Ботев (Пд) започна със загуба контролите

Носителят на Купата на България Ботев Пловдив загуби с 0:1 от Пелистер (Битоля) в първа контрола от подготовката си за участиeто в Лига Европа и Първа професионална лига. Двубоят се игра на стадиона в Разлог.

През първото полувреме "канарчетата" бяха по-активни, но пропуски направиха Лъчезар Балтанов и Тодор Неделев. В 31-ата минута се стигна до скандал между футболистите на дата отбора, като от "жълто-черните" най-активен бе Омар Косоко, който получи жълт картон.

Играта през второто полувреме беше равностойна, като македонците застрашиха няколко пъти опасно вратата на Ботев. В 79-ата минута Матей Цветановски отбеляза победния гол за Пелистер.

Състав на Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Виктор Генев, Йордан Минев, Пламен Димов, Меледже Омнебес, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Фелипе Бризола, Тони Тасев, Омар Косоко (Даниел Кайзер, Кристиан Димитров, Лазар Марин, Радослав Апостолов, Алваро Юлиано, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, Милко Георгиев, Исмет Рамадан, Иван Василев).

Радио Пловдив предава пряко битките за бронза в НБЛ

Радио Пловдив ще предава пряко битките за бронзовите медали в Националната баскетболна лига между Академик Бултекс 99 и Рилски спортист. Първият мач е тази вечер от 18:30 часа в спортен комплекс "Сила". Втората среща е във вторник, 22 май, от 18:30 часа в "Самоков Арена", а евентуалният трети решителен двубой ще се играе отново в Пловдив следващия..

публикувано на 20.05.18 в 13:09

Локо се препъна в Черно море с продължения и 2:2

Локомотив (Пловдив) не успя да се класира на бараж за влизане в Лига Европа, въпреки че поведе с 2:0 в реванша срещу Черно море. В първия мач във Варна пловдивчани бяха загубили с 1:2. Филип Михалевич с два гола даде добрия аванс през първото полувреме, но Марек Кузма с добавка вкара скъпоценен гол за "моряците" в 64-ата минута. В драматичните3 минути..

публикувано на 19.05.18 в 22:56

Иван Петков дебютира с победа в Златната лига

Националният отбор на България по волейбол при жените записа лесна победа с 3:0 (25:13, 25:18, 25:19) у дома срещу Португалия в първи двубой от група „А“ на Златната европейска лига. Срещата в София продължи едва 62 минути и се игра пред над 400 зрители. Най-резултатна за категоричния успех стана Гергана Димитрова с 14 точки. С 12 точки за победата се..

публикувано на 19.05.18 в 20:00

„Алтер его” разнищва „Евровизия” с усмивка

Евровизия е в епицентъра на „Алтер его” тази събота.  Водещият и неговото алтер его ще поспорят в ефир за странностите на конкурса, за качествата на българските участници и отгоре на всичко ще ви предложат неочаквани ракурси, които ще обгледат този феномен на световния шоу бизнес през призмата на хумора и сатирата. Всички песни, разбира се,..

обновено на 19.05.18 в 16:45

Радио Пловдив предава реванша на Локо срещу Черно море днес

Радио Пловдив ще предава пряко реванша на Локомотив (Пловдив) срещу Черно море в спор за седмото място, което дава право на бараж за Лига Европа срещу третия в крайното класиране. В първия мач във Варна "черно-белите" загубиха с 1:2 и имат уникалния шанс да продължат напред при успех тази вечер от 19:45 минути на "Лаута". В състава на домакините ще..

публикувано на 19.05.18 в 10:32