За 31-ви път сдружението „Произведено в България – съюз на малкия и среден бизнес” връчи годишните награди “Златна мартеница”. Отличията бяха в 6 категории.
Със „Златна мартеница“ за успешно стартиращо малко предприятие бе отличена компанията на варненката Ивелина Любомирова. Основана през 2020 година, фирмата й произвежда продукти, които са плод само на агро култури.
Мотивацията на Любомирова е да предлага на клиентите си чисти и натурални продукти, с акцент върху нулевия отпадък и прозрачност на съставките:
„Спечелихме клиентите си с нашия чист продукт, без съдържание на Е-та, стабилизатори, консерванти. Специализирани сме в производството на безглутенови продукти. Стараем се всичко да е с нисък гликемичен индекс, да е богато на фибри, да е подходящо за хората, които искат да спазват здравословен начин на живот. Продуктите ни са и за хора с наднормено тегло, повишена кръвна захар и за хипертоници. Предлагаме храната като лекарство.“
Любомирова обяснява, че продукт от този вид е много трудно да стане масов, понеже има висока себестойност.
Ивелина започва бизнеса си преди пет години. Тогава предлага на пазара шест продукта, които са със срок на годност едва 7 дни. Днес продуктовата гама вече наброява над 20 продукта, 11 от тях са сухи смеси за домашно приготвяне, които имат по-дълъг срок на годност.
Във фирмата днес работят 20 души:
„Бизнесът ми е малък за мащаба, но е голям за усилията и труда, които полагаме. Това е начин на живот и моя философия.“
Министър Петър Дилов награди победителя Ивелина Любомирова в категория "Успешно стартиращо малко предприятие" по време на годишните награди "Златна мартеница".
На официалната церемония награди връчиха още президентът Румен Радев, вицепрезидентът Илияна Йотова и председателят на комисията по икономика и иновации в Народното събрание Петър Кънев.
Ивелина Любомирова и Кирил Неделчев, неин партньор в бизнеса и в живота, споделят радостта от наградата.
Чуйте повече в прикачения звуков файл.
Дарина Минчева от школата по модерен балет "Вива денс" при ЦПЛР - Общински детски комплекс, град Варна, завоюва двоен голям успех на провелия се в курорта "Златни пясъци" Международен детско-юношески фестивал-конкурс "Свят, изкуство и море". Възпитаничката на Ирма Каспарян беше удостоена с два приза "Лауреат първа степен". Те ѝ бяха връчени в..
Сигурно си спомняте култовото списание за разкази в картини "Дъга"? И сигурно си спомняте, че една от комиксовите поредици в него беше за "Елемаг, воинът на хан Тервел"? Може би най-популярният исторически стрип у нас, излизал през 80-те години на миналия век. Автор на комикса "Елемаг, войнът на хан Тервел" е Любомир Манолов. Десетилетия по-късно или..
Водещи експерти, анализатори и професионалисти от имотния сектор дебатираха във Варна тенденциите на пазара. Форумът бе част от проекта Real Estate Business Forums and Awards, който за десета поредна година събира браншовиците. Целта е да се видят добрите практики и начините за достъп на потребителите до надеждна информация. Ние..
Не се очакват проблеми при производството на пшеница за вътрешно потребление у нас, тъй като България произвежда изключително големи количества. Това съобщи за Радио Варна Радостина Жекова, председател на Добруджанския съюз на зърнопроизводителите , в деня, в който Националната асоциация на зърнопроизводителите официално открива жътвената кампания...
Интервю с Jim Müller (KISSIN’ DYNAMITE, LEAGUE OF DISTORTION) KISSIN’ DYNAMITE се събират в Германия през 2006 година. Те са банда, която съчетава духа на класическия хард рок, глема и модерната енергия на хеви метъла. С албуми като „Ecstasy“ (2018), „Not the End of the Road“ (2022) и най-новия „Back with a Bang!“ (2024), бандата не спира да..
H!GH 5IVE е музикален проект, идеята за който се ражда след един разговор в късните часове между Костадин Цветков-Кобо и Ясен Цеков-Фенги преди 12 години. Двамата на момента разбират, че гледат в една посока по отношение на интересите си в музиката и решават да се съберат в студиото, за да нахвърлят някои музикални идеи. Комбинацията между..
В света има около 4 000 действащи ARGO сонди, с помощта на които да се следят климатичните промени. Целта е да се измерват повече биогеохимични параметри, за да се следи екологичното състояние на Световния океан. Те са съвременен метод за мониторинг на морската среда. България има няколко ARGO сонди в Черно море, което ни прави част от..