Григор Димитров е на 1/4-финал в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров спечели мача си от третия кръг на турнира от серията "Мастърс" в Шанхай с поставения под №10 американец Сам Куери. Поставеният под №6 Димитров надигра днешния си противник с 6:3, 7:6 (3) и ще играе на 1/4-финалите със световния №1 Рафаел Надал (Испания), от когото загуби в три сета на 1/2-финалите в Пекин миналата седмица, или с италианеца Фабио Фонини.

Димитров, който за първи път в кариерата си достига до тази фаза в Шанхай, вече има 3 победи от 3 мача срещу Куери. Преди днешния им сблъсък Димитров надделява над американеца с 6:3, 6:2 във Вашингтон през 2013 година и с 4:6, 6:3, 6:4 в "Куинс Клъб" в Лондон през 2015. Григор се поздрави днес и с победа №40 от началото на годината.

В първия си двубой в тазгодишното издание на "Мастърс"-а в Шанхай Димитров отрази 3 мачбола и победи драматично след тайбрек в третия сет друг представител на САЩ - Райън Харисън. Днес обаче Димитров прекърши далеч по-лесно сънародника на Харисън и е близо до нов сблъсък с Надал, срещу когото има 9 поражения от 10 мача до момента.

Кобрата с контузия, Джошуа ще се бие срещу Карлос Такам

Кубрат Пулев, който трябваше да се бие срещу Антъни Джошуа на 28 октомври в Кардиф за трите му пояса в тежка категория, е получил контузия в рамото и ще се възтановява около месец. По този начин битката между българина и британеца пропада, но промоутърите на Джошуа веднага намериха нов съперник. Това е Карлос Такам, който е №3 в ранглистата на IBF..

публикувано на 17.10.17 в 07:44

Ботев победи трудно Верея с 1:0

Отборът на Ботев постигна трудна, но ценна победа над гостуващият отбор на Верея (Стара Загора). Голът за домакините вкара резервата Стивън Петков  в 71-а минута.  Победата изкачи „канарчетата“ на четвъртото място във временното класиране с актив от 20 точки. Толкова има и Верея, но е с по-лоши показатели. В 34-та минута Фенуш от гостите нацели..

публикувано на 16.10.17 в 23:00

Зала "Строител" е домакин на Деня на треньорите

"Ден на треньорите" е инициатива, която ще се проведе за първи път в Пловдив под патронажа на областния управител Здравко Димитров в памет на треньорите по баскетбол със значителен принос към пловдивския и към националния баскетбол, чието дело трябва да се помни. Ще бъде почетена паметта на треньорите: Васил Кожухаров, Георги Йотков, Иван Николов, Йордан..

публикувано на 16.10.17 в 16:41

Ботев гони 4- та поредна победа

Ботев и Верея закриват 12-ия кръг на Първа лига тази вечер от 20,00 часа на базата на канарчетата в Коматево. Двата тима са съседи в класирането, като старозагорци имат предина от 3 точки и заемат 4-а позиция към момента. При успех днес, пловдивчани ще ги изместят. Домакините започнаха колебливо сезона, но след спечелването на Суперкупата на..

публикувано на 16.10.17 в 10:05

Академик разплака Тити Папазов

Академик Бултекс 99 грабна осма поредна победа заедно с предсезонните контроли и Балканската лига и втора от началото на шампионата в НБЛ. Отборът на Асен Николов победи Левски като гост с 82:70 /16:21, 16:18, 27:11, 23:20/ и за пореден път даде заявка, че отново ще играе важна роля в първенството. Студентите изиграха много стабилен мач и със здрава..

публикувано на 16.10.17 в 10:02

Локо победи с 2:1 като гост Берое

Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Берое при гостуването си в Стара Загора в мач от 12 кръг на Първа лига, записвайки втори пореден успех след 1:0 над Септември. За „черно-белите“ се разписаха Димо Бакалов и Дино Мартинович, а Педро Еуженио реализира попадението за заралии. Резултатът помрачи донякъде рождения ден на бившия капитан на "смърфовете" Маритин..

публикувано на 14.10.17 в 07:40

Марица победи Локомотив Горна Оряховица с 3:1

Марица постигна 4- тата си победа в първенството, след като се наложи с 3:1 над Локо ГО. Маричани поведоха в резултата в 39' с гол на Димитър Юруков.  Второто полувреме отново започна силно за жълто- сините. В 66' Венци Гюзелев излезна сам срещу вратаря Ивайло Крушарски, който го събори точно на линията на наказателното поле и съдията Мартин..

публикувано на 13.10.17 в 18:05