България победи с 1:0 Саудитска Арабия в контрола

България победи Саудитска Арабия с 1:0 в контролен мач, игран на стадион "Рестело" в Лисабон. Голът отбеляза Ивелин Попов в 81-ата минута. Две минути по-късно арабите останаха с човек по-малко след директен червен картон за Мансур ал Харби. Последният ни мач с тима от Азия бе на 12 октомври 2010 година. Тогава българите спечелиха с 2:0 двубоя, който се състоя в Истанбул.

Мачът ще бъде последен за българите тази година. Срещата с участника на Мондиал 2018 трябва да покаже докъде е стигнал в развитието си съставът на селекционера Петър Хубчев, който остана на четвърто място в квалификационната си група след Франция, Швеция и Холандия.

България: Пламен Илиев – Михаил Александров, Николай Бодуров, Васил Божиков, Антон Недялков – Георги Костадинов – Тодор Неделев (65-Андрей Гълъбинов), Симеон Славчев (63-Георги Миланов), Мартин Райнов, Ивелин Попов (90+3-Иван Минчев) – Спас Делев (76-Александър Тонев)

Васил Гърков поема юношите на Локо до 17 години

Юношеският отбор на Локомотив (Пловдив) до 17 години ще има нов треньор. Наставник на тима, който се състезава в Елитната група U17, ще бъде Васил Гърков, съобщиха от клуба. Той заменя на поста досегашния треньор Кириякос Георгиу. Васил Гърков се завръща в школата на Локомотив, като преди време той водеше набор 2004 в академията. Специалистът също така е..

публикувано на 18.12.18 в 16:57

Кузманов и Андреев с "уайлд кард" за "София Оупън"

Димитър Кузманов и Адриан Андреев получават "уайлд кард" за основната схема на четвърто издание на турнира на АТП "София Оупън" през февруари. "Димитър Кузманов оставя зад себе си най-силната си година, стигна до най-доброто класиране в световната ранглиста, показа много добри резултати и на Чалънджъри. Адриан Андреев започва 2019-а като номер 2 в..

публикувано на 18.12.18 в 16:42

ВК Марица разби Левски в отложен мач от НВЛ

ВК Марица  (Пловдив) спечели чисто и последния си мач от първия полусезон в  НВЛ  и ще “зимува” на върха в класирането със седем победи и 21:0 гейма от седем изиграни срещи. Момичетата на Иван Петков надиграха гостуващия  Левски  (София) с 3:0 (25:15, 25:12, 25:18) за 56 минути пред близо 600 зрители в зала "Колодрума". Мачът бе отложен от първия кръг..

публикувано на 18.12.18 в 07:42
Сред номинираните е Васил Господинов

Асеновград определя своя спортист на годината

Десетте най-добри спортисти на Асеновград за 2018-та година ще бъдат обявени на тържествена церемония тази вечер.  Освен традиционния приз "Спортист на годината", с награди ще бъдат отличени и най-проспериращ млад състезател, треньор на годината, отбор на годината, както и най-значимото спортно събитие. Тази година за престижните отличия са..

публикувано на 18.12.18 в 06:51

Красен Кралев и Иван Тотев откриха 2 лекоатлетически зали

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев откри две обновени закрити зали за лека атлетика в Пловдив заедно с кмета Иван Тотев и областният управител Здравко Димитров. Близо 660 000 лева са вложени за обновяването на закритите зали за лека атлетика на спортните клубове Ботев и Локомотив в Пловдив, в които тренират шампионките Александра Начева и..

публикувано на 17.12.18 в 13:56

Али Соу и съдията спасиха ЦСКА-София срещу Ботев Пд

ЦСКА победи Ботев Пловдив с 2:1 в последния мач за календарната 2018 година в родната Първа лига. Головете бяха дело на Соу (14, 28) и Серкан Юсеин, който засече с глава чудесно центриране на Филип Филипов в 68-та минута.  В 90-ата минута пък Стивън Петков вкара след подаване на Балтанов, но попадението бе отменено заради много тънка засада на халфа на..

публикувано на 17.12.18 в 10:05

Капитанът на Локо-Пловдив Димитър Илиев е футболист №1

Капитанът на Локомотив (Пловдив) Димитър Илиев бе избран за футболист номер 1 за отминаващата 2018 година. Той е събрал най-много гласове в анкетата, проведена сред привържениците на отбора. На второ и трето място в класацията са съответно Бирсент Карагарен и Мартин Луков. Нападателят на Локомотив (Пловдив) Ален Ожболт пък бе отличен като автор на..

публикувано на 17.12.18 в 10:00