Григор Димитров е на 1/4-финал в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров спечели мача си от третия кръг на турнира от серията "Мастърс" в Шанхай с поставения под №10 американец Сам Куери. Поставеният под №6 Димитров надигра днешния си противник с 6:3, 7:6 (3) и ще играе на 1/4-финалите със световния №1 Рафаел Надал (Испания), от когото загуби в три сета на 1/2-финалите в Пекин миналата седмица, или с италианеца Фабио Фонини.

Димитров, който за първи път в кариерата си достига до тази фаза в Шанхай, вече има 3 победи от 3 мача срещу Куери. Преди днешния им сблъсък Димитров надделява над американеца с 6:3, 6:2 във Вашингтон през 2013 година и с 4:6, 6:3, 6:4 в "Куинс Клъб" в Лондон през 2015. Григор се поздрави днес и с победа №40 от началото на годината.

В първия си двубой в тазгодишното издание на "Мастърс"-а в Шанхай Димитров отрази 3 мачбола и победи драматично след тайбрек в третия сет друг представител на САЩ - Райън Харисън. Днес обаче Димитров прекърши далеч по-лесно сънародника на Харисън и е близо до нов сблъсък с Надал, срещу когото има 9 поражения от 10 мача до момента.

„Алтер его” в торсионните полета с Розалия Александрова

Хумор, сатира, поетичен сблъсък между двете същности на водещия плюс сериозен разговор за торсионните полета и природата на квантовата поезия – ето такива звукови отблясъци ще отекнат в „Алтер его” тази събота. Типично за предаването, което се движи по ръба на бръснача и в което говорим сериозно за веселите неща и весело за сериозните неща...

публикувано на 22.06.18 в 11:02

Ботев с първа контрола в Коматево тази събота

Отборът на Ботев (Пловдив) ще изиграе първата си контролна среща от лятната подготовка срещу състава на Ботев (Гълъбово), съобщиха от клуба. „Жълто-черните“ ще посрещнат своя опонент в събота (23 юни) от 18:00 часа на централния терен на „Футболен комплекс Ботев 1912“. Проверката ще се състои само няколко часа след прибирането на отбора от лагера във..

публикувано на 22.06.18 в 10:15

Хърватия направи за смях Меси и Аржентина с 3:0

Хърватия победи Аржентина с 3:0 в мач от група "D" на Световното първенство в Русия и направи за смях звездата Лионел Меси и компания. Головете през второто полувреме отбелязаха Анте Ребич, Лука Модрич и Иван Ракитич в добавеното време. Така със 6 точки от два мача хърватите се класираха за осминафиналите на първенството, един кръг преди края на двубоите..

публикувано на 22.06.18 в 07:01

Гришо аут от Куинс Клъб след загуба от Джокович

Григор Димитров приключи участието си на турнира на трева в Куинс Клъб. В двубой от втория кръг, българинът отстъпи с 4:6, 1:6 пред бившия лидер в ранглистата Новак Джокович. Интрига в срещата имаше до осмия гейм на първия сет, след който Димитров започна да изпитва сериозни проблеми на начален удар и впоследствие допусна пет двойни грешки – по две в..

публикувано на 21.06.18 в 20:51

Франция на осминафинал след 1:0 над Перу

Франция победи с 1:0 Перу в мач от група „С“ на Световното първенство по футбол в Русия. На стадион „Екатеринбург Арена“ единственият гол отбеляза Килиан Мбапе в 34-ата минута. С тази втора победа след 2:1 срещу Австралия, френските национали отново са начело в групата и си гарантираха участие на осминафиналите. По-рано днес в същата група Дания и..

публикувано на 21.06.18 в 20:44
Дания и Австралия завършиха 1:1

Дания направи 1:1 с Австралия

Дания оглави еднолично класирането в група "С" на световното първенство по футбол, след като стигна до равенство 1:1 срещу Австралия във втория си мач на Мондиала. "Червеният динамит" е с актив от четири точки и води с една пред отбора на Франция, който играе по-късно днес срещу опашкаря Перу. Австралийците са трети с една точка. Дания и Австралия..

публикувано на 21.06.18 в 17:44

Локо срещу Левски на полуфиналите при U15

Отборът на Локомотив (Пловдив) набор 2003 ще срещне Левски (София) на 1/2-финалите на Републиканското първенство. Жребият бе теглен днес в София. Възпитаниците на Даниел Димитров ще са домакини в първата среща на 24-и юни от 18:00 часа на „Лаута“, а на 27-и юни ще са гости в София от 10:30. На 1/8-финалите Локомотив отстрани Черноморец (Бургас) – 3:3..

публикувано на 21.06.18 в 12:56