Ботев (Пд) започна със загуба контролите

Носителят на Купата на България Ботев Пловдив загуби с 0:1 от Пелистер (Битоля) в първа контрола от подготовката си за участиeто в Лига Европа и Първа професионална лига. Двубоят се игра на стадиона в Разлог.

През първото полувреме "канарчетата" бяха по-активни, но пропуски направиха Лъчезар Балтанов и Тодор Неделев. В 31-ата минута се стигна до скандал между футболистите на дата отбора, като от "жълто-черните" най-активен бе Омар Косоко, който получи жълт картон.

Играта през второто полувреме беше равностойна, като македонците застрашиха няколко пъти опасно вратата на Ботев. В 79-ата минута Матей Цветановски отбеляза победния гол за Пелистер.

Състав на Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Виктор Генев, Йордан Минев, Пламен Димов, Меледже Омнебес, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Фелипе Бризола, Тони Тасев, Омар Косоко (Даниел Кайзер, Кристиан Димитров, Лазар Марин, Радослав Апостолов, Алваро Юлиано, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, Милко Георгиев, Исмет Рамадан, Иван Василев).

Баскетболистите на Академик с розови чорапи днес

Баскетболистите на Академик Бултекс 99 ще играят с розови чорапи тази вечер в мача си срещу Тирана от Балканската лига. Инициативата е в подкрепа на борбата с рака на гърдата, а месец октомври е избран именно за такъв в цял свят. Идеята е на американския баскетболист на домакините Мануел Джонсън, чиято майка е преборила коварната болест. Джонсън е..

публикувано на 18.10.17 в 17:36

Йежи Янович е първият съперник на Гришо в Стокхолм

Полският тенисист Йежи Янович победи французина Пиер Юг Ербер с 6:2, 3:6, 6:3 и ще бъде съперник на Григор Димитров във втория кръг на турнира в Стокхолм. Янович достигна до основната схема на турнира през квалификациите. Българинът и 203-сантиметровият поляк ще се срещнат за трети път тази година, а общият баланс в мачовете им е равен – 2:2 победи. В..

публикувано на 18.10.17 в 15:34

Локо продължава подготовката за мача с Черно море

Локомотив (Пловдив) продължава подготовката си за предстоящото домакинство на Черно море. Срещата с "моряците" от 13 кръг на Първа лига е насрочена за събота от 20:15 часа на "Лаута" и ще бъде предавана пряко по Радио Пловдив. След двата дни почивка възпитаниците на старши треньора Войн Войнов подновиха занимания в пълен състав вчера. Тренировките бяха..

публикувано на 18.10.17 в 10:12

Наказаха с по 1300 лв. Ботев и Локомотив

Дисциплинарната комисия на БФС наложи глоби на двата пловдивски тима Локомотив и Ботев след мачовете им от 12 кръг на Първа професионална лига. Локомотив (Пловдив) ще плати 300 лева заради нерегламентирано използване на факли и още 1000 лева заради хвърлени факли при гостуването на тима на Берое в Стара Загора, както и ще заплати нанесените щети...

публикувано на 17.10.17 в 16:32

Гераджиев и Гаджев отново на рали в Турция

Екипажът Георги Гераджиев/Георги Гаджев ще се завърне като тандем идния уикенд, когато ще атакува макадамовите трасета на рали Мармарис, което важи за шампионата на Турция и за Европейския рали трофей (ERT) на Международната автомобилна федерация (FIA) - Балканска зона, а през следващата 2018 година ще бъде кръг и от Световния рали шампионат. Въпреки, че..

публикувано на 17.10.17 в 16:30

Кобрата с контузия, Джошуа ще се бие срещу Карлос Такам

Кубрат Пулев, който трябваше да се бие срещу Антъни Джошуа на 28 октомври в Кардиф за трите му пояса в тежка категория, е получил контузия в рамото и ще се възтановява около месец. По този начин битката между българина и британеца пропада, но промоутърите на Джошуа веднага намериха нов съперник. Това е Карлос Такам, който е №3 в ранглистата на IBF..

публикувано на 17.10.17 в 07:44

Ботев победи трудно Верея с 1:0

Отборът на Ботев постигна трудна, но ценна победа над гостуващият отбор на Верея (Стара Загора). Голът за домакините вкара резервата Стивън Петков  в 71-а минута.  Победата изкачи „канарчетата“ на четвъртото място във временното класиране с актив от 20 точки. Толкова има и Верея, но е с по-лоши показатели. В 34-та минута Фенуш от гостите нацели..

публикувано на 16.10.17 в 23:00