Недоволството е породено от лошите условия на труд и ниското според тях заплащане. Надзирателите и служителите в следствените арести настояват за връщане на 24-часовите смени на работа, както и 20% увеличение на заплатите.
Основни проблеми, които посочва синдикатът на служителите на затворите, са нарушаването на задължения на министерството относно правата на служителите за информиране и консултиране, строгите мерки за икономии на всяка цена, зачестяващите случаи на агресия, насочена срещу персонала, работното време и условията на труд, включително неизпълнението на ангажименти на министерството, постигнати с предишни правителства.
"Основното ни искане е връщане на смесения режим на работа-тоест работа на 8, 12 и 24-часови смени", каза Къньо Кънев, който е заместник-председател на синдикалната организация на служителите в пловдивския затвор. Сега надзирателите дават само 12-часови смени.
Ако исканията на служителите не бъдат чути, до 10 дни те ще организират национален протест пред Министерството на правосъдието в столицата.
Последният протест на синдиката бе в края на октомври миналата година, като тогава недоволството беше породено от промяна в графика на работа.
Районната прокуратура в Пловдив повдигна обвинение на 25-годишен мъж за незаконно притежание на оръжие. Магистратите преценяват дали да повдигнат обвинение и за телесна повреда, но изчакват медицинска експертиза да даде мнение за ранено при стрелбата дете. На 18 февруари в село Болярино, община Раковски мъжът бил на семейно тържество, на..
Крадецът е арестуван за три престъпления, извършени за месец - от 09 януари до 12 февруари. Той е задигтнал две дамски чанти, оставени за кратко без надзор в отключени коли в района на ул. „Иван Вазов“ в Пловдив. Откраднал е и сак с екип за боен спорт, като е взломил още една кола. Мъжът е заловен и е направил самопризнания, като щетите, които е нанесъл..
Сделка с прокуратурата осигури леки условни присъди за тримата обвинени за търговия с радиоактивния изотоп "америций". Пловдивският Окръжен съд одобри споразумението между тях, което включва признаване на вина срещу условни наказания. Така по две години и 10 месеца лишаване от свобода, отложено с петгодишен изпитателен срок получиха..
Няма опасност от замърсяване на въздуха след големия, но краткотрайно бушувал пожар в крайната северна част на Пловдив, който избухна към 10 часа. Тогава пламна покривна сграда от новостроящия се жилищен комплекс „Магнолия Форест“ край бул. „България“, близо до магазин „Практис“. Той обаче сериозно..
Двама румънски полицаи се включват от днес в съвместни патрули с българските си колеги в курорта Пампорово. Съвместните наряди ще следят за реда и сигурността в курорта до 19 март, съгласно двустранно споразумение между министерствата на вътрешните работи на България и Румъния. Международното полицейско сътрудничество в курортите се утвърди..