Стивън Езе ще играе срещу Страсбург, лети в деня на мача!

Защитникът на Локомотив (Пловдив) Стивън Езе все пак ще може да вземе участие в реванша срещу Страсбург. Нигериецът ще получи виза, която ще бъде еднодневна. Това ще му позволи да се появи на терена във Франция.

Централният збранител обаче ще трябва да пътува в самия ден на мача – четвъртък (15 август), но след това вечерта ще бъде на разположение на старши треньора Бруно Акрапович.

Наставникът заяви на Летище „София“ преди отпътуването на останала част от състава, че Стивън Езе ще може да играе, благодарение на еднодневната виза.

Вчера собственикът на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски протестира пред посолството на Франция в София, което даде виза само на Парвиз Умарбаев.

Академик Бултекс 99 приключи селекцията с босненски национал

Академик Бултекс 99 привлече пето ново име в състава си за новия сезон. Пловдивският баскетболен тим подписа договор с босненския национал Обрад Томич. Той е роден на 4 август, 1993 година в Требинье, висок е 208 см и играе на позиция център. Започва кариерата си в младежкия тим на словенския Унион Олимпия. След това играе за босненските Жрински,..

публикувано на 19.08.19 в 18:06

ФК Марица (Пловдив) с пета поредна победа

Марица (Пловдив) победи с 3:1 като гост състава на ОФК Карнобат в мач от 3-ти кръг на Трета лига – Югоизточна група. Пловдивчани изграха добър мач и записаха пета поредна победа – три в шампионатни двубои и два в турнира за Купата на България. “Жълто-сините” са с пълен актив от 9 точки и делят първото място в класирането заедно с отборите на Загорец и..

публикувано на 18.08.19 в 11:31

Сбогуваме се с баскетболната легенда Пенка Стоянова

Днес се прощаваме със знаменитата пловдивска баскетболистка Пенка Стоянова. Тя ни напусна в петък след дълго боледуване. Поклонението е от 10 до 13 часа в зала "Строител". Легендарната спортистка от Пловдив е била включвана три пъти в сборния отбор на Европа, веднъж е била и негов капитан. Пенка Стоянова е олимпийски вицешампион от игрите в..

публикувано на 18.08.19 в 08:45

Ботев допусна нова тежка загуба с 0:2 като гост на Берое

Ботев (Пловдив) допусна поражение с 0:2 от Берое (Стара Загора) в среща от 6-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион „Берое“ в Стара Загора, а попаденията реализираха Мартин Камбуров и Иван Минчев. Костадин Ничев допусна изключително груба грешка в наказателното поле в 52-ата минута и фаулира Иван Минчев, а от бялата точка Мартин Камбуров не..

публикувано на 17.08.19 в 20:42

Радио Пловдив предава днес дербито Берое - Ботев

Ботев (Пловдив) гостува на Берое в дербито от 6 кръг на Първа лига. Мачът е тази вечер от 18:00 часа и ще бъде предаван пряко по Радио Пловдив. „Канарчетата“ се намират в тежка ситуация след домакинската загуба от Царско село и имат само една победа от началото на шампионата. Те си върнаха спешно бразилския голмайстор Фернандо Виана, който се очаква да..

обновено на 17.08.19 в 16:21