Мико остана на крачка от финала в Буенос Айрес

Димитър Кузманов не успя да се класира за първи път в кариерата си на финал на турнир от сериите „Чалънджър“ на АТП. Мико изигра добър мач, но отстъпи на полуфиналите на турнира в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 50 хиляди долара. Националът на България за Купа „Дейвис“ загуби с 3:6, 6:7(6) от Педро Качин от Аржентина за 101 минути игра.

От 3:2 в първия сет Кузманов загуби четири поредни гейма за 3:6. Във втората част Мико допусна пробив за 3:5. При този резултат Кузманов спаси два мачбола и от седмата си възможност върна пробива за 4:5. До края на сета нов пробив нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Мико допусна изоставане от 0:3, но показа характер и първи стигна до сетбол при 6:5 точки. За съжаление втората ракета на България загуби следващите три точки, а с това и мача.

За великолепното си представяне в Аржентина, Кузманов заработи 29 точки за световната ранглиста. Така той ще се изкачи до №255 в световната ранглиста.

Дежурни глоби за Локомотив и Ботев

Дисциплинарната комисия към БФС наложи днес глоби за пловдивските Локомотив и Ботев заради поведението на техните фенове в мачовете от 13-ия кръг. Ботев  трябва да плати 1000 лева глоба за обидни, нецензурни скандирания и неразрешени плакати ("Йотков, иди си с мир!") от страна на феновете му в мача срещу  Лудогорец.  Локомотив Пд е глобен с 2000 лева..

публикувано на 22.10.19 в 18:15

11 юноши тренираха с мъжете на Ботев

Огромен брой юноши взеха участие в следобедната тренировка на Ботев. Наставникът на "канарчетата" Ферарио Спасов включи в заниманието 11 юноши от школата на Клуба. В заниманието наравно с батковците тренираха Никола Илиев, Станислав Шопов, Венцислав Богданов, Петър Итов, Димитър Пройчев, Стефан Попов, Мартин Русев, Димитър Тонев, Иван Василев, както..

публикувано на 22.10.19 в 18:12

Пловдивска премиера за "But a dream"

В разгара на работната седмица открадваме малко време и за много красива музика! Гостува ни Росен Кукошаров – певец и текстописец, с когото разговаряме за представянето на самостоятелния му албум „But a dream”. Премиерата на осемте песни ще бъде в Пловдив – родния град на певеца. Музикален директор и композитор на песните в албума е известния..

публикувано на 22.10.19 в 14:31

Станимира Петрова без медал на Световните военни игри

Станимира Петрова не стигна до медал на Световните военни игри в Ухан (Китай). На четвъртфиналите в категория до 57 килограма при жените днес световната и двукратна европейска шампионка загуби с 0-5 съдийски гласа от представителката на домакините Пяопяо Лиу, която си осигури минимум бронз. В първия си мач в Ухан Станимира се наложи категорично с 5-0..

публикувано на 22.10.19 в 11:33

Гришо с победа №300 в АТП, върви напред във Виена

Григор Димитров записа победа №300 в професионалния тур, след като се наложи със 6:3, 7:5 над Дамир Джумхур на старта на АТП 500 турнира в зала във Виена. Това беше четвърти дуел между двамата, като българинът записа четвърти успех и първи в два сета. Във втория кръг Димитров ще срещне третия поставен в схемата Матео Беретини от Италия, с когото..

публикувано на 22.10.19 в 11:17