Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Чепеларе има одобрен само един блок, който ще се санира

| Интервю
Снимка: БНР

В програма "Точно днес" говорим с кмета на Чепеларе Боран Хаджиев - поредният кмет, който протестира срещу орязаните проекти за саниране на жилищните блокове. Кметовете не одобряват методиката, по която бяха класирани проектите от МРРБ. 

Боран Хаджиев каза, че от подадените общо шест проекта имат одобрена само една сграда, която ще получи финансиране. Според него има доста субективни оценки, защото от два напълно еднакви блока, само единият получи финансиране от МРРБ

Лимитът за Чепеларе е 15 милиона лева, като за един блок може да се стигне сума от 600 000 до 900 000 лева, това сочи количествено-стойностната сметка. 

"Отоплението при нас е повече от шест месеца, надяваме се на адекватна реакция от министерството, защото е несправедливо това, което се случи", каза още Боран Хаджиев. Той уточни, че разликата между двата напълно еднакви блока, които са подали проекти е само две точки, но при методиката липсва ясна концепция. 

"При нас само един блок получава финансиране, а на друг град от нашата област, Рудозем има одобрени седем блока, което води до съмнения в методиката", посочи още кметът на родопския град. По думите му несправедливо отношение към гражданите на Чепеларе.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В Гърция цените на основните храни са с поне 30% по-ниски

Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..

публикувано на 07.02.25 в 16:06

В дърводобива ножът е опрял да кокала, нужни са спешни мерки

Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас?  Според проф. Васил Живков, председател на УС на..

публикувано на 07.02.25 в 15:12

Държавата може са спре грабежа на големите вериги, стига да иска

Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че  "цените в големите търговски вериги у нас са..

публикувано на 07.02.25 в 15:04

Пловдивчани и "за", и "против" бойкота на 13 февруари

Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..

публикувано на 07.02.25 в 12:28
Кольо Парамов

Страната трябва да излезе от сегашния "режим на пауза"

Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от брутния вътрешен продукт (БВП), без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи проекти, каквато заявка даде Министерство на финансите.  Според икономиста Кольо Парамов страната в момента се намира в "режим на..

публикувано на 07.02.25 в 10:56