Калина Николаева и Ясен Бонев са крайните победители в плувния маратон "Галата Варна"

Автор:

Калина Николаева-1.06.31 ч при жените стана победителка в плувния маратон "Галата Варна". Тя е състезателка на плувен спортен клуб Черно море. При мъжете на първо място е Ясен Бонев-1.03.76 ч от спортен клуб по плуване Астери, на второ място Ивайло Милев от Варна, спортен клуб Делфини, а на трето Антоний Моралийски от Черно море. Това е тройката при мъжете. Калина Николаева завърши първа при жените и втора в крайното подреждане. Второ място при жените за друга варненка Жасмина Медникарова от спортен клуб Делфин.

Каменова и Саръбоюков напускат Париж

Светлана Каменова не успя да спечели втори медал за България от Летните олимпийски игри в Париж.  На четвъртфинала в категория до 57 килограма тя допусна поражение от скандализираната Лин Ю Тин (Китайско Тайпе). Съдиите също не бяха в час в този мач и толерираха Тин. Божидар Саръбоюков не успя да се класира за финала в скока на дължина на..

публикувано на 04.08.24 в 13:23

Двама българи на Игрите в Париж днес

Двама българи ще участват в деветия ден на Олимпийските игри в Париж. Божидар Саръбоюков в скока на дължина и Светлана Каменова в бокса. Участията и на двамата ще стартират в 12:00 часа българско време. Каменова среща на четвъртфиналите в категория до 57 килограма скандалната представителка на Китайско Тайпе Лин Ю Тин. Саръбоюков ще се бори за..

публикувано на 04.08.24 в 12:11

267 души плуваха в маратона "Галата-Варна"

267 участници стартираха в 84-то издание на плувния маратон "Галата-Варна" тази година. Стартът беше даден с 15 минути закъснение поради силния вятът. Право на участие имат родени 2012 г и по-големи. Около 4 км е разстоянието, което трябва да се преодолее. Награден фонд 9100 лв. От 1939 г се провежда маратонът с прекъсване само през 1944 г. Рекордът на..

публикувано на 04.08.24 в 12:10

Ясен Бонев спечели 84-то издание на маратона "Галата-Варна" (ВИДЕО)

Ясен Бонев спечели поредното 84-то издание на плувния маратон "Галата -Варна". Той е състезател на ПСК "Астери"-Варна и финишира днес първи. Времето на Ясен е 1,06л76 ч. Вижте какво сподели победителя.

публикувано на 04.08.24 в 12:08

"Спартак"-Варна пречупи ЦСКА /София/ с 3-0

Спартак спечели срещу ЦСКА София с 3-0. Два гола на Ахмедов, 14 и 39 минута и автогол на Дюлгеров в 59 минута. Варненци тотално надиграха съперника си. Не им оставиха никакви шансове. От столичния тим излязоха с извинение към феновете си за слабата игра.

публикувано на 03.08.24 в 22:17

Имаме гарантиран медал в Париж

България има своя първи медал от Олимпийските игри в Париж. Той дойде от боксовия ринг, където Хавиер Ибаниес се класира за полуфиналите и си гарантира минимум бронзово отличие. Националът ни изигра втори страхотен мач и срази японеца Шудай Харада с 5:0 съдийски гласа. Развой, след който българският представител продължава напред в категория до 57..

публикувано на 03.08.24 в 22:10

Киуан напуска Париж

Рами Киуан не успя да премине 1/4-финалите на боксовия турнир в Париж в кат. 71 кг.  Българинът допусна поражение от американеца Омари Джоунс в 1/4-финална битка и така остана извън челната четворка в дивизията.

публикувано на 03.08.24 в 17:26