варна да асфалтират бул. "Христо Смирненски" в района на Университетската болница "Св. Марина". Там ВиК-дружеството в морската столица е намерило допълнителни средства за подмяна на друг авариращ водопровод, съобщи за Радио Варна Сава Коев, ръководител на проекта за воден цикъл в морската столица. До края на месеца се очаква да приключат дейностите по подмяната му.

Основната работа по ВиК проекта на улица "Прилеп" е приключила, остава пътната част, допълни Коев. Екипът на дружеството е изпълнил дейностите и по "Патриарх Максим" и улицата към момента вече е проходима, каза още той. 

Работата по водния цикъл на бул. "Христо Смирненски" е приключила отдавна, преди месец и половина, информира ръководителят на проекта. "След приключване на нашата работа колегите от Община Варна трябва да финализират техния проект за асфалтиране на улицата. Не се ангажирам с никакви срокове, защото трябва да се обърнете към Община Варна", допълни Сава Коев. 

Към момента във връзка с водния цикъл във Варна и вилните зони на север от бул. "Христо Смирненски" работят над 14 екипа, отчете Коев. 

Подробностите чуйте в звуковия файл:


По публикацията работи: Олга Карова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

ОДМВР Варна предприема мерки за охрана на обществения ред

ОДМВР Варна предприема мерки за охрана на обществения ред, безопасността на движението преди, по време и след Великденските празници. С цел недопускане на инциденти, нарушаване на спокойствието  и повишаване сигурността на гражданите, ще бъде засилено полицейското присъствие в районите около църквите и манастирите, както и на местата, където ще се..

публикувано на 19.04.25 в 16:15

Почина 9-месечното бебе, пострадало при тежката катастрофа край Смолян

9-месечно бебе загина при катастрофа на пътя Смолян - Девин.  Очакваше се то да бъде транспортирано с медицинския хеликоптер от смолянската болница до специализирана клиника в Пловдив, но е починало минути преди 15 часа. Инцидентът е станал към 12:00 часа. Колата се е обърнала по таван извън пътя, като е прелетяла през мантинелата и е..

публикувано на 19.04.25 в 15:33

Благодатният огън слезе в храма на Гроба Господен в Йерусалим

На Велика събота в навечерието на Великден Благодатният огън слезе в църквата „Възкресение Христово“ в Йерусалим, предаде БГНЕС. Благодатният огън слезе в Кувуклията - параклис в центъра на църквата „Възкресение Христово”, в която се намира пещерата на Гроба Господен, където има особено почитана от всички християни плоча, под която се намираше..

публикувано на 19.04.25 в 14:39

9-годишното момче се простреля с газов пистолет в Лом

Малолетно момче от Лом се е простреля в ухото с газов пистолет. Детето е настанено в болницата в Монтана с разкъсна рана на ушната мида и данни за комоцио, без опасност за живота Сигналът за инцидента е подаден в Лом от 23-годишна жена снощи към 20 часа. Поради невнимание 9 годишното момче, което била но гости, се е простреляло в дясното..

публикувано на 19.04.25 в 14:19

Семейство катастрофира край Смолян, въздушна линейка ще транспортира бебе до Пловдив

Семейство катастрофира край Смолян, медицинският хеликоптер ще транспортира момченце на близо годинка в специализирана клиника в..

публикувано на 19.04.25 в 14:08
Морски пейзаж

Синоптиците прогнозират 17 градуса температура в неделя във Варна

През нощта ще е предимно ясно, а утре слънчево, на места сутринта с намалена видимост. Ще духа слаб северозападен вятър, около обяд временно ще стихне, а следобед ще се ориентира от югоизток. Минималните температури ще са между 5° и 10°, преобладаващите максимални от 20° до 23°, по Черноморието ще останат по-ниски – 15°- 18°. За Варна минимална..

публикувано на 19.04.25 в 13:35

Граничари са връчили близо 2400 просрочени глоби на шофьори по границите само през април

От началото на април служители на ГДГП са връчили 2 384 електронни фиша на стойност над 320 000 лева. Заплатените суми са почти двойно повече спрямо тези през втората половина на март, съобщиха от пресцентъра на МВР. При извършване на граничния контрол и компенсиращите мерки служителите на ГД „Гранична полиция"  осъществяват и дейности по..

публикувано на 19.04.25 в 13:10