На 22.10.2024, от 8:30 до 18:30, поради обезопасяване на съоръженията за доставка на електроенергия по искане на ЕСО, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр. Варна - м-ст Малка чайка, клиентите, електрозахранени от ТП 610.
Временни смущения в електрозахранването са възможни от 8:30 до 18:30, в районите на м-ст Орехчето, с. Константиново.
На 22.10.2024, от 8:30 до 18:30, поради обезопасяване на съоръженията за доставка на електроенергия по искане на ЕСО, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр. Варна - м-ст Малка чайка, ВОЕННО ФОРМИРОВАНИЕ 32140, В И К - ВАРНА ООД (помпена станция за с. Звездица), електрозахранени от ТП 1521, ТП 1522, ТП ПС Звездица.
Временни смущения в електрозахранването са възможни от 8:30 до 18:30, в районите на с. Звездица, м-ст Летището.
На 22.10.2024, от 9:00 до 17:00, поради обезопасяване на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр. Варна - кв. Аспарухово, ул. Кирил Пейчинович, ул. Кирил и Методий, ул. Димчо Дебелянов, ул. Стенка Разин, ул. Първи май, електрозахранени от ТП 1706.
На 22.10.2024, от 8:00 до 17:00, поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Старо Оряхово и с. Ново Оряхово.
В периода 22.10.2024 - 23.10.2024, от 8:00 до 17:00, поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на КК Камчия - местност Пода, електрозахранени от ТП 1 Рибарник и МТП Хижа Горско стопанство.
На 22.10.2024, от 13:00 до 17:00, поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Неофит Рилски – Исторически парк АД.
На 22.10.2024, от 9:00 до 17:00, поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Бързица и с. Нова шипка.
Временни смущения в електрозахранването са възможни от 9:00 до 11:00, от 15:00 до 17:00, в районите на с. Царевци, с. Цонево, с. Величково, с. Гроздьово.
В периода 22.10.2024 - 24.10.2024, от 9:00 до 17:00, поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Горен чифлик - клиентите, електрозахранени от ТП 2.
В периода 22.10.2024 - 24.10.2024, от 9:00 до 17:00, поради профилактика на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Неофит Рилски – клиентите, електрозахранени от ТП 4 . Ще се редува поетапно изключване на отделни клонове от мрежа НН, така че да не се лишават от електрозахранване всички клиенти.
На 22.10.2024, от 8:30 до 17:00, поради профилактика на съоръженията за доставка на електроенергия по искане на ЕСО, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Брестак , с. Метличина.
На 22.10.2024, от 8:30 до 17:00, поради профилактика на съоръженията за доставка на електроенергия по искане на ЕСО, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Караманите , с. Червенци , с. Стефан Караджа , с. Радан Войвода , с. Генерал Колево.
В периода 22.10.2024 - 24.10.2024, от 9:00 до 17:00, поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Войводино– клиентите, електрозахранени от ТП 4 . Ще се редува поетапно изключване на отделни клонове от мрежа НН, така че да не се лишават от електрозахранване всички клиенти.
В периода 21.10.2024 - 24.10.2024, от 9:00 до 17:00, поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Ягнило. Ще се редува поетапно изключване на отделни клонове от мрежа НН, така че да не се лишават от електрозахранване всички клиенти.
В периода 21.10.2024 - 24.10.2024, от 9:00 до 17:00, поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Левски – централната част на селото, електрозахранена от МТП 1. Ще се редува поетапно изключване на отделни клонове от мрежа НН, така че да не се лишават от електрозахранване всички клиенти.
В периода 21.10.2024 - 24.10.2024, от 9:00 до 17:00, поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Невша – клиентите, електрозахранени от ТП 3. Ще се редува поетапно изключване на отделни клонове от мрежа НН, така че да не се лишават от електрозахранване всички клиенти.
На 22.10.2024, от 9:00 до 16:30, поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр. Варна - част от м-ст Манастирски рид и част от м-ст Ален мак в района около спирка "Изгрев", спирка "Дървен мост" и спирка "Майстор Манол", района над х-л Нептун, м-ст Баба Алино, част от м-ст Бялата чешма и Дъбравата.
В периода 21.10.2024 - 24.10.2024, от 9:00 до 17:00, поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Аспарухово - клиентите, електрозахранени от ТП 2 и ТП 4.
В периода 21.10.2024 - 24.10.2024, от 9:00 до 17:00, поради обслужване на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Сладка вода. Ще се редуват поетапното на изключване на отделните клонове, така че да не се лишават всички клиенти.
На 22.10.2024, от 9:00 до 17:00, поради обслужване на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Боряна и с. Сладка вода.
Временни смущения в електрозахранването са възможни от 9:00 до 11:00, от 13:00 до 17:00, в районите на с. Партизани, с. Лопушна, с. Медовец, с. Поляците, с. Камен дял, с. Арковна и в района на ТП Кариера Партизани.
Днес се навършват три години от пълномащабното руско нахлуване в Украйна. " Този конфликт и начинът, по който реагира на него целият свят, показаха, че трябва да се разделим с илюзиите си за това, че редът, установен след Втората световна война, е нещо трайно. Путин напомни, че тези граници, които са се установили, и нормите, които сме приели,..
Общинският съвет на Шабла провежда сесия относно ветроенергийни паркове „Пролез“ и „Горичане“ 27 февруари 202 5 г. Общинският съвет на Шабла провежда днес специална сесия за експертно обсъждане на ветроенергийните паркове (ВЕП) „Пролез“ и „Горичане”. Инвеститорът в двата проекта, „НИМЕКС-2004‘ ЕООД, ще представи своите..
България ще поиска извънредни оценки за изпълнението на критериите за еврозоната от Европейската централна банка и Европейската комисия, обяви финансовият министър Теменужка Петкова, цитирана от БНР. БНБ с нова серия отговори за присъединяването към еврозоната Според данните на Евростат през януари страната ни е изпълнила и последния..
Днес бюджетът на държавата за 2025 година, както и бюджетите на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) и на Държавното обществено осигуряване (ДОО), ще бъдат внесени в Народно събрание. Това съобщи премиерът Росен Желязков в началото на извънредното заседание на Министерския съвет. Бюджетът за 2025 година си поставя задачи за балансиран растеж..
С повишаването на дневните температури може да започне поетапното отстраняване на редица компрометирани участъци и ремонтът на инфраструктурни елементи в пешеходната зона на Варна, съобщиха от общинския пресцентър. По разпореждане на кмета Благомир Коцев служители на кметството са направили обстоен оглед на пешеходната част от булевардите..
Представители на гражданската група “Математика за всички” взеха участие в Кръгла маса в Народното събрание за проблемите в образованието от 5-и до 7-и клас, организирана от народния представител Елисавета Белобрадова. На събитието присъстваха министърът на образованието и науката - Красимир Вълчев, бившият министър акад. Николай Денков,..
Украинската общност във Варна отбеляза третата година от началото на войната с Русия. Присъстваха и варненци, които подкрепят украинците в борбата им за запазване на териториалната си цялост. Присъстващите поставиха цветя на паметника на украинските воини, загинали за свободата на България, като така почетоха жертвите на руската агресия. Бяха..