Ботев загуби с 2:3 гостуването си на Берое

Берое (Стара Загора) победи с 3:2 Ботев (Пловдив) и поведе с четири точки на Левски в генералното класиране на Първа лига. Старозагорци са с 54 точки и заемат третото място в класирането, докато пловдивчани са с 45 точки на петата позиция.

"Жълто-черните" създадоха най-доброто положение през първото полувреме в 37-та минута, когато Лъчезар Балтанов изведе Жоао Пауло сам срещу Душан Перниш, но Матеус Леони се върна бързо и изби топката в ъглов удар. Берое пък отговори с гол шест минути по-късно, когато Педро Еуженио стреля към вратата, а Димитър Пиргов си вкара автогол след случаен рикошет.

Стивън Пектов се появи в игра на почивката и в 52-та минута изравни за 1:1, след като засече с глава центриране на Жоао Пауло. Осем минути по-късно Мартин Камбуров даде отново аванс на Берое след гол от дузпа, но гостите изравниха в 65-та минута. Жоао Пауло проби по дясното крило и центрира към Дуде Ндонгала, а Иван Бандаловски се хвърли на пътя на топката и я отби, но във вратата на старозагорци.

Педро Еуженио пропусна голова възможност, стреляйки над вратата на Ботев в 81-та минута, но желаното от Берое попадение падна минута преди края на редовното време. Борислав Цонев засече с глава центриране на Рубен Бригидо и оформи крайното 3:2.

Ботев загуби от Левски с гол в добавеното време

Левски победи като гост Ботев с 1:0 с гол в добавеното време. Победата за „сините“ донесе юношата Илия Димитров в 93-ата минута след отличен пас на Габриел Обертан и съмнения за засада. За 22-годишния нападател това бе първи гол с екипа на „сините“. Така след провала в Лига Европа и напускането на Делио Роси, Левски стартира с успех като гост в Първа..

публикувано на 21.07.18 в 23:39

"Цар Симеон 1898“ шампиони при юношите младша

Колоездачите на „Цар Симеон 1898“ (Пловдив) спечелиха отборна шампионска титла на България на завършилото в Пазарджик държавно лично-отборно първенство на страната на писта за юноши младша възраст. Пловдивският тим извоюва златото в традиционно тежката дисциплина 3 000 метра отборно преследване. Големият успех донесоха младите таланти на „царистите“..

публикувано на 21.07.18 в 11:17

Радио Пловдив предава пряко Ботев - Левски и ЦСКА - Локомотив

Новият сезон в Първа професионална лига започна и Радио Пловдив ще предава пряко първите мачове на Ботев и Локомотив. И двата пловдивски елитни клуба имат дербита в първия кръг. Ботев е домакин на Левски тази вечер от 20:45 часа, а Локомотив гостува в неделя от 20:45 на столичния ЦСКА. Бразилският нападател Диого Кампос и защитникът Димитър Пиргов..

публикувано на 21.07.18 в 10:07

Ивелина Монова се завръща в националния отбор за световното

Либерото на Марица (Пловдив) Ивелина Монова се завръща в женския национален отбор за световното първенство в Япония. Така маричанките в състава на Иван Петков станаха четири: Нася Димитрова, Симона Димитрова, Жана Тодорова и Ивелина Монова, в състава са още доскорошната състезателка на шампионките Лора Китипова и бившите волейболистки на Марица –..

публикувано на 20.07.18 в 17:59

Нестандартно „Алтер его” с проф. д-р Тони Шекерджиева – Новак

Тази седмица „Алтер его” няма да има нищо общо със себе си! Или поне с представата, която е създало за себе си сред слушателите.  Очертава се в събота и неделя да бъдем… музикално предаване. Причината за тази внезапна промяна е проф. д-р Тони Шекерджиева – Новак, която е зам. - ректор научно-изследователска дейност в Академията за музикално,..

публикувано на 20.07.18 в 11:27

Кметът връчи златна лаврова клонка на Александра Начева

Кметът на града инж. Иван Тотев,заместник-кметът по спорта Георги Титюков и Петър Зехтински - завеждащ отдел Спорт и спортни дейности  посрещнаха в Община Пловдив световната шампионка в тройния скок до 20 години Александра Начева и нейния треньор Стойко Цонов.  Тотев връчи на шампионката специален подарък - златна лаврова клонка, символ на успеха, а на..

публикувано на 19.07.18 в 15:56

Реферите за първите мачове на Локомотив и Ботев от новия сезон

БФС обяви днес съдийските назначения за първия кръг от новия сезон в шампионата на Първа професионална лига. Станислав Тодоров получи наряд за дербито между Ботев и Левски в Коматево, а съдия на другото пловдивско-столично дерби между ЦСКА-София и Локомотив ще е депутатът Стефан Апостолов. Съдийски назначения 1-ви кръг Първа лига 20 Юли 2018 г...

публикувано на 19.07.18 в 15:53