Представиха новата маричанка Шайна Джоусеф

Новото попълнение на ВК Марица (Пловдив) Шайна Доусеф бе официално представена днес пред медиите. 22-годишната канадска националка, която в последните 5 години игра за Флорида Гейтърс в университетското първенство на САЩ, сподели чудесните си впечатления от Пловдив, от зала „Колодрума“, от професионализма на треньорите и на новите си съотборнички в клуба.

„За мен е невероятен опит да направя дебюта си в професионалния волейбол. Всичко тук е чудесно. Времето е много топло, като се има предвид, че в родната ми Канада сега е минус 40 градуса.

Любимито ми българско ястие е мусака. Въобще не съм претенциозна към храната. Моите съотборнички дори вече се шегуват с мен, че ям абсолютно всичко, което видя“, сподели 183-сантиметровият диагонал.

В брифинга участваха още президентът на клуба Илия Динков, мениджърът Борис Халачев, старши треньорът Иван Петков и капитанката Радосвета Тенева. Те показаха и наскоро спечелената Купа на България за 2018-а година.

Нигерия спечели с 2:0 срещу Исландия

Нигерия победи Исландия с 2:0 в мач от група „D“ на Световното първенство в Русия. На стадион „Арена Волгоград“ след нулево първо полувреме, нигерийците започнаха устремно след почивката с два гола на Ахмед Муса в 49-ата и 75-ата минута. Гилфи Сигурдсон пропусна дузпа за Исландия в 83-ата минута. Така лидер в групата и вече осминафиналист е отборът на..

публикувано на 22.06.18 в 21:18

Бразилия победи с 2:0 Коста Рика

С голове на Филипе Коутиньо и Неймар в добавеното време Бразилия измъкна труден успех с 2:0 срещу Коста Рика в мач от група "Е" на Световното първенство по футбол.  Селесао се измъчи срещу сгъстената защита на Коста Рика, но в самия край Коутиньо вкара втория си гол на шампионата, а след това Неймар затвърди трите точки на тима. В 77-ата минута Неймар..

публикувано на 22.06.18 в 17:31

„Алтер его” в торсионните полета с Розалия Александрова

Хумор, сатира, поетичен сблъсък между двете същности на водещия плюс сериозен разговор за торсионните полета и природата на квантовата поезия – ето такива звукови отблясъци ще отекнат в „Алтер его” тази събота. Типично за предаването, което се движи по ръба на бръснача и в което говорим сериозно за веселите неща и весело за сериозните неща...

публикувано на 22.06.18 в 11:02

Ботев с първа контрола в Коматево тази събота

Отборът на Ботев (Пловдив) ще изиграе първата си контролна среща от лятната подготовка срещу състава на Ботев (Гълъбово), съобщиха от клуба. „Жълто-черните“ ще посрещнат своя опонент в събота (23 юни) от 18:00 часа на централния терен на „Футболен комплекс Ботев 1912“. Проверката ще се състои само няколко часа след прибирането на отбора от лагера във..

публикувано на 22.06.18 в 10:15

Хърватия направи за смях Меси и Аржентина с 3:0

Хърватия победи Аржентина с 3:0 в мач от група "D" на Световното първенство в Русия и направи за смях звездата Лионел Меси и компания. Головете през второто полувреме отбелязаха Анте Ребич, Лука Модрич и Иван Ракитич в добавеното време. Така със 6 точки от два мача хърватите се класираха за осминафиналите на първенството, един кръг преди края на двубоите..

публикувано на 22.06.18 в 07:01

Гришо аут от Куинс Клъб след загуба от Джокович

Григор Димитров приключи участието си на турнира на трева в Куинс Клъб. В двубой от втория кръг, българинът отстъпи с 4:6, 1:6 пред бившия лидер в ранглистата Новак Джокович. Интрига в срещата имаше до осмия гейм на първия сет, след който Димитров започна да изпитва сериозни проблеми на начален удар и впоследствие допусна пет двойни грешки – по две в..

публикувано на 21.06.18 в 20:51

Франция на осминафинал след 1:0 над Перу

Франция победи с 1:0 Перу в мач от група „С“ на Световното първенство по футбол в Русия. На стадион „Екатеринбург Арена“ единственият гол отбеляза Килиан Мбапе в 34-ата минута. С тази втора победа след 2:1 срещу Австралия, френските национали отново са начело в групата и си гарантираха участие на осминафиналите. По-рано днес в същата група Дания и..

публикувано на 21.06.18 в 20:44