УЕФА не допусна ЦСКА-София до евротурнирите

УЕФА очаквано извади ЦСКА-София от европейските клубни турнири до лятото на 2019 година. Причината е, че УЕФА приема ПФК ЦСКА-София като нов клуб, след като на 30 юни 2016 година с решение на Лицензионната комисия на БФС ПФК ЦСКА-София ЕАД прие името и взе лиценза на ПФК Литекс-Ловеч АД. Според правилата на УЕФА, обаче, всеки нов клуб няма право да участва в европейските клубни турнири в следващите три години. Така евроцентралата не позволява на софиянци да участват в Евротурнирите през 2017/2018 и 2018/2019.

Решението е взето във връзка с подобни прецеденти с други клубове, свързани с тригодишното правило, Жалгирис Литва, Университатя Крайова и Дери Сити", се казва в становището на УЕФА.

Решението УЕФА също така означава, че Левски се класира директно в Лига Европа, а четвъртият в класирането на Първа лига ще приеме Верея в бараж на 4 юни за последната квота за турнира.

От ръководството на ЦСКА-София обявиха, че изискват цялата кореспонденция между БФС и УЕФА по казуса. Те ще подадат жалба в Спортния арбитражен съд в Лозана.

Радио Пловдив предава на живо дербито Левски - Локомотив

Локомотив (Пловдив) гостува на Левски в дербито на 21 кръг на Първа професионална лига. Двубоят на ст. "Георги Аспарухов" ще бъде ръководен от рефера Драгомир Драганов. Може да слушате мача на живо по Радио Пловдив от 17:30 часа. В лагера на Локомотив наказан е Вилим Посинкович, а контузени са Ален Ожболт и Мустафа Абдулахи. В групата попадна новото..

публикувано на 17.02.19 в 11:11

Академик победи Левски, но не стигна до финал за Купата

Академик Бултекс 99 остана на крачка от първи финал за Купата на България! Отборът на Асен Николов изигра много добър мач и грабна авторитетна победа срещу шампиона Левски Лукойл с 87:77 (19:23, 24:18, 20:19, 24:17) в Колодрума. Тя обаче не стигна за финал за Купата на България след загубата с 18 точки в първата полуфинална среща в София в сряда...

публикувано на 16.02.19 в 21:18

Ботев победи с 1:0 Славия в първия официален мач за 2019

Ботев (Пловдив) стартира с победа с 1:0 над Славия в подновяването на шампионата в 21 кръг на Първа професионална лига. Още в  10-ата минута Лъчезар Балтанов по перфектен начин видя откриващия се напред Антонио Вутов и пусна пас в коридор през цялата защита на Славия. За завърналия се в "жълто-черния" клуб не остана нищо друго, останал очи в очи с..

публикувано на 16.02.19 в 19:53

ВК Марица с рутинно 3:0 като гост на ЦСКА

Марица (Пловдив) не срещна никакви проблеми при гостуването си на ЦСКА (София) за 11-ия си мач от Националната волейболна лига. При неблагоприятни за провеждане на волейболен мач условия в студената и неприветлива зала „Васил Симов“, шампионките разгромиха своите домакини с 3:0 (25:14, 25:15, 25:18) след само 62 минути игра и продължават да са начело в..

публикувано на 16.02.19 в 07:38

Николай Киров определи групата срещу Славия

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Николай Киров определи група от 18 футболисти за предстоящия шампионатен мач със Славия. Сблъсъкът с "белите" е в събота от 17:30ч. на "Футболен комплекс Ботев 1912". Наставникът на "канарчетата" няма да може да разчита единствено на контузения Атанас Зехиров. В петък следобед "жълто-черните" проведоха тренировка..

публикувано на 15.02.19 в 18:01