Ботев (Пд) започна със загуба контролите

Носителят на Купата на България Ботев Пловдив загуби с 0:1 от Пелистер (Битоля) в първа контрола от подготовката си за участиeто в Лига Европа и Първа професионална лига. Двубоят се игра на стадиона в Разлог.

През първото полувреме "канарчетата" бяха по-активни, но пропуски направиха Лъчезар Балтанов и Тодор Неделев. В 31-ата минута се стигна до скандал между футболистите на дата отбора, като от "жълто-черните" най-активен бе Омар Косоко, който получи жълт картон.

Играта през второто полувреме беше равностойна, като македонците застрашиха няколко пъти опасно вратата на Ботев. В 79-ата минута Матей Цветановски отбеляза победния гол за Пелистер.

Състав на Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Виктор Генев, Йордан Минев, Пламен Димов, Меледже Омнебес, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Фелипе Бризола, Тони Тасев, Омар Косоко (Даниел Кайзер, Кристиан Димитров, Лазар Марин, Радослав Апостолов, Алваро Юлиано, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, Милко Георгиев, Исмет Рамадан, Иван Василев).

Конгресът на БФС ще бъде на 16-и февруари

Следващият отчетно-изборен конгрес на БФС ще се проведе на 16-и февруари 2018-а година в хотел Маринела в София, стана ясно след днешното заседание на изпълнителния комитет на централата. Именно с тази цел беше свикано и днешното събиране, което е първо от повече от три месеца. Разбра се и колко са клубовете, които имат право на глас. 547 са отборите,..

публикувано на 15.12.17 в 17:22

"Алтер его" на гости на госта си в Бургас :)

Ваньо Вълчев е специален гост на „Алтер его” тази събота или по-точно водещият Петър Краевски е на гости на на своя гост в Бургас.  Предстои ви среща с безмилостен сатирик и нежен лирик, театрал, кино- и телевизионен режисьор, журналист и общественик. Едно от емблематичните лица на Бургас.  На него се дължат най-пламенните песни в българската..

обновено на 15.12.17 в 15:23
Николай Киров и Иван Петков гости в

Николай Киров и Иван Петков гости в "Антена спорт" тази събота

Най-успешните треньори на отбори за 2017-а година Николай Киров и Иван Петков ще бъдат специални гости в предаването "Антена спорт" тази събота от 16:00 часа. Наставникът на Ботев (Пловдив) и неговият добър приятел и кумец, който е начело на ВК Марица (Пловдив), ще отговорят на въпросите на водещия Диян Никифоров. Тази година Николай Киров изведе Ботев..

публикувано на 15.12.17 в 15:00

Александра Начева и Лиляна Георгиева в Топ 10 на лекоатлетите

Пловдивските състезателки Александра Начева и Лиляна Георгиева заеха престижните пето и шесто място в класацията "Атлет на България". Победител в нея с 320 точки е плевенският скачач на висок скок Тихомир Иванов. През 2017-а година той се класира на финали на Европейското първенство в зала и на Световното на открито, има две призови места в Диамантената..

публикувано на 15.12.17 в 14:50

Жребият за полуфиналите на Купата на 19-и декември

Жребият за полуфиналифиналите на турнира за Купата на България ще бъде теглен от 11:00 часа на 19 декември (вторник ) 2017 година в Парк-хотел „Витоша“ в София, съобщиха от Българската професионална футболна лига. Класиралите се четири отбора чрез пълен жребий ще определят две двойки. Победителите се излъчват по системата на отстраняване в два мача на..

публикувано на 15.12.17 в 14:11

ЦСКА-София елиминира Лудогорец за Купата

ЦСКА-София победи изключително драматично у дома с 2:1 след продължения финалиста от миналия сезон Лудогорец в най-интересния четвъртфинален мач в турнира за купата на България. "Червените" взеха ранен аванс в резултата след красиво попадение на национала Николай Бодуров в деветата минута. Разградчани изравниха от дузпа, реализирана от Козмин Моци в..

публикувано на 15.12.17 в 09:39

Марица иска да е домакин на финалната четворка в ШЛ

Волейболен клуб Марица (Пловдив) обмисля да подаде кандидатура за домакинство на финалната четворка на Шампионската лига по волейбол при жените. Според регламента в следващата фаза на турнира продължават четирите първенци от групите, както и двата най-добри втори отбори. След жребий тези шест отбора играят плейофи в по два мача и победителите се..

публикувано на 14.12.17 в 14:32