Локо направи 1:1 с ФК Македония Гьорче Петров в контрола

Носителят на купата на България по футбол Локомотив (Пловдив) завърши 1:1 срещу ФК Македония Гьорче Петров в последната си контрола от лятната подготовка, играна днес в Самоков.

Капитанът Димитър Илиев беше точен за "черно-белите" с глава още в третата минута след асистенция от ляво на Момчил Цветанов.

Македонците изравниха десетина минути след почивката с попадение на бразилеца Пауло Едуардо-Паду.

Халфът Георги Илиев направи повторен дебют за Локомотив. Той беше част от състава, който спечели шампионската титла през 2004 година, а през това лято се завърна в клуба със свободен трансфер от Черно море.

През второто полувреме в състава на локомотивци се появиха трима футболисти на проби - холандски нападател и крила от Хърватия и Франция.

Пловдивчани стартират новия сезон на 3 юли в мача за Суперкупата на България срещу шампиона Лудогорец.

„Алтер его” – между сериозното и усмивката с Марин Бодаков

Специален гост в „Алтер его” ще бъде Марин Бодаков. С него ще разговаряме за мечките и хората, за поезията и сатирата, за проекта „Епиграми на фасадата”, иницииран от Дома на хумора и сатирата в Габрово, както и за много други любопитни неща. Слушайте ни, ще се постараем да бъде интересно, смислено и весело.  За протокола: Марин Бодаков е роден през..

публикувано на 19.07.19 в 09:58

Спартак Търнава е съперникът на Локомотив

След голяма драма Спартак Търнава е съперникът на Локо във втория предварителен кръг на Лига Европа. В първия мач Радник Биелина победи Спартак с 2:0. Днес в редовното време Спартак победи с 2:0 и така се стигна до продължения, но и в тях гол не падна и рулетката на дузпите реши мача. По- хладнокръвни се оказаха играчите на Спартак и те продължават..

публикувано на 19.07.19 в 09:50

Александра Начева се класира за финала на европейското за девойки

Младата ни надежда Александра Начева се класира безпроблемно за финала на троен скок на европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в шведския град Бурос. Пловдивчанката се приземи на 13.76 м (-1.1. м/сек) още в първия си скок в сектора. Постижението е 66 см над квалификационната норма. Начева пристигна в Швеция като..

публикувано на 18.07.19 в 16:31

Шампионите по мини футбол занесоха купата в Община Пловдив

За втора поредна година отборът на КЦМ 2000 Груп бе поздравен официално от зам. кмета на Община Пловдив Георги Титюков след като спечели повторно Шампионската лига по мини футбол на Българската асоциация по мини футбол. КЦМ 2000 Груп триумфира за втора поредна година с титлата в Шампионската лига по мини футбол и си осигури участие в Шампионската лига по..

публикувано на 18.07.19 в 15:37