Мико остана на крачка от финала в Буенос Айрес

Димитър Кузманов не успя да се класира за първи път в кариерата си на финал на турнир от сериите „Чалънджър“ на АТП. Мико изигра добър мач, но отстъпи на полуфиналите на турнира в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 50 хиляди долара. Националът на България за Купа „Дейвис“ загуби с 3:6, 6:7(6) от Педро Качин от Аржентина за 101 минути игра.

От 3:2 в първия сет Кузманов загуби четири поредни гейма за 3:6. Във втората част Мико допусна пробив за 3:5. При този резултат Кузманов спаси два мачбола и от седмата си възможност върна пробива за 4:5. До края на сета нов пробив нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Мико допусна изоставане от 0:3, но показа характер и първи стигна до сетбол при 6:5 точки. За съжаление втората ракета на България загуби следващите три точки, а с това и мача.

За великолепното си представяне в Аржентина, Кузманов заработи 29 точки за световната ранглиста. Така той ще се изкачи до №255 в световната ранглиста.

Локо загря за Лига Европа с обрат срещу Славия

Локомотив (Пловдив) загря за първия си двубой от Лига Европа с пълен обрат срещу Славия, печелейки с 3:2 домакинството си от вторя кръг на Първа Лига. "Белите“ поведоха още в 3-ата минута чрез Цветелин Чунчуков, но след това домакините наложиха тотален натиск. Логично се стигна и до обрат още на почивката след два гола на капитана Димитър Илиев и..

публикувано на 20.07.19 в 06:42

Програмата на Локо и Ботев за 3-ти и 4-ти кръг на Първа лига

Спортно-техническата комисия на БФС определи програмата на 3-ти и 4-ти кръг на Първа лига. В 3-тия кръг Локомотив (Пловдив) гостува на Ботев (Враца) на 28.07. (неделя) от 18:45 часа, а в 4-тия е домакин на шампиона Лудогорец на 04.08. (неделя) от 21:00 часа. В 3-тия кръг Ботев (Пловдив) гостува на Левски на 29.07. (понеделник) от 18:45 часа, а в 4-тия..

публикувано на 19.07.19 в 17:25

Билетите за мача със Спартак Търнава вече са в продажба

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) се изправя срещу словашкия Спартак (Търнава) във втория предварителен кръг на Лига Европа. Срещата е в четвъртък (25.07) от 20:30 на стадион „Локомотив“ в Пловдив. Билетите за важния сблъсък са вече в продажба на касите на Лаута. Пропуски може да бъдат закупени и онлайн , както и на касите на бензиностанции..

публикувано на 19.07.19 в 17:14

Спартак (Пловдив) ще участва в турнира за Купата на България

Спартак (Пловдив) ще се включи в турнира за Купата на България. Вече е подадена заявка за участие в Зоналния съвет на БФС, съобщава официалният сайт на клуба. Жребият за първия кръг е на 25 юли, а първият мач е на 31 юли. От новия сезон „гладиаторите“ ще играят в „А“-Областната група, а до месец се очаква да започне и стоежа на новия стадион „Тодор..

публикувано на 19.07.19 в 16:59

„Алтер его” – между сериозното и усмивката с Марин Бодаков

Специален гост в „Алтер его” ще бъде Марин Бодаков. С него ще разговаряме за мечките и хората, за поезията и сатирата, за проекта „Епиграми на фасадата”, иницииран от Дома на хумора и сатирата в Габрово, както и за много други любопитни неща. Слушайте ни, ще се постараем да бъде интересно, смислено и весело.  За протокола: Марин Бодаков е роден през..

публикувано на 19.07.19 в 09:58