Академик загуби от Левски в Балканската лига

Левски Лукойл завърши на трето място в редовния сезон на Балканската лига, след като се наложи над Академик Бултекс 99 с 89:81. Пловдивчани пък останаха на четвъртата позиция и в челото на лигата има 3 български тима - Рилски спортист може да бъде на първо или на второ място в зависимост дали ще победи Блокотехна в сряда.

Така Левски ще играе срещу албанския Тирана, а Академик срещу косовския Башкими за място във финалната четворка. Срещите са на разменено гостуване.

Мачът в София бе доста оспорван и двата отбора през цялото време бяха равностойни, като домакините в крайна сметка стигнаха до крайния успех.

В първата четвърт баскетболистите бяха доста резултатни, като Левски направи серия от 11:0, а Академик отвърна със 7. Така разликата след първите 10 минути бе едва 5 точки.

През втората четвърт защитата на гостите проработи, потръгна и стрелбата им от зоната за 3 точки. Благодарение на това те направиха серия от 22:4 и на полувремето се оттеглиха с 8 точки аванс.

След серия от 12:3 точки "сините" отново дръпнаха напред, но в края на третата четвърт Академик имаше точка преднина, благодарение на тройка на Александър Груев. След 5 безответни точки в последната част Левски дръпна с 4 точки и успя да задържи преднината си, преди гостите да се доближат само на 1 точка. Все пак с решителен кош на Станимир Маринов домакините се добраха до крайния успех.

Левски отбеляза 15 тройки, като Дарил Браянт наниза 24 точки (6/7 от тройката) плюс 5 асистенции за победата, Неманя Милошевич добави 17, а Станимир Маринов - 13.

За Академик 18 вкара Мартин Дурчев, Александър Груев - 16.