Димитров и Гофен с победа на двойки в Монте Карло

Григор Димитров

Григор Димитров се класира за втория кръг на двойки на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 4.9 милиона евро. Най-добрият български тенисист и Давид Гофен (Белгия) победиха французите Адриан Манарино и Фабрис Мартен със 7:6 (3), 6:2 за 75 минути.

Димитров и Гофен отстъпваха с 1:4 в първия сет, но изравниха 6:6, след което спечелиха тайбрека със 7:3 точки. Във втората част българинът и белгиецът поведоха с 4:1 и без проблеми приключиха мача. Димитров заработи 90 точки за световната ранглиста на двойки и 9435 евро.

Следващите съперници на Димитров и Гофен ще бъдат поставените под номер 8 в схемата Иван Додиг (Хърватия) и Раджийв Рам (САЩ).

Хасковлията е поставен под номер 4 в Монте Карло и стартира директно от втория кръг срещу победителя от мача между Паоло Лоренци (Италия) и квалификанта Пиер-Юг Ербер (Франция), който е по-късно днес.

Локомтив Сф обърна Ботев в Коматево

Ботев загуби с 1:2 от Локомотив София в контролна среща, играна на централния терен в Коматево. Треньорът на пловдивчани Николай Киров не можеше да разчита на куп основни футболисти - двама национали и петима контузени, както и Даниел Кайзер, който бе пуснат да се прибере до Полша. През първото полувреме гостите от София имаха няколко чисти..

публикувано на 22.03.19 в 18:00

Марица се засили към финала с 3:0 срещу Раковски

Марица (Пловдив) спечели първия си мач от полуфиналния плейоф в Националната волейболна лига. Пред близо 300 зрители в зала Колодрума, шампионките надиграха гостуващия Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:12, 25:15, 25:7) след едва 56 минути игра и поведоха в серията с 1:0 победи. Вторият мач е в димитровградската зала Младост на 25 март, като при нов успех..

публикувано на 22.03.19 в 10:03

Григор Димитров започва с Фелисиано Лопес в Маями

Григор Димитров ще се изправи срещу Фелисиано Лопес в първия си мач на Мастърс турнира в Маями. Това стана факт, след като ветеранът от Испания се справи с 2:1 сета с Беноа Пер в първия кръг, в отделните части 7:5, 4:6, 6:4. Срещата продължи повече от два часа и беше спечелена от Лопес, който реализира втория си мачбол във финалния гейм.  До момента..

публикувано на 22.03.19 в 10:01

Гимнастици от 22 клуба участват в ДП в Пловдив

Състезатели от 22 клуба от страната участват на държавното първенство по спортна гимнастика за юноши и девойки старша възраст, кадетки, младежи, жени и мъже. Надпреварата се провежда от четвъртък до неделя в зала "Строител" в Пловдив. Това е последна проверка за гимнастиците преди европейското първенство в Шчечин (Полша) от 10 до 14 април. "След..

обновено на 21.03.19 в 18:32

Удължиха договора на Иван Петков до ЕП през 2021

Управителният съвет на Българска федерация по волейбол удължи договора на Иван Петков за селекционер на женския национален отбор на България до 2021 година, включително и Европейското първенство. Петков наследи Иван Сеферинов през 2018 година, като реализира поредица успехи и класира България за елита на Волейболната лига на нациите. През настоящия..

публикувано на 21.03.19 в 17:57