Ботев победи Верея с 2:0, Стивън Петков с 2 гола

Ботев победи с 2:0 Верея в последния си домакински мач за сезона. Двубоят от предпоследния 35-и кръг на Първа лига мина в спокойно темпо и изцяло под диктовката на „жълто-черните“, а в герой на мача за пореден път се превърна Стивън Петков, който реализира и двете попадения в срещата.

Нападателят откри в 28-ата минута след точен удар с глава след центриране на Филип Филипов отдясно, а в 68-ата вкара с пета след разбъркване в наказателното поле на гостите.

С двата си гола Стивън Петков натрупа актив от 19 попадения през сезона – 15 за първенство и 4 за Купата на България.

Ботев можеше да отбележи още голове, но вратарят на Верея отрази удари на Лазар Марин и Фелипе Бризола, а изстрели на Тодор Неделев не намериха целта.

В заключителните минути на мача дебют в професионалния футбол записа юношата Станислав Шопов. 16-годишният талант се понрави на „жълто-черните“ привърженици с изявите си на терена.

В последния 36-и кръг „канарчетата“ гостуват на шампиона Лудогорец. Двубоят е в неделя, 20 май, от 17:30 часа в Разград.

Ботев привлече Джонатан Перейра

Ботев (Пловдив) привлече в състава си нов бразилски футболист. Това е 23-годишният Джонатан Перейра, който за последно носи екипа на украинския елитен Стал. Договорът на родения на 04.04.1995 г. в бразиския град Гояния играч е до лятото на 2020 г. Основният пост на високият 176 см. Джонатан е десен защитник, като предимство при него е способността му..

публикувано на 21.08.18 в 15:21

Ботев играе контрола с Марица в сряда

Отборът на Ботев ще изиграе контролна среща с Марица (Пловдив) преди следващия шампионатен мач срещу Витоша (Бистрица). Двубоят с третодивизионния тим ще се проведе на 22.08 (сряда) от 18:00 часа. Спарингът ще се играе на естествен терен №1 на "Футболен комплекс Ботев 1912". Контролата ще бъде със свободен вход за зрителите. Николай Киров ще пусне в..

публикувано на 21.08.18 в 13:04

Ботев преотстъпи Радослав Апостолов в Несебър

"Ботев" Пловдив преотстъпи един младите футболисти в своя състав за обиграване в отбор от втория ешалон. Това е 21-годишният Радослав Апостолов, който ще трупа опит в тима на "Несебър" в първенството на Втора лига. Юношата на "жълто-черните" игра под наем в същия отбор и през пролетния дял на миналия сезон, където взимаше редовно участие в мачовете..

публикувано на 20.08.18 в 18:12

"Канарчетата" застрашени от мач без публика срещу ЦСКА

Сериозни наказания от Дисциплинарната комисия към БФС грозят Ботев (Пловдив) поведението на агитката им.  През второто полувреме ракета, изстреляна от Южната трибуна, сериозно застраши вратаря на "черно-белите" Мартин Луков, който дори се строполи на земята. Малко по-късно бултрасите обсипаха наказателното поле на Локомотив с факли и димки. Наложи се..

публикувано на 19.08.18 в 09:58

Ботев капитулира срещу Локомотив !

Локомотив спечели битката за Пловдив, след като надигра с 1:0 Ботев в мач от петия кръг в Първа лига, който се игра пред 3500 зрители в "Коматево". Единственото попадение вкара резервата Димитър Илиев в 78-ата минута, а до края на срещата смърфовете пропуснаха още две чисти положения. Това бе първи успех за Локо в "Коматево", но с него черно-белите..

публикувано на 18.08.18 в 21:04

Локо спечели пловдивското дерби с 1:0 с гол на Димитър Илиев

Локомотив спечели с 1:0 гостуването си на градския съперник Ботев в среща от 5-ия кръг на Първа лига. Голът в Коматево падна в 78-ата минута и стана след комбинация между две резерви – Елитон центрира от корнер, а Димитър Илиев отбеляза с глава. Гост на базата в Коматево бе собственикът на "черно-белите" Христо Крушарски, който бе с охрана и в..

публикувано на 18.08.18 в 20:57

Академик Бултекс 99 привлече младежки национал

Академик Бултекс 99 привлече 19-годишния младежки национал Мартин Сотиров, който е седмото ново име в селекцията на пловдивския баскетболен тим за новия сезон. Гардът има сръбски корени, но притежава и български паспорт. Той е роден в Сърбия и за последно е играл за Константин Ниш. Участва и за България на европейското първенство за младежи до 20 години..

публикувано на 18.08.18 в 12:19