От миналата седмица безплатният паркинг „Лазур“ в горната зона на Албена вече е платен. Цената му е 8 лева, колкото струва паркирането за 24 часа на паркинг „Автогара“ в комплекса. Цената за зелена зона не е променена – до края на септември е 20 лева, а синята зона – 10 лв. В сила е 30-минутният безплатен престой от първоначалното влизане в курорта край Балчик.
Красимира Стоянова – мениджър “Устойчиво развитие и зелен преход” в Албена, отговори, че таксата е въведена, защото имат нужда от още паркоместа, особено през почивните дни, когато платените зони бързо се изчерпват поради големия наплив на автомобили. За нашите гости разполагаме с достатъчно зони за паркиране, но събота и неделя има много плажуващи, уточни тя.
Мениджърът коментира и заетостта към момента – тя е добра за юли и август, туристите са българи, румънци, чехи, поляци, французи, гости от скандинавските страни, но в периферията на сезона – май и септември, почивките са по-малко.
Спънки в записванията оказва визовият режим.
В началото на сезона имахме туристи от Турция, които приехме за техния празник Рамазан Байрам, много им хареса и искаха пак да дойдат, но проблем се оказаха визите, отбеляза мениджърът, че външно министерство трябва да коригира начина си на работа в посока облекчаване издаването на визи. Проблемът е поставен и пред министерство на туризма, откъдето е отговорено, че има недостиг на персонал. Подобна е развръзката и за граждани от Беларус, даде пример Красимира Стоянова.
Катастрофа на слизане от Аспарухов мост в посока район „Аспарухово“ е възникнала в 19 часа тази вечер. Автомобил се е блъснал в електрическо табло, захранващо осветлението на входа и изхода на района. Поради тази причина участъкът ще остане известно време без осветление, съобщи районният кмет Ивайло Маринов. Той призовава шофьорите да карат..
Изпълнителният директор на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), д-р Светлозар Патарински, изпрати писмо до животновъдните асоциации в България във връзка с тежката епизоотична обстановка, причинена от заболяванията шарка по овцете и козите и чума по дребните преживни животни. Той призовава животновъдните асоциации да организират срещи..
Водата от язовир „Тича“ остава мътна, показват последните проби на Регионалната здравна инспекция в Шумен. Пробите показват, че жителите на Шумен, Велики Преслав и селата Панайот Волов, Дибич и Белокопитово не трябва да пият водата от чешмите и да готвят с нея. В пробите, които са взети след 2 януари, се съдържа и остатъчен хлор, който е в границите..
Втората част на разследването на Фондация „Антикорупционен фонд“ (АКФ), посветено на аферата "Чирен", разкрива политически назначения, уютни постове за роднини на висши държавни чиновници и конфликти на интереси в редиците на държавното дружество "Булгартрансгаз". Разследването беше публикувано вчера, а в идеото, озаглавено „Газ, роднина,..
Заради запалени отпадъци се е образувал гъст дим след Аспаруховия мост във Варна. Пожарът е възникнал в южната част на Варна, след съоръжението. Два противопожарни екипа са на място, а огънят вече е овладян, съобщиха за Радио Варна от пресцентъра на Областната дирекция на МВР. Димът е видим от различни части на града. Няма пострадали.
Актуалната информация за издаване на безплатните карти за градския транспорт трябва да бъде поставяна по автобусите и край пунктовете, а не да се публикува само в интернет и да се излъчва в медиите. Това коментираха за Радио Варна чакащи на централния пункт за издаване на превозни документи до Средно училище "Димчо Дебелянов" във Варна. Защо след нова..
Демонтажът на неработещите павилиони на ул. „Д-р Пискюлиев“ и ул. „Дрин“ приключи днес, съобщи заместник-кметът по обществения ред и сигурността Илия Коев. Премахването на бараките бе извършено във връзка с изпълнението на инвестиционен проект за основен ремонт на улицата в отсечката от ул. „Ангел Кънчев“ до бул. „Христо Ботев“. Преместваемите обекти..