Ботев победи Верея с 2:0, Стивън Петков с 2 гола

Ботев победи с 2:0 Верея в последния си домакински мач за сезона. Двубоят от предпоследния 35-и кръг на Първа лига мина в спокойно темпо и изцяло под диктовката на „жълто-черните“, а в герой на мача за пореден път се превърна Стивън Петков, който реализира и двете попадения в срещата.

Нападателят откри в 28-ата минута след точен удар с глава след центриране на Филип Филипов отдясно, а в 68-ата вкара с пета след разбъркване в наказателното поле на гостите.

С двата си гола Стивън Петков натрупа актив от 19 попадения през сезона – 15 за първенство и 4 за Купата на България.

Ботев можеше да отбележи още голове, но вратарят на Верея отрази удари на Лазар Марин и Фелипе Бризола, а изстрели на Тодор Неделев не намериха целта.

В заключителните минути на мача дебют в професионалния футбол записа юношата Станислав Шопов. 16-годишният талант се понрави на „жълто-черните“ привърженици с изявите си на терена.

В последния 36-и кръг „канарчетата“ гостуват на шампиона Лудогорец. Двубоят е в неделя, 20 май, от 17:30 часа в Разград.

Марица с обрат за победа над КСМ Букурещ в контрола

Марица (Пловдив) победи румънския шампион КСМ Букурещ (Букурещ) с 3:2 (15:25, 17:25, 25:22, 25:22, 17:15) в първата контрола между двата отбора в румънската столица. По програма двубоят трябваше да се играе в зала "Поливалента", но спарингът беше преместен в зала "Елийт спорт". Марица започна двубоя с пасив от 0:2, но шампионките на България обърнаха..

публикувано на 16.01.19 в 21:45

Академик на полуфинал за Купата срещу Левски

Пловдивският баскетболен тим на Академик Бултекс 99 се класира за полуфинала на турнира за Купата на България. Момчетата на старши треньора Асен Николов му поднесоха хубав подарък за 44-я му рожден ден днес и победиха като гости Ямбол със 79:72 (19:26, 18:19, 23:17, 19:10). В първата среща пловдивчани бяха спечелили със 17 точки разлика в „Колодрума“,..

публикувано на 16.01.19 в 21:20

Локомотив победи Марица с 4:0 в контролен мач

Локомотив победи с 4:0 Марица в контролна среща, играна на централния терен на Лаута. Около 50 привърженика на черно- белите изгледаха мача в силния вятър. През първото полувреме двата отбора не създадоха чисти голови ситуации и съответно не си отбелязаха. Още на полувремето Бруно Акрапович смени целия състав, докато Борислав Караматев направи смените..

публикувано на 16.01.19 в 18:14

Григор Димитров преодоля второто препятствие

Григор Димитров се класира за третия кръг на Открития шампионат на Австралия, след като победи с 3:1 сета представителя на Уругвай Пабло Куевас. В отделните части българинът се наложи с 6:3, 6:7 (5), 6:3, 7:5 след близо 3 часа игра. В третия кръг Димитров ще има изненадващ съперник – Томас Фабиано. Италианецът, 102-и в ранглистата на АТП, победи по-рано..

публикувано на 16.01.19 в 13:55

Сняг посрещна волейболистките на Марица в Букурещ

Сериозна снежна покривка посрещна ВК Марица (Пловдив) в Букурещ. „Жълто-сините“ пристигнаха в румънската столица, където ще изиграят три приятелски срещи с шампиона на страната и участник в Шампионската лига КСМ Букурещ (Букурещ). След като пристигнаха вчера, маричанки направиха тренировка във фитнеса. Днес от 16:45 часа е първата контрола между..

публикувано на 16.01.19 в 08:16

Ботев освободи Густаво Афонсо по взаимно съгласие

Ботев (Пловдив) се раздели с бразилския футболист Густаво Афонсо. Договорът на 25-годишния офанзивен полузащитник изтичаше в края на настоящия сезон, но бе прекратен преждевременно със съгласието на двете страни. Густаво бе привлечен в тима през август 2017 г., като в рамките на сезон и половина записа 46 официални срещи, в които отбеляза 3 попадения...

публикувано на 16.01.19 в 08:11

Симеон Димитров е Изгряваща звезда на Пловдив за 2018

14-годишната баскетболна надежда на Академик Бултекс 99 Симеон Димитров официално получи приза си за Изгряваща звезда на Пловдив за 2018 година, след като стана победител в първата анкета на информационна агенция „Темпо Нюз“ и електронния сайт TempoNews.net. Допитването бе за определяне на най-добър и проспериращ млад спортист на Пловдив от колективните..

публикувано на 16.01.19 в 07:33