Сушайте мача "Арда" - "Ботев" пряко по Радио Пловдив

Радио Пловдив ще предава пряко мача от първия кръг на Първа лига между Арда (Кърджали) и Ботев (Пловдив). Срещата е от 18:30 часа на "Арена Арда" и ще бъде ръководена от рефера Станислав Тодоров.

Това ще бъде официален дебют за черногореца Желко Петрович начело на "канарчетата", както и на петте нови попълнения. Мачът е и исторически за домакините - първи в българския футболен елит от основаването на клуба през 1924-а година.

В тима на пловдивчани Джонатан Перейра, Александър Тонев и Атанас Зехиров са контузени, а Антонио Вутов изтърпява наказние от миналия сезон. В негово отсъствие атаката на “канарчетата” ще води голмайсторът на малтийското първенство Тейлон Кореа.

Стамен Белчев не може да разчита на наказаните Веселин Марчев и Ахмед Осман.

Резултати от 1 кръг: Ботев (Вр) - Берое 1:3, ЦСКА - Етър 2:2

Днес: Арда (Кърджали) - Ботев (Пловдив) 18:30, Лудогорец - Царско село 21:00. В неделя: Славия - Витоша (Бистрица) 18:45, Черно море - Локомотив (Пловдив) 21:00. В понеделник: Дунав - Левски 20:30.

Ботев (Пловдив) обърна Дунав с хеттрик на Неделев

Капитанът на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев наниза хеттрик, а „канарчетата“ надделяха с 3:1 над Дунав в мач от втория кръг на Първа Лига. Гостите от Русе поведоха в резултата с попадение на Динков, но с трите гола на национала пловдивчани стигнаха до обрат и успех. В 36-ата минута Неделев изравни. Аргилашки прати топката в предни позиции, където..

публикувано на 21.07.19 в 21:00

Локо дари пари за болния Ивайло Тенев, направете го и вие!

ПФК Локомотив (Пловдив) се включи в набирането на средства за Ивайло Тенев. Той страда от множествена склероза и се нуждае от 45,000 евро, които са непосилни за него. Сумата трябва да бъде събрана до 30 август. От подобна диагноза си отиде легендата на "черно-белите" и на България Аян Садъков, Бившият национал Стилиян Петров пък много трудно се добра до..

публикувано на 21.07.19 в 17:32

Александра Начева със сребро от ЕП до 20 години в Бурос

Александра Начева спечели сребърен медал в тройния скок на европейското първенство по лека атлетика до 20 години в Бурос (Швеция). Българката направи своя най-добър опит от 13.81 метра. Първа е гъркинята Спиридула Кариди с резултат от 14 метра. Бронзовият медал е за Рута Ласмане от Латвия. Нейният върхов опит във финала е 13.48 метра. Състезателката..

публикувано на 21.07.19 в 07:54

Ботев (Пловдив) е домакин на Дунав, ето групата

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Желко Петрович определи група от 19 футболисти за предстоящия мач с Дунав. Срещата с тима от Русе е днес от 18:45 часа на „Футболен комплекс Ботев 1912“, а главен рефер е Николай Йорданов. В сравненение с последния шампионатен сблъсък, наставникът на „канарчетата“ прави няколко промени. В групата попаднаха последното..

публикувано на 21.07.19 в 07:47

Локо загря за Лига Европа с обрат срещу Славия

Локомотив (Пловдив) загря за първия си двубой от Лига Европа с пълен обрат срещу Славия, печелейки с 3:2 домакинството си от вторя кръг на Първа Лига. "Белите“ поведоха още в 3-ата минута чрез Цветелин Чунчуков, но след това домакините наложиха тотален натиск. Логично се стигна и до обрат още на почивката след два гола на капитана Димитър Илиев и..

публикувано на 20.07.19 в 06:42