Ботев привлече Дуде Ндонгала

Ботев (Пловдив) привлече в редиците си бившия футболист на Славия Дуде Ндонгала. 22-годишното крило подписа договор за 2 години и ще се присъедини към тренировките на новия си отбор още днес, но няма да бъде уреден със състезателни права за гостуването на Берое в неделя.

Новото попълнение на „жълто-черните“ е юноша на френския Нант. Висок е 180 см. силният му крак е левият. Опитът на Ндонгала в България е от сезон 2015/2016, когато играе за тима на Славия, а през последните 12 месеца се изявява в два отбора – Баликеширспор и Санлиурфаспор, съответно от втора и трета турска лига.

Дуде Ндонгала е роден на 16.09.1994 г. във френския град Клиши.

Локо с тежко поражение 0:3 от Черно море

Локомотив (Пловдив) допусна поражение с 0:3 като домакин на Черно море в мач от 13-тия кръг на Първа лига. Двубоят започна неприятно за „черно-белите“, като в 4-та минута гостите поведоха в резултата чрез Мариян Огнянов. В 12-та минута Симеон Райков центрира от фаул, но защитата на варненци изчисти. В 29-та минута отново той нанесе силен изстрел, но..

публикувано на 22.10.17 в 07:54

Ботев направи 0:0 в Русе

Ботев записа нулево реми като гост на Дунав в двубой от 13-им кръг на Първа лига. Така жълто-черните прекъснаха серията си от четири поредни победи в шампионата, но прибавиха нова точка в актива си. Двата отбора изиграха равностоен мач с малко голови положения и закономерно не излъчиха победител. Най-добрата възможност за домакините пропусна бившето..

публикувано на 22.10.17 в 07:52

Ето го титулярния състав на Ботев

Николай Киров прави само една промяна в състава за днешния мач с Дунав от 19.45 спрямо победата с 1:0 над Верея. На мястото на Йордан Минев, на левия фланг ще играе Лазар Марин. ЯЯ Меледже отново не е в групата, въпреки че пътува за Русе. Той се оказа играчът извън квотата от трима извън ЕС. Съставът на Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав..

публикувано на 20.10.17 в 18:02

Лудогорец с историческа победа в Португалия

Лудогорец постигна исторически успех и стана първият български отбор с победа на португалска земя. Шампионът на България се наложи с 2:0 над Брага и със 7 точки вече е лидер в Група „С“ на Лига Европа. Наставникът на Лудогорец Димитър Димитров-Херо поднесе сериозна изненада в стартовата единайсеторка. Той остави на пейката капитана Светослав Дяков, а..

публикувано на 20.10.17 в 10:04

Димитров записа 15-а победа в Стокхолм

Водачът в схемата на турнира в Стокхолм Григор Димитров е вече на четвъртфинал в зала "Кунглига тенисхален". Българинът преодоля квалификанта Йежи Янович от Полша със 7:5, 7:6(5) и така записа 15-а победа при седмото си участие в шведската столица. В първия сет двата печелеха безпроблемно подаванията си. В 12-ия гейм Янович поведе с 30:0, но след..

публикувано на 20.10.17 в 10:01

Марица взе максимума от първия мач със Сало

Българският волейболен първенец Марица (Пловдив) надигра финландския шампион ЛП Сало (Сало) с  3:1 (25:18, 25:20,  23:25, 25:21)  след близо два часа игра в първия мач от сблъсъка между двата отбора в Шампионската лига на Европа, игран тази вечер пред 1500 зрители в зала Колодрума. Така на Жълто-сините са достатъчни и два гейма от реванша във..

публикувано на 20.10.17 в 00:35

Ботев вече е в Русе, ето групата за мача с Дунав

Отборът на Ботев замина за Русе, където в петък от 19:45 часа гостува на местния Дунав в двубой от 13-ия кръг на Първа лига. „Жълто-черните“ тренираха в Пловдив днес преди обед, след което треньорският щаб определи разширен състав от 19 футболисти, на които ще разчита за двубоя утре вечер. От сметките отпада бразилският халф Алваро Юлиано, който бе..

публикувано на 19.10.17 в 22:15