Утрото във вторник ни посреща с нетолкова студено, но облачно и дъждовно време.
Дъжд вали във Варна, където в 5.00 часа са измерени 10 градуса, според данните на НИМХ. Влажността на въздуха е 96%, а атмосферното налягане е 1017 хПа. По-топло тази сутрин е единствено в Ахтопол - 11 градуса и на нос Емине, където е 12 градуса, но и там вали. Превалявания има и в Бургас, където е 9 градуса. Най-хладно е в Добрич, където е 3 градуса. Там има и мъгла с видимост 800 метра. Мъгла има и в Русе, Силистра, Разград, както и в Шабла и на нос Калиакра, където видимостта е на 100 метра.
Днеспрез Източна България от юг на север бързо ще премине циклонален вихър. Ще бъде предимно облачно, видимостта ще е намалена до мъгла. Ще вали дъжд с по-значителни количества в сутрешните часове над Югоизточна България, където е възможно и да прегърми, а към обяд над Североизточна. Късно следобед валежите бързо ще спират, видимостта ще се подобри. Вятърът ще се усили чувствително, но често ще променя посоката си! Максималните температури ще са между 5° и 10°, по Черноморието и в Югоизточна България до 13°-15°, за Варна 12°.
Вълнение на морето 2-3 бала, в открито море следобед 3-4. Температура на морската вода 10°-12°.
Изгрев на Слънцето за Варна в 7 часа и 28 минути, залез в 16 часа и 35 минути. Продължителност на деня – 9 часа и 07 минути.
Във Варна най-високата температура на днешния ден /19.4°/е измерена през 1937 година, а най-ниската /-10.2°/ през 1991 година.
Прогнозата е на дежурния синоптик Венета Тодорова.
Община Варна ще възложи рехабилитация на най-компрометираните участъци от пътя за село Долище. Мярката е временна, докато се извърши основен ремонт на пътния участък. Очаква се дейностите да започнат до края на месец февруари. Това стана ясно след огледа на пътния участък, който извършиха кметът Благомир Коцев, заместник-кметът Димитър Кирчев и..
От 1 януари ДДС за ресторантите отново стана 20%. По-ниското облагане с 9% беше въведено като мярка за защита на бранша по време на ковид пандемията. Ресторантьорите обаче настояват да бъде върната по-ниската ставка. Преференциална данъчна ставка да използват ресторантьорите по примера на много европейски страни, предлага Павлин Косев, председател на..
Няма констатирани нарушения в козметични студиа и салони за красота във Варна след проверките на Регионалната здравна инспекция направени днес - първият от трите поредни дни, в които ще се извършват. Те се проведоха съвместно с Областната дирекция на МВР по з аповед от Министерството на здравеопазването след зачестилите случаи на инциденти при..
От утре започва монтажът на новото осветление на Аспаруховия мост, като първоначално екипите ще работят в началото на съоръжението – широката част с колонадата в посока квартал "Аспарухово". Движението по пътното платно няма да бъде спирано по време на монтажните работи, но са възможни известни смущения в трафика, предупреждават от ресорната дирекция в..
Приключи основният ремонт в Клиниката по урология в Университетската болница за активно лечение "Св. Марина" във Варна, съобщиха от лечебното заведение. Подменени са и медицинската апаратура и оборудване. 2 555 са пациентите, диагностицирани и лекувани в Клиниката по урология през 2024 г. Наблюдава се ръст в броя на заболелите, отчетоха от..
Регионалната здравна инспекция във Варна започна днес проверки по салони за красота и козметични студиа, каза за Радио Варна д-р Юлия Витлянова, директор на дирекция „Обществено здраве”. Контролът се осъществява по заповед, спусната от Министерството на здравеопазването, след зачестилите случаи на инциденти при прилагане на ботокс в..
От нов спасителен дюшек се нуждае Пожарната във Варна, тъй като старият вече е с изтекъл срок на годност. Това съобщи за Радио Варна г лавен инспектор Стоян Стоянов, заместник-директор на Регионалната дирекция "Противопожарна безопасност и защита на населението". В момента екипите разполагат с една вишка и една 30-метрова стълба, които служат за..