Преговорите за съставяне на правителство продължават. По информация на БНР има съгласие за името на премиера - Росен Желязков от ГЕРБ-СДС. Има съгласие и по споразумението за управление, предаде БНР.
Разговорите обаче се усложняват от включването в тях на представители на ПГ "Демокрация, права и свободи - ДПС", от които се очаква подкрепа в пленарната зала.
Макар и на финалната права, разбирателството за подкрепа на кабинет с първия мандат на ГЕРБ-СДС все още е под въпрос. Текат решителни часове на преговори, а напрежението се появи заради нови претенции на формацията "Демокрация, права и свободи – ДПС" - формацията, близка до Ахмед Доган, от които се очаква подкрепа в пленарна зала.
Въпреки първоначалната уговорка да нямат свои представители в изпълнителната власт днес те са поискали зам.-министерски места и реално влияние върху решенията на бъдещия кабинет, което не е било прието добре от договорилите се три формации и на практика поставя под въпрос успешното приключване на преговорите.
Засега само от БСП обявиха публично имената на вицепремиера и четиримата министри в бъдещия кабинет, зад които застават.
По информация на БНР от ГЕРБ са номинирали за вицепремиер и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев. Теменужка Петкова ще бъде финансов министър, Георги Георгиев – правосъден, Жечо Станков – енергиен, образователен – Красимир Вълчев.
Изненадата е във външно и вътрешно министерство. Начело на МВР от ГЕРБ предлагат Даниел Митов, а на външните работи – Георг Георгиев. Служебният министър на отбраната Атанас Запрянов ще запаси поста си.
Вицепремиер ще има и ИТН, но те все още не са определили кой ще е той. От партията на Слави Трифонов получават също четири министерства – Силви Кирилов ще оглави здравното, представител на актьорското съсловие – културното, експерт, който не е широко известен – икономическото, и известен политик – на транспорта.
Очаква се президентът да насрочи дата за връчване на проучвателния мандат, когато получи уверение, че преговорите са приключили.
Решението на Общинския съвет във Варна за увеличаване на таксите за строителство е обжалвано от областния управител Андрияна Андреева. Основната причина е спазването на законовата процедура, подчерта пред Радио Варна Андреева. Липсват и мотиви, които да изяснят причините за предложението, липсва анализ и предварителна оценка за въздействието..
Мартенска работилница ще се проведе утре в Центъра за защита на природата и животните в Добрич. В изработването на мартенички могат да се включат деца от всички възрасти. Идеята на работилничката е да се представят различни и интересни техники за изработването на мартенички. Подготвени са отделни станции, съобразени с възрастта на децата. За деца..
Форумът е събитие за споделяне на граждански инициативи, битки и успехи на гражданското общество. Той ще започне с откриване на фотографска експозиция на новозеландката Мириам Стронг. Тя представя 11 вдъхновяващи истории на хора от цяла Европа, които успяват да извървят пътя от енергийната бедност до енергийната независимост с помощта на енергийни..
Днес е Задушница - първата от трите големи през годината. Нарича се още "Месопустна", защото е преди неделята на Месни заговезни. Църквата е определила съботата за ден на покойните. На този ден почитаме починалите си близкии и се молим за душите им. Посещават се гробовете, четат се молитви и се раздава за "Бог да прости". "Градски транспорт" -..
Днес времето ще е предимно слънчево. По-значителни временни увеличения на облачността ще има преди обяд над крайните северни и южни райони на Черноморието, където е възможно да прехвърчи сняг. Ще духа до умерен, по Черноморието преди обяд временно силен вятър от север и североизток. Студено за периода с максимални температури между минус 5° и..
Водата в селата Бояна (община Вълчи дол) и Зорница (община Аксаково) не отговаря на Наредба № 9 за качеството на водата, предназначена за питейнобитови цели, съобщиха от Регионалната здравна инспекция във Варна. Жителите на с. Бояна пият вода с колиформи 13/100 мл при норма 0 КОЕ/100мл. Водата в село Зорница е с наличие на колиформи 8 КОЕ/100мл,..
Служителите от „Фискален контрол“ на Националната агенция за приходите провериха общо 56 по-големи борси, тържища и складове в цялата страна днес, 21 февруари. Контролни действия са осъществени в 12 обекта за търговия на едро в София, 12 във Варна, 13 в Пловдив, 12 във Велико Търново и 7 в Бургас. Фискалните инспектори са установили общо 7 нарушения ,..