Тодор Неделев е Футболист на Пловдив за 2017-та година

| обновено на 12.01.18 в 14:50

Звездата на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев получи наградата за Футболист на Пловдив за 2017-а година в анкетата на агенция "Темпо Нюз". В допитването се включиха  общо 48 журналисти от 29 медии, както и по двама представители от пресслужбите на Ботев и Локомотив. Награждаването се проведе в Първо студио на Радио Пловдив и се излъчи на живо в ефира.

Снимка

Второто място остана за капитана на Ботев (Пловдив) Лъчезар Балтанов, а на трето място бе класиран голмайсторът на Локомотив (Пловдив) и Берое Мартин Камбуров. Той не бе на награждаването, а наградатата му бе получена от легендата на Ботев Петър Зехтински. Той не пропусна да отбележи, че Мартин тръгва в големия футбол именно от Ботев.

Ето и цялата класация:

8. Дуде Ндонгала (Ботев), Радослав Терзиев (Ботев), Наско Милев (Ботев и Славия), Бирсент Карагарен (Локомотив и Дунав), Димитър Велковски (Локомотив) 1 т.

7. Антонио Вутов (Ботев), Пламен Димов (Ботев), Иван Чворович (Ботев), Стивън Петков (Ботев), Йордан Минев (Ботев), Архан Юсуф (Локомотив) 2 т.

6. Димо Бакалов (Локомотив), Фернандо Виана (Ботев) 5 т.

5. Венцислав Гюзелев (Марица) 6 т.

4. Омар Косоко и Цветомир Панов (Ботев) 8 т.

3. Мартин Камбуров (Локомотив и Берое) 55 т.

2. Лъчезар Балтанов (Ботев) 74 т.

1. Тодор Неделев (Ботев) 110 т.

За най-добър чужденец, играл в Пловдив през 2017-а година бе отличен Омар Косоко, който в момента е част от отбора на Диего Марадона Ал Фуджейра в ОАЕ.

За най-добър пловдивски футболист, играещ в чужбина, пък наградата заслужи Георги Христов, който е голмайстор на американския Тампа Бей.

Две промени в групата на Ботев за гостуването на ЦСКА 1948

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Николай Киров определи група от 18 футболисти за двубоя с ЦСКА 1948. Срещата от 1/16-финалите за Купата на България е в сряда от 19:00 часа на националния стадион „Васил Левски“. Днес в ранния следобед „канарчетата“ тренираха на клубната база, след което отпътуваха за столицата. В сравнение с двубоя с Лудогорец,..

публикувано на 25.09.18 в 21:11

Локомотив на 1/8 финал за Купата на България

Локомотив (Пловдив) спечели гостуването си на Поморие в мача между двата тима от 1/16-финалите за Купата на България. Срещата на градския стадион в Несебър завърши при минималното 1:0 в полза на гостуващия тим. Автор на единственото попадение в срещата стана Буна, разписал се едва 6 минути преди последния съдийски сигнал. Двубоят бе ръководен от рефера..

обновено на 25.09.18 в 20:24

Групата на Локо за мача с Поморие за Купата на България

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) гостува на Поморие в мач от 1/16-финалите за Купата на България. Срещата е във вторник от 16:00 на градския стадиона в Несебър. Двубоят ще бъде ръководен от рефера Валентин Железов. Победителят се излъчва в една среща, при равенство има продължения, а при ново равенство - изпълнение на дузпи. Днес Локомотив..

публикувано на 24.09.18 в 20:29

Ботев допусна болезнен обрат срещу Лудогорец у дома

Ботев (Пловдив) допусна болезнена загуба с 2:3 от Лудогорец в 9 кръг на Първа лига.  В мач с две лица на базата в Коматево “канарчетата” изиграха страхотно първо полувреме, в което взеха аванс от два гола, а след почивката допуснаха обрат до 2:3. Наставникът на “жълто-черните” Николай Киров направи две промени в стартовия състав от последните мачове,..

публикувано на 23.09.18 в 22:22

Радио Пловдив предава пряко Ботев - Лудогорец

Радио Пловдив ще предава пряко последния мач от 9 кръг на Първа лига между отборите на Ботев (Пловдив) и Лудогорец. Срещата е тази вечер от 20:00 часа на "Футболен комплекс Ботев 1912" и ще бъде ръководена от рефера Ивайло Стоянов. "Канарчетата" имат 2 поредни нулеви равенства у дома срещу ЦСКА и каго гости на Славия. В състава на домакините се очаква..

публикувано на 23.09.18 в 13:19

Локомотив затвърди възхода с нова победа!

Локомотив  продължава с добрите игри в Първа лига. След като в миналия кръг "смърфовете" надделяха над Левски с 1:0, сега те обърнаха на стадион "Васил Левски" Септевмри с 1-3  Головете за успеха бяха дело на Анте Аралица, Бирсент Карагерен и Асен Георгиев. За тима на Николай Митов се разписа Ишмаел Байду. Домакините от Септември започнаха по-силно..

обновено на 22.09.18 в 21:24