България има олимпийски шампион в Париж

Автор:

България има олимпийски шампион в борбата. Семен Новиков донесе първа олимпийска титла за България на Игрите в Париж. След Олимпиадата в Сидни 2000 страната ни има отново олимпийски шампион в борбата.
В класическия стил в категория до 87 кг Новиков победи на финала със 7-0 представителя на Иран Алиреза Мохмадипиани.

Ибанес носи бронз за България в бокса от Париж

Боксьорът Хавиер Ибанес донесе бронзов медал за България от Олимпийските игри в Париж.  Той игра сърцато в кат. до 57 килограма срещу коравия киргизстанец Мунарбек Уулу, който е бронзов медалист от последното Световно първенство. Успехът в този мач спокойно можеше да бъде за нашия състезател. Много равностоен мач.

публикувано на 08.08.24 в 23:05

Божидар Андреев спечели

Божидар Андреев показа перфектна форма и тактика и взе бронзов медал в щангите за България на Олимпиадата в Париж. Той се пребори за третото място в кат. до 73 кг. Роденият в Сливен състезател се справи и в двете движения. Божидар е европейски шампион от 2024 и 2019 година. От световни първенства има бронз през 2019-та година.

публикувано на 08.08.24 в 22:50

Кимиа Ализаде носи бронзов медал за България от Олимпиадата

Кимиа Ализаде донесе бронзов медал за България от Игрите в Париж в надпреварата по таекуондо, кат.57 кг. След репежаш Кимиа изигра перфектен мач за третото място и успя да спечели медала след успех срещу китайката Луо Дзонгши.

публикувано на 08.08.24 в 22:29

Григор Димитров започна с разгромна победа на ATP 1000 турнира в Монреал

Григор Димитров се класира убедително за третия кръг на ATP 1000 турнира на твърди кортове от сериите "Мастърс" в Монреал (Канада) с награден фонд 6.8 милиона долара. Поставеният под №7 българин разгроми в първата си среща с 6:1, 6:0 №74 в световната ранглиста Ринки Хиджиката от Австралия. Срещата продължи само 57 минути. На осминафиналите Димитров ще..

публикувано на 08.08.24 в 22:11

Калейн е на финал на Олимпиадата

Боряна Калейн се класира за финал в индивидуалната надпревара от турнира по художествена гимнастика на Олимпийските игри в Париж. Тя завърши трета в квалификациите в многобоя.  Калейн е пета от Игрите в Токио 2020.  Другата българка Стилияна Николова остана извън първите десет.

публикувано на 08.08.24 в 20:23

Още един финал за България на Игрите в Париж

Магомед Рамазанов отива на финал на Игрите в Париж.  Той победи Аарън Бруукс от САЩ на полуфинала в кат. до 86 кг свободен стил. Победата дойде в последните секунди на схватката.

публикувано на 08.08.24 в 19:43

Калейн и Стилияна стартираха отлично в Париж

Боряна Калейн е трета във временното  класиране, а Стилияна Николова е временно 6-та след първата ротация в квалификациите на Игрите в Париж. Прави се призова 10-ка, която утре ще излъчи олимпийската шамипонка. Лидер към момента е Дария Варфоломеев от Германия. Боряна Калейн поведе в класирането с оценка 34,600 т. ​Стилияна Николова е на второ място с..

публикувано на 08.08.24 в 13:37