Всички училища в общините Смолян, Чепеларе и Баните от днес са на онлайн обучение, съобщиха от РУО-Смолян. Преминаването към дистанционна форма на обучение е заради повишеното ниво на заболеваемостта в трите общини. Тя ще продължи до нормализиране на показателите за нивото на заболеваемост в тези общини.
Учебните заведения в останалите общини на областта Борино, Девин, Мадан, Неделино и Рудозем, с изключение на Доспат и Златоград ще бъдат на ротационен принцип като се редуват онлайн и присъствени занятия.
Огнища на зараза в училища в областта няма, не е установено и увеличение на новите случаи на заболели сред ученици и учители, уточняват от РУО. Дистанционната форма на обучение ще продължи до нормализиране на показателите за нивото на заболеваемост в тези общини. Присъствените уроци продължават в общините Доспат и Златоград, които засега не са толкова сериозно засегнати от четвъртата вълна на коронавируса.
На днешния Велики четвъртък над 180 деца се включиха в боядисването на великденски яйца в двора на митрополитския храм "Света Марина" в Пловдив. За 16-та поредна година то се организира от Пловдивската света митрополия с благословията на митрополит Николай. Тази година децата бяха посрещнати от епархийския духовен надзорник архимандрит..
2025 червени яйца боядисаха на Велики четвъртък в Бачковския манастир. Доброволци от Пловдив, Бачково и Банско се включиха в боядисването на яйцата. Според традицията яйцата се багрят в червено, тъй като символизират кръвта на Иисус Христос. Доброволци разказаха, че при варенето на яйцата нито едно от тях не се спуква или чупи. Според тях това..
Консорциумът ГЕОМАП – Пловдив остана единствен кандидат за и зграждането на Географска информационна система /ГИС/ и дигитализацията и съхранението на данни за териториално-селищно устройство и собствеността на Община Пловдив. Две дружества подадоха оферти за обявената обществена поръчка, но второто отпадна заради неизрядна документация...
В Пловдив от днес започва празничната програма за Великден и продължава до 22 април. В 11 часа на площад „Стефан Стамболов“ ще се проведе великденска творческа работилница за деца за писани яйца в рамките на проект „Занаятчийско училище“ – Пловдив с участието на представители на местните читалища. В съботния ден също ще се проведе работилница за писани..
За пореден път се отложи делото за екстрадицията в Германия на бившия футболист на Локомотив (Пловдив) Дани Кики. Този път причината е, че германските съдебни власти не са разбрали какви точно гаранции се изискват от тях в писмото, изпратено от българска страна. Те визираха уверение, че екстрадицията е само за това разследване и че ако бъде..