В документа се посочват и конкретните мерки, които ще бъдат предприети от кметовете на съответните общини, Областна администрация , ОД на МВР, РД ПБЗН и центъра за спешна медицинска помощ.
Екипите на единната спасителна система са мобилизирани и работят на денонощен режим до овладяването на обстановката и пълното ликвидиране на пожарите.
Бедственото положение е в сила от днес за срок от 7 дни.
Главен инспектор Димитър Бришимов, началник на Аварийно-спасителния отряд към РДПБЗН-Пловдив, който е край Отец Паисиево и Сърнегор съобщи, че горят около 2000 декара гора, земеделски площи и положението е "сериозно".Четирима са загинали и няколко други са ранени при тежка катастрофа край Видин. Там ТИР и бус са се ударили на главен път Е79, на разклона за гр. Дунавци. Освен четиримата загинали, има и седем други ранени, двама от които са в тежко състояние. Жертвите са на възраст между 30 и 40 години. В момента на катастрофата в..
Въпреки дъждовното време, десетки пловдивчани се включиха в Дионисиевото шествие, организирано от Пловдивския панаир по повод 32-ото издание на ВИНАРИЯ 2025. Кукери от селата Климент, Иван Вазово и Столетово, гайдари от ансамбъл „Еподай“ и състав от пловдивския фолклорен ансамбъл „Тракия“ дефилираха по Главната улица на Пловдив. Атракцията..
Традиционният поход поклонение в памет на Васил Левски, организиран от община Асеновград, ще се състои днес до манастира „Св. Петка“. Събитието се провежда ежегодно в неделята преди 19 февруари, когато отбелязваме годишнината от гибелта на Апостола. В 12.00 ч. в манастира асеновградски свещници ще отслужат панихида в памет на Левски...
Дионисиево шествие в центъра на Пловдив в неделя възвестява началото на тазгодишната "Винария". То предвижда атракция с кукери, гайдари, фолклорни танци и почерка с вино. Кукери от селата Климент, Иван Вазово и Столетово, гайдари от ансамбъл „Еподай“ и състав от пловдивския фолклорен ансамбъл „Тракия“ ще дефилират по улица „Александър..
Откриват новата трибуна „Спортклуб“ на стадион „Локомотив“. Церемонията започва в 12:30 ч. преди мача със Септември (София). Организатори на събитието са фондация "100 години Локомотив Пловдив" и Фенклуб Локомотив Пловдив. Кметът Костадин Димитров ще присъства на събитието. Ще бъде открита и фотоизложба, посветена на фенклуба, ккоято е първо от..