"Левски" продължава да лидерства

Автор:

„Левски“ затвърди отличния старт на шампионата и постигна четвърта поредна победа. Жертва на „сините“ стана „Крумовград“, а головете за крайното 3:0 вкараха двамата централни нападатели Алекс Колев и Мустафа Сангаре. Двубоят се игра пред близо 12 000 зрители и отлична атмосфера на стадион „Георги Аспарухов“. С пълния актив от точки „Левски“ оглавява класирането в Първа лига.
„Левски“ – „Крумовград“ 3:0
1:0 Александър Колев 10′
2:0 Мустафа Сангаре 59′
3:0 Александър Колев 90+3’

Франция защити титлата си

Олимпийският шампион от Токио 2020 Франция защити титлата си пред родна публика на Игрите в Париж 2024. Момчетата на Андреа Джани надиграха европейския шампион и №1 в световната ранглиста Полша с 3:0 (25:19, 25:20, 25:23) мъжкия волейболен турнир.

публикувано на 11.08.24 в 09:52

Бах отказва нов мандат

Президентът на МОК Томас Бах няма да търси гони мандат напуска поста през 2025 година. Той е на този пост от 2013 година.  Бах каза, че олимпийската харта, ограничава президента до максимум 12 години на поста и той няма да променя правилата.

публикувано на 11.08.24 в 09:51

Тихомир Иванов остана 8-ми на Олимпиадата

Тихомир Иванов остана осми на Игрите в Париж във високия скок, след три неуспешни опита на 231 см.. Българинът постигна личен рекорд за сезона от 2.27 метра и така постигна най-доброто си класиране на Олимпийски игри.

публикувано на 11.08.24 в 09:50

Тази вечер е закриването на Олимпиадата, няма българско участие в последния ден

Без българско участие ще премине днешния последен състезателен ден на Олимпийските игри в Париж. Ще бъдат изиграни последните 13 финала, в които ще бъдат определени шампионите на маратон за жени, модерен петобой за жени, вдигане на тежести за жени в категория над 81 килограма, борба свободен стил за мъже в категориите до 65 килограма и до 97..

публикувано на 11.08.24 в 09:17

Ансамбълът ни остана без медал на Игрите в Париж, четвърти сме

Ансамбълът ни по художествена гимнастика изигра перфектно съчетанието си с ленти и топка на Олимпиадата в Париж. Нашите впечатлиха с изявата си на килима и получиха висока оценка - 33.700, която компенсира грешката допусната в първото съчетание с обръчи. Въпреки това останахме четвърти. Титла за Китай.

публикувано на 10.08.24 в 16:57

Янева категорично напуска Париж

Състезателката ни по борба Юлияна Янева окончателно приключи участието си на Олимпийски игри в Париж, след като победилата я по-рано днес кубинка Милайми Марин Потриле загуби на четвъртфиналите на надпреварата и не можа да я изтегли към репешаж.

публикувано на 10.08.24 в 16:18

Грешка допусна ансамбълът ни с пет обръча

Ансамбълът ни допусна грешка при изпълнението с пет обръча на финалите на Игрите в Париж. Нашите момичета изпуснаха обръч, а имаха и други неточни изпълнения в съчетанието, но имат реална възможност за медал с второто съчетание. Седмо място за България след изиграването на 5-те обръча.  Имахме грешки, за огромно съжаление.  Смесеното съчетание ще..

публикувано на 10.08.24 в 15:49